Ev ve AileÇocuklar

Çocuklar için plastisin el sanatları: En iyi fikirler

Her ebeveyn çocuğunu çok yönlü ve yaratıcı olmak istiyor. Bu amaçla, bebeğin ihtiyacı gelişmesi erken çocuklukta çaba göstermesi. Bu eller, hayal gücü ve fantezi ince motor becerilerinin gelişimine zaman ayırmak en iyisidir. Tüm çocukların sonrasında çok yeni ve benzersiz bir şey yaratmak için seviyorum! renkli kağıt, kalem ve tasarımcıların diğer koleksiyonları: yaratıcılık için herhangi bir malzemenin içerebilir. Ama en popüler oyun hamuru el sanatları bulunmaktadır.

kil seçim

Bugün pazar, farklı şekiller, renkler, boyut ve üreticilerin çocuk ürünleri hamuru çeşitli doludur. iyi ve yüksek kaliteli kil ana özellikleri esnekliği ve esneklik, hem de hızlı bir şekilde sertleşme sonrası bu özellikleri geri yeteneğidir. Kil inatçı lekeleri bırakmamalıdır. kil yağ izleri kolayca düz su ile temizlenmiş olması gerekir.

küçük olanlar iyi yumuşak uygun değil çok yapışkan clay bright renkli gölgeler için. Bu tür malzemeler dikkatlerini çekmek ve kolaylaştırmak için, önce hamuru el sanatları oluşturmak için yapmak büyüktür.

kendi yarattıkları yardımıyla güvenli bir şekilde saklanabilir çünkü zaten iyi modelleme tekniği hakim olan büyük çocuklar, tedavi edilebilir heykel kil mutlu olacaktır.

ek malzemeler

Oyun hamurları - bu bebek kalıplama şeklinde yaratıcılık için gereken tüm değil. Bebek onlar her evde bulmak kolaydır, satın almak zorunlu değildir el altında biraz daha materyaller, gerekir. yani:

 • Plastik standı;
 • yığınlar;
 • Dekor öğeleri (boncuklar, boncuk, pul ve diğerleri);
 • kürdan, maçları, kanal.

Ne hamuru yapılabilir

esnekliği ve malzemenin pliability için hamurları sayesinde resim ve biblolar çeşitli yaratmaktır.

çocuklar arasındaki Özellikle popüler gibi kil el sanatları modelleme zevk:

 • Hayvanlar.
 • Çiçekler.
 • Oyuncaklar.
 • masal ve çizgi film karakterleri.
 • Sebzeler ve meyveler.

Ve çocuklar için oyun hamuru el sanatları, çeşitli şekil ve boyutlarda olabilir. Ayrıca düz olması toplu veya teknik gerçekleştirilebilir hacimli masalı (çizgi) sahneyi yeniden olan şekiller veya resimler, olabilir.

hamuru dışarı resmini nasıl yapılır

Beraberlik, daha doğrusu kör resim hamuru oldukça sıradışı, ama çok heyecan verici yaratıcı süreç.

Eğer kil resimlerini oluştururken üç farklı teknikler kullanabilirsiniz:

 • yayılması;
 • flagellasını;
 • mozaik.

Bulaşma oldukça basit. çocuk hazır bir resim (şimdiye renklendirme, demek) verilir ve o yavaş yavaş yüzeye farklı renklerin hamuru bulaşması, resmin tüm alanlarını doldurur.

kil kamçıdan Tablolar ve el sanatları çok düzgün ve sıradışı görünüyor. Kamçı Bunlardan hazır bir resim ile dekore veya rakamlar heykel edilebilir. Önemli olan - kamçı yapmak çocuk öğretin.

mozaik tekniği basit ve anlaşılır olmakla birlikte, sabır ve azim biraz koyarsanız, gerçek bir başyapıt oluşturmak mümkündür. Bir mozaik oluşturmak için, bir çocuk basitçe balonları heykel ve resmin yüzeyine onları bağlanır gerekiyor. küçük toplar yapılmış ise kil toplardan El Sanatları, daha dikkatli bak.

