Sanayi

Kısa vadede üretim maliyetleri, bunların özü ve alaka.

Maliyetler, ya da diğer bir deyişle maliyet bu her ekonomik ajanlar aktif aza indirmek için çalışıyoruz bütçe hattıdır. için bilanço raporlama dönemi sürece onların büyüklüğü normal olarak, pahalı kalemlerin bir çoğunluğuna sahip ve düzenli bir gelir sahip olmasını sağlar ve böylece gelişebilir. endüstriyel faaliyet ile ilgili olarak maliyetlerin büyüklüğü genellikle kavramı ile ilişkilidir üretim maliyeti. Bu bağlamda, farklı ekonomik okullar arasında sık sık toplam tutara ürünlerin satışlarının maliyetini dahil edilip edilmeyeceğini tartışmalarını alevlendirecek. Bir yandan, bu gider çünkü bütün masrafları kapsayacak satış hacmi, elde edilemez şekilde inşa pazarlama politikası olmadan, üretim ile çıkılmaz bağlantıdır. Bu durumda, şirket tasfiye mahkum olduğunu açıktır.

Bireysel ekonomik uzmanlar açısından, piyasadaki malların promosyon ve kendi reklam ile ilgili maliyetler serbest bırakılması ve yenilikçi ürünlerin dağıtımında döneminde maksimum değerine ulaşır ve sonra grafikte bu maliyetlerin eğri altındaki eğilimindedir. Bu üretim ve satış hacmini artırarak üretici, zamanla (bütün anlamalıdır gerçek maliyet altında bu maliyetleri ile gerçek maliyet paylarını minimize ima maliyet öğeleri üretim ve ürünlerin satışı ile ilişkili). Böylece, bu durumda, verim eğrisi sürekli ararken bir vektör vardır.

Bu bağlamda, üretimin maliyetlerinin ve uygulama maliyetlerinin üretim maliyeti birbirinden ayırmak gerektiğini bir görüş vardır. kısa vadede üretim maliyetlerinin şirket uzun vadede karlı olacaktır nasıl göstergesi olabilir. Bu tür maliyetler sabit değer kalma eğiliminde birimine bağlı olarak işçilik ve malzeme kaynaklarının maliyetleri içerir. Ama olayların böyle pürüzsüz ders sadece gerçek dışı İdil görünüyor bugün statik ve istikrarlı ekonomisi, mahsustur. Ürünün üretim ve satış maliyetleri mevsimsel talebin, piyasa koşullarındaki değişikliklere, imalat yenilik ve mücbir çeşitli dahil olmak üzere birçok başka araçlar da aralarında iç ve dış faktörler, hem de değiştirilebilir. Kısa vadede Üretim maliyetleri sabit bir değere alınan optimizasyon yapması, böylece çoğu üretici kurmak çok daha kolaydır karlılık eşiği her bir ürün için.

Bugünün ekonomik bilimi yılında dönüşümcü ve maliyetlerini sınıflandırmak alakalı olarak kabul edilir. Nihai ürün gerçekleştirme süreci malzemelerin işleme ile ilişkili maliyetlerin Birinci tip, ikinci ticari pozisyonda markası, marka koruma gibi masrafları temel alınmıştır. Bu maliyetler bitmiş ürünün değerinin oluşturulması ile ilgili değildir. çoğunlukla kısa vadede üretim maliyetleri, dönüşümsel maliyetleri aittir.

Çoğu zaman genel maliyetlerde düzensiz değişimler üretim maliyetlerindeki artış ile üretim birimine ilişkin olarak değişen gerçeğine yol açtı. Böyle maliyetler ortalama olarak adlandırılır. Ortalama üretim maliyetleri bir oranı olarak hesaplanır toplam maliyeti ve çıkış miktarı. Başlangıçta, bu maliyetin tür büyük, ancak üretim büyüme sürecinde azaltmak eğilimindedir. Küçük ölçekli üretim için gerçeği belli bir seviyede sabitlemek sağlayacak beri, kısa vadede üretim maliyetini en aza indirmek için esastır sabit maliyetlerin ve karlılık düzeylerini düşürmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.