SeyahatOteller

Eylül ayında Phuket Hava Durumu: yorumlar, özellikler ve açıklama

üzerinde hava nasıl Eylül ayında Phuket? Bu son derece muğlak hakkında yorum. Bazı erken sonbaharda Tayland büyük adasında tatil yağmur büyük bir fan dışında zevk savunuyorlar. Diğerleri güzel bir hava buldum ve yağmurlar sadece geceleri olduklarını söylerler. Onlar ekvator güneş altında su birikintileri, otel odasından sabah terk edildi kayboldu etmemişti. Peki kim inanmak?

Hava, elbette, kaprisli bayan. Ama iklim hep kararlıdır. Ve hidrometeorolojisi Phuket plaj potansiyel turistleri güven verici değildir: Ağustos ve Eylül - Yılın iki en yağışlı ay. Ama hepsi kötü? o sonbaharın ilk ayı için Phuket üzerinde dinlenmek mümkün mü? Veya dönem "sezon dışı" her zaman bir trajedi ya da en azından üzgün? Eylül ayında Phuket tatil üzerinde, makalemizi söyleyecektir.

Tayland'da yıllık iklimsel döngüsü

"Smiles Krallık" subequatorial kemer tamamen yer almaktadır. Bu düzenleme neden olur ve iklim. Kuzey kış muson darbeler. O tropikal çöller ve kuru sıcak hava kütlelerinin alanları ortaya çıkarır. yumuşak, sakin bir denize sahip açık, güneşli hava Mayıs ayına kadar tutar. Ama sonra değişim rüzgarları. güneybatı muson gelir. O yağmurlu, squalls, fırtınalar ekvator bölgesinden onunla taşır. Yaz aylarında ve Tayfunların nadir değildir. Ve Eylül ayında Phuket hava? Güneybatı siklon aktivnichat devam ediyor. O sadece tüm kirini yıkar, ama aynı zamanda nem kara gerekli miktarda besler. Sonuçta, zeminde "kurak mevsim" için sadece ara sıra biraz kısa yağmurlar düşer. Ağır rüzgardan Deniz çalkantılı hale gelir. Kasım olarak, rüzgar yine yön değiştirir. Kuzey muson Tayland'da turizm sezonunu başlatır. O Nisan'a kadar devam etti ve kış aylarında ve Mart aylarında zirve yapmaktadır.

Eylül Phuket: yorumları, tatil özellikleri

Yıllık iklim döngüsünün açıklamasından gördüğümüz gibi, Tayland sonbahar başlangıcıdır terim "düşük sezon" kullanmak. Ama bu kavramı negatif ve pozitif yanlarını hem taşır. en eksileri ile başlayalım. Eğer sadece bir hafta tatile gelip, Eylül ayında Phuket hava durumunu sunan kimin kaprislerine rehin edilebilir. Yorumlar (genellikle akşam ve sabah erken gider), daha çok ağır kurşuni bulutlar yağmur değil çok şikayetçi. Ve herkes yanmış alabilirsiniz süre. ekvatoral güneşe sonra bile kolayca bulutlu yoluyla alır. gökyüzünü kaplayan bulutlar ve ağır yağış yüksek bağıl nem yol açtı. Biz değerlendirmeleri emin bulunmaktadır Ama fiyat, oldukça basit saçma. Ve bu tüm turizm sektörü için de geçerli: kafede oteller, turlar, yemekler. Fırtınalı Deniz diffidence yüzücüler engeller, ama hayranları çekiyor "Rüzgardan." Değil Eylül'de çünkü Phuket boşuna yıllık sörf yarışmaları düzenledi.

Tayland'da "Sezon dışında" - bu nedir?