kamçı nasıl yapılır

Yukarıda belirtildiği gibi, bir kil el sanatları oluşturmak için oldukça özgün bir şekilde flajel. Bunlardan, farklı form ve boyutlarda şekiller oluşturabilirsiniz. Çocukların şekil ve boyutlarını analiz öğrenebilirsiniz bu yolla, her zaman doğru ayrıntılarını maç nesneler arasındaki benzerlik ve farklılıkları bulabilirsiniz çünkü bu çok önemlidir.

Kamçı elle hazırlanabilir. Bunu yapmak için, çocuk modelleme kil küçük bir parça çimdiklemek ve uzun ince sosis şekline getirin gerekecektir. Ya uzun ince flagellasını hamuru dışarı sıkmak için bir klasik tıp şırınga kullanın. Böylece yapılan el sanatları daha dikkatli bakmak ve döküm işlemi kendisini çeşitlendirmek.

plastisin çiçekler

çiçek şeklinde hamurları el sanatları - bu bütün kızlar bu güzel ve renkli bitkiler seviyorum çünkü annem, anneannem ya da kız kardeş memnun etmek en iyi yoldur.

Çok güzel ve kolay bir oyun hamuru gül yaratmaktır. Bunu iki şekilde yapabilirsiniz:

 1. Aynı renkteki kil alın kamçılı ve biraz heykel. flagellumun damlacıkları etrafında sarar düz pasta, yapmalıdır. Bizim gülün başlangıcı gereklidir. Sonra başka bir kamçılı aşağı doğru döndürün, püre ve çiçeğin ortasında yeniden sarın. gür ve güzel daha flagellasını, güldür.
 2. Aynı boyutta (daha olası) yaklaşık 5-6 boncuk Rolling. Her top düz bir şekle bağlı olduğu ve her bir elemanı, önceki üstüne gelecek şekilde üst üste koymak. Ve daha sonra dikkatlice tek bir unsur yuvarladığınıitiraf. yaprakları ve gül hazır düzleştirin.

ille aynı renk hamuru kullanmamak. Sen, dekoratif güzelliği oluşturan tüm renklerin yaprakları ile gül edebilirsiniz.

Plastisin karahindiba. Biz uzun sarı sosis olun. dikdörtgen yakın şekil veren, düzleştirin kenarlar olarak düzgün olmalıdır. Onların en Döşeme veya kırpma yığınlarını kullanarak. Bir yandan uzun kenarından saçak yapmak. Bu makasla kesilebilir. Beraber çiçek açmak ve baharın bereketli ve güzel sembolü olsun.

Papatya. , Sosis aşağı rulo, beyaz kil atın eşit parçaya bölün. Bunlardan topları rulo. Ardından, lobun her tür takmak bir taraftan başka zaschipnuv topu dümdüz. turuncu topun ortasında koymak yayılmış yaprakları, hafifçe düzleştirmek ve onun kürdan stamens yapmak. Papatya hazır.

Hayvanların şeklinde El

Hen. oluşturmak için bu karton standı, gözler için bir çocuk oyun hamuru üç (sarı, kırmızı, yeşil) renkleri ve boncuk ihtiyaç yığını olacak.

tavuk modelleme için aşamalı bir plan düşünün:

 • Sarı hamuru küçük bir top (bu kafa olacaktır) ve kuşların vücut haline gelecek bir uzun oval çevre, heykel;
 • bağlamak;
 • Yeşil kil düzgün kıvırcık kanatlarını lepim ve gövde her iki tarafında bunları sıkın;
 • kafasına bağlı olduğu hamuru kırmızı heykel gaga ve tepe;
 • boncuk veya boncuk gözleri yapmak;
 • Tavuk daha stabil olduğu, kaide çeşit koymak gerekir.

Balık. Akvaryum balık, çeşitli renkli ve sonsuz çekici. