FormasyonBilim

Kimya Aşk: Bilimsel görünümü. Nasıl aşk kimyası nedir?

deli eylemlerde bulunmak yapmaya zorladığı insanları motive Güzel bir duygu. Onun sayesinde, çok şey iki ülke savaşıyor noktaya, insanlık tarihindeki oldu. insanlar kelebekler gibi flit neden Görünüşte oldukça doğaüstü duygu, mutluluk ve olağanüstü bir neşe duygusu veren gökyüzünde onları yücelten. Ama kimya açısından aşka bir bakış vardı.

Helen Fisher, insan vücudunda meydana gelen tüm duygusal süreçleri, bilimsel açıklama yapmadan olduğunu kanıtlamıştır

Bunu yapmak için, Helen Fisher, antropoloji dalında çalışan Amerikalı bilim adamı, bir beyin görüntüleme tekniği kullanılır. deneylerin sonuçlarına göre beynin alanları sevgi hissi sorumlu olduğunu öğrenmek başardı. Aşkın Kimyası, onu beyin duygusal bir asansör, refahını hissetmek ve uyarılma düzeyini artırmak için bir kişiyi neden olan bir madde üretir yani ortaya çıktı. Dopamin adı verilen bu madde.

Bilimsel versiyonu üç aşamadan oluşmaktadır sevginin sürecinin bir açıklamasını sağlamaktadır.

İlk adım, aksi takdirde sıradan şehvet, aşk denilen, ya edilebilir

örneğin, daha sık birbirlerini görmek arzusu: - Bu zamanda, seks hormonları tarafından tahrik edilir östrojen ve testosteron, bunlar arzu nesnesine ilişkin arzularımızı etkiler. Biz sevilen bir başlangıç sinir olsun zaman iştah, uyku, avuç içi terleme, nefes hızlandırır kaybederler. arzu bir amacı, beyin norepinefrin, serotonin ve dopamin maddelerin üretimini tahrik edildiğinde artan hormon - fen bakış açısından, bu aşamada kimya aşkın aşağıdaki gibidir. İlk iki son inanılmaz mutluluk veriyor dert zorlanmaktadır.

Yenileyici serotonin aracı olarak çikolata

onlar içerdikleri söyleme boşuna - İlginçtir, serotonin böyle çilek ve çikolata gibi gıdalarda az miktarda bulunur mutluluk hormonları. Şüphesiz hemen hemen herkes bir arkadaş veya çikolata olmadan günde yaşayamam bir dost yoktur. Onlar "aşk uyuşturucu bağımlıları." Denebilir Böyle insanlar genellikle ilk toplantılarda duyguları, içinde ihtiyaç dopamin gibi sevinç ve haz gelişmesinde büyük bir seviyeye getiriyor, hangi canlı ve unutulmaz, en güçlü.

İkinci adım aşk çağrılabilir

Böylece, aktif ve anlamlı aşk daha sakin ve huzurlu bir şeye yol verir. Bu aşamada aşk kimyası diğer hormonlar etmektir - oksitosin ve vazopressin içinde.

ilk hormon çok spesifiktir; Onun varlığı doğum sırasında kasılmaları sırasında "görülen" olduğunu ve o da aktif orgazm sırasında serbest bırakılır. Bu hormon, iki sevgili arasında karşılıklı bir ilişki ve bu ilişkinin daha da pekiştireç arasındaki orgazm sayısını pekiştirmek sağlamaktan sorumludur.

Vazopressin - sadakat düzenleyen bir hormon. Deneyler vücut o hızla ortağı olan ilgisini kaybeder gerçeğine götürür içinde yapay erkeklik hormonlarının sayısını depresif kanıtlamıştır hangi yürütülmüştür. belki de hormon vazopressin eksikliği - Bu güçlü seks her etek görüş bilimsel açıdan açıklanabilir kovaladığı şeydir.

Böyle aşk kimyası, ilk iki aşamada üzerinde bunun bilimsel bir görünümüdür.

Bir partner seçiminde oluşur başka nokta da vardır

Bilinç altında, bunu yavru üretken ve kaliteli üreme mümkündür kiminle bir ortak bulmak için çalışıyoruz. Bu iş ortağı için güçlü bir bağışıklık sistemine sahip, güçlü ve sağlıklı olmalıdır. Bu adımla kokusu tarafından iletilen bu sağlık verilerinin tüm olarak, feromon ile popüler parfümler olmuştur. Memelilerde, bu koku en güçlü erkeği bulmak yardımcı olur; İnsanlarda bu süreç aynı şekilde gerçekleşir, ama bunun nedeni kokusu birey, adamı var ya da kadın kendi çifti seçiminde bir dizi faktöre rehberliğinde nasıl ek olarak, insan ortamda görülmez. İşte sadece bir "engelle" mağazalarında sevgi adına sunulmuştur edilir. feromon parfüm uzun vadede insanın kendi "cep" yardımcı olacağını vaat, koku hayranlığı daha uygun ve ilginç nesne değil, kendine has güçlü koku yerine.

Kaç bu aşk kimyası alır?

