HobiDikiş

Kendi elleriyle modüllerden şaşırtıcı elle yapılmış ürünler

Kağıt eşsiz bir malzemedir. Yazı yazmak için değil aynı zamanda çok güzel el yapımı makale için de yararlı olabilir. Zamanınız ve canlı insanlarınız varsa, modüler origami tekniklerini ustalıkla kullanabilirsin . Bu işgal büyüleyici! Bu yazıda dikkatiniz modüller eserler sunulacaktır. Ana sınıflar eklenmiştir.

Çeşitli modüller

Aşağıdaki türleri vardır:

1. Hacimsel . Paylaşın:

 • Modül kusudami . Kare şeklinde bir yapraktan yapılmış küresel bir figür.
 • Üçgen modüller . Bunları oluşturmak için, dikdörtgen bir tabaka gerekir. Güzel üç boyutlu şekil al.
 • Modül bir mürekkep balığı . Bu tür uygulamalar veya büyük öğeler oluşturulur. Modülü katlamak için kare bir sayfaya ihtiyacınız olacaktır.

2. Düzler . Mozaikleri oluşturmak için kullanılır. Modüller, karton gibi birbirine yakın herhangi bir zemine yapıştırılmıştır.

Kağıt modüllerden el işleri: bir çiçek yapmak

Gerekli olacak:

 • hattı;
 • tutkal;
 • Renkli kağıt (her iki tarafta boyalı);
 • makas.

Oluşturma süreci

Aynı kare içine renkli kâğıt kesiyoruz. Yaklaşık boyut - 10 x 10. Çok küçük modüller yapılmamalıdır. Onları eklemek çok uygun olmayacağı için çalışmazlar. 7 kareyi hazırlayın. Onları çapraz olarak yarı yarıya katlayın. Katlama çizgisi üzerinde elde edilen açılar, üçüncü çizgiye bağlanır. İki üçgen olmalı. Onları kaldırıp açıyoruz. Elmas almak için düzleştirin. Ürünü ters çeviririz. Yanlarda çıkıntılı üçgenler görmelisin. Onları merkeze katlayın. Ürünü ters çevirin ve içeriye geri koyun. Her iki yanında iki köşeligen üçgenleri olan şekiller elde edilmelidir. Sonra dış tarafı içeriye ekleyin. Onları tutkalla yayın ve figürü bükmeden birbirine bağlayın. Gelecekteki çiçek için bir yaprak var. Böylece altı tane yapın. Sonra bu yaprakları ekleyin, dikkatlice kenarlar tutkalla yağlayın ve birbirine bağlayın. Tüm modüller bir noktada birleşmelidir. Taban olarak ahşap bir şiş kullanabilirsin. Yeşil kağıtla sarın. Sap elde edildi. Birkaç tane çiçek açtıktan sonra bütün bir buket yapabilirsiniz. Modalardan el işleri montajını tamamladık. Yine de meyve, sebze, hayvanlar, bitkiler ve daha pek çok ilginç ve eğlenceli şeyleri toplayabilirsiniz.
Daha sonra, üçgen modüllerden bir şekil çizmek için bir teknik sunacağız.

Noel ağacı yapma

Gerekli olacak:

 • Yeşil modüller (altı yüz parça);
 • silgi;
 • Ahşap şiş;
 • Yetenekli ellerin.

Modüllerden el sanatları montajı

Dallar toplamaktayız. İki modül alıyoruz, uzun kenarı üçüncü cebe koyuyoruz. Bu ikisini toplama ve değiştirmeye devam et, sonra birini değiştir. Çok fazla ve bunları derinden giymek zorunda değilsiniz. On iki sıra yapın. Aynı şemaya göre beş yanal işlem yaparız. Üç modülün ana dalında geri adım atın ve iki modülün üstüne koyun. Beş şubeye katılın. Onları yüzükte kapatın. Aşağıdaki dallar daha küçük boyutu oluşturur. Bir ara halka yapmak gereklidir. Dalları ayırır. Bunu yapmak için, iç sıra için yedi modül ve dış sıra için yedi modül kullanın. Bağlayın. Yüzüğün yakınında. Ardından, sekiz modülün tepesini bir araya getirin. Ağacın tüm parçaları hazır olduğunda, tahta bir şiş veririz ve silgiye yapıştırırız. Büyük bir çevreden, daha sonra bir orta halkadan tek bir iş yaratın. Başın sonuna konulur.

Gördüğünüz gibi, bir çocuk modülden el yapımı nesnelerin nasıl toplanacağını öğrenebilir. Bu çok basit. Önemli olan sabır ve azimdir. El yapımı parçaları modüllerden toplama, çocuklar ve yetişkinler için ilginç bir etkinliktir. Ne duruyorsunuz!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.