Şimdi sayıların kuru dilini tarif edeyim, Eylül ayında Phuket hava nasıl. Yorumlar büyük ölçüde sübjektif olabilir. Ama hepsi Phuket hava sıcaklığı sıcak olduğu konusunda hemfikirdir. Gün boyunca o gölgede otuz dereceye ulaşır ve geceleri termometre nadiren aşağıda yirmidört düşer. Andaman Denizi de soğuk olmaz. sık fırtınalar rağmen, su sıcaklığı etrafında yirmi dokuz derecede tutulur. Bir kaç gün için Eylül ayında Phuket gitmek için hiçbir mantıklı. Gece yağmur değil, aynı zamanda günlük downpours sadece yakalayacak olması kuvvetle muhtemeldir. Nitekim, meteorologlar ayda yağış ile yirmi bir gün için hesap. Bulutlu ve kapalı ve yüksek sıcaklıklar bağıl nem seksen beş oranında ulaştığı gerçeğine yol. Aynı zamanda sel riski (ikincisi onbirinci yılda oldu) vardır.

Eylül ve Ekim aylarında Phuket kime gidecek gerekmez mi?

Her şeyden önce, organik olanlar yakınlık tahammül etmez. Yüksek tansiyon ve çekirdekler yağışlı sezonunda Tayland dönüşür "buhar odası" na önemsiz hissedebilirsiniz. Ama adalet içinde unutulmamalıdır ki burada daha rahat Avrupalılar için, kış ayları (gündüz yaklaşık otuz derece) daha erken sonbaharda hava performansının sıcaklığı. Ayrıca, tatil mühürlemek için ayarlanmış olan turistler için Eylül ayında Phuket gitmez. Yalan sahilde tüm tatil başarılı olmak mümkün değildir. Ama yorum sıklıkla hava inanılmaz şanslı olabilir söz ve güneş haftada hatta on gün bulutsuz gökyüzünde parlıyor. Tropikal Yağış genellikle geceleri düzenlenmektedir ancak uyarı olmadan ve öğleden sonra daraltabilirsiniz.

Seyahat İpuçları

Eğer fırtınalı denizde bir sörfçü ace değilseniz gitmek daha iyi değil. Dalgalar iki, bazen üç metre ulaşır. En önemli tehlike düpedüz deniz deneyimsiz yüzücüler sürükler, güçlü gelgit akıntıları olduğunu. Bu nedenle, hava Eylül ayında Phuket ne olacağını rağmen, yorumlar havuzlu kalmak öneriyoruz. Sürekli esen güney-batı muson ve adanın bu kıyısında gözlenen büyük fırtınalar beri. Cape Panwa, Nai Yang Beach, Nai Harn - Eğer Andaman Denizi'nde emniyetli seyir istiyorsanız, Phuket doğu ucunda plajları seçin. Adada tanınmış Çünkü Karon ve Kata sörfçü evde şu anda dönüştürülür. batı kıyısında plajlar afet tehdidi sürdüğü. İyi güvenilir yağmurluk ... ve güneş kremi üzerinde stok emin olun. Avrupalılar genellikle yanılıyor, yoğun bulutlar güneş bunu almaz üzerinde inancıyla. Ekvator güneş bile bulutların arkasından yakar.

Yapılacaklar Eylül ayında Phuket yapılacak?

Yani, kısaca özetleyelim. Tayland'da sonbahar başında harcamak zorunda nedenleri nelerdir? İlk olarak, ve birçoğu için bu sonbahar müstehcen fiyatlara "sezon" belirleyici bir argüman olacaktır. turistler, otelciler, restaurateurs, seyahat acenteleri cezbetmek ve hatta mağaza görülmemiş indirimler sunmak. plajları ve konumlar üzerinde hiçbir kalabalık vardır. Eylül ayında Phuket değişen hava sakıncası yoksa Ve gerçek dürtü aktif ada etrafında seyahat için bu durumu kullanın. Tayland'da sonbaharın ilk takvim ayının sonunda büyük Vejetaryen Festivali geçer. İsmine rağmen, bu sinirler gösteri korkunç ve gıdıklama olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.