Profesör Fischer sadece neden aşk açıklandı - kimya, ve o kadar bu tür sevginin ortalama sürer nasıl öğrendim. Madde dopamin 3 yıla kadar 18 ay gövde üretilir. Dolayısıyla ifadesi "aşk üç yıldan uzun sürmez." Bu korkmak gerekir? Aksine, sevgi duyguları bu süreden daha uzun yaşarsa, korkulacak etmektir. Aşkın kimyası, akıllıca doğayı tasarlanmış nasıl süreci. Hormon dopamin uzun süre üretilmişse daha bir kişinin çıldırmaya başlayabilir hormonunun etkisiyle iki kişi arasında güçlü bir bağ kurulması gerekiyor. Uzun bir süredir aşk kimyası etkisi altında olup olmadığını Aşık insanlar, etrafta olup bitenlere dikkat etmeyin. Ya tam çalışmak veya içişlerine odaklanmak mümkün olmayacaktır. Parlak tutkulu duygular derin sevgi ve ortağı ile ilişki içinde güven duygusuyla değiştirilmelidir. Yine dopamin üretimi sırasında oluşan duyumların parlaklığını hissetmek için, mutlaka yeni kıza ya adama çalışmaz. senin ender ortağı ama güzel romantik anlarla düzenlemek için yeterli. Örneğin, bir favori restoran ani çağrı. Veya herhangi bir romantik akşam düzenlemek için. duyumların yenilik (belki de yeni tür ve sahip küçük yarı unutulmuş) dopamin ve ilişkinizi güçlendirmek üretimini uyarır.

olumsuz etki

fizik veya kimya - Ne olursa olsun bilim bu duygunun temelini oluşturur. Aşk pozitif duygular veren bir şey, güçlü ve güçlü olarak hissedilebilir. Ama sevgi aynı olasılıkla olumsuz bir kişiyi etkileyebilir. kişi hangi bir kişinin tüm enerji yönlendirilir Özellikle, karşılık vermez. Aslında, dopaminin üretimi size göre kapatmak biriyle olmak istiyorum gerçeğine götürür, ancak böyle bir süreç oluşmaz. Bir hormonun neden olduğu Sabit stimülasyon hissi istenilen ortağı size benzer duygular yaşamadığından anlayışı ile karıştırılır.

bir tür - O Fischer aşk sonucuna bağımlılığı. Sadece ilaç - Aynı organizma tarafından üretilen "aşk" ve - bu yasal bir vücut kimyası olduğunu. Tüm bu ilacı üretmek için gerekli olan - Hormonal sistemin tepkisini neden olabilir eylemlerinin tarafından doğru ortağı bulmak.

Bu sevginin formülüdür. Kimya henüz toplumda kabul edilmeyen bir açıklama verir. Böyle yüksek bir anlamda inanmak zordur - bu vücutta kimyasal elementlerin sadece tepki. Ama aşkı hissetmek yeteneği burada bitmiyor.

Bilim adamları yaşamın ilk yılında ebeveynleri ile temas yoksun çocuklar hakkında olumsuz yargılara varmış

Yaşamın ilk ay gelecekte bir kişi için özellikle önemli olduğunu göstermiştir çalışmalar, sevgi arkadaş edinmek ve sosyal ilişkiler kalanı yeteneğini göstermek için tamamen iletişim kurma yeteneğine sahip olmuştur. Nöropeptidler bunun için sorumlu olan - vücut iletişim mutluluk ve zevk için neden olan kimyasal elementlerin konsantrasyonu artar, kan ve beyin-omurilik sıvısındaki sevilen bir iletişim kurmak için maddeler sinyal hareket hormonları. Başlangıçta Eğer sistem bile o senin için ne yaptı harika şeyler, fizyolojik tepkinin seviyesinde algılanan olmayacak kadar iyi ve kaç kişinin zihin, anlayış, değişiklik yapılmadı. Daha önce de belirttiğimiz bu hormonların, bu oksitosin ve vazopressin olduğunu. Deney onsekiz maalesef bir yetimhanede çok erken yaşta, ama sonra zengin aile vurmak çocuklar ve doğumdan itibaren ebeveynleri ile olan çocukların katılımıyla gerçekleştirildi.

Sonuçlar neydi

sonuçlarına göre vasopresin yetimhanelerinden çocuklarda bunun çok daha düşük bir dozda mevcut olduğu bulunmuştur. Aşağıdaki deney oksitosin tarafından gerçekleştirildi. Deney öncesi bir madde ölçümleri gösteren her iki grupta da yaklaşık olarak aynı düzeyde olduğu. Çocukların, bir bilgisayar oyunu oynamak gerekiyordu iken ilk annesinin kucağında oturan (doğal veya evlat edinen), bilinmeyen bir kadından aynı sonra. Annemin evinin kucağında oturmuş çocuklar, oksitosin seviyeleri artmış; olmadı yabancı bir kadınla oyun geçen. yetim oksitosin için bir önceki ilk olarak, ikinci durumda da aynı miktarda kalmıştır. Bu sonuçlar bilim adamlarına görünüşe göre, yetenek bunu yaşamın ilk aylarında oluşturulur hepsi aynı size yakın bir kişi ile iletişim gerçeğine sevinmeyi, gerçeği hakkında konuşmak için bir fırsat verdi. Ve ne kadar üzücü, ancak doğumdan sonra varlığının ilk aylarında ebeveynleri ile temas mahrum kalan çocuklar, zihinsel ve sosyal açıdan sorunlar olabilir. Aşk Kimya vücut kesin sistem rektsy çalışmak zorunda olduğu aslında, aynı zamanda sistemin ayarı mümkün olduğunca erken hayatın en ilk aşamalarında gerçekleşmesi gerektiğini aslında ibaret değildir. Bu benim kendi anne yapabilir gibi kimse Birini sevmek öğretebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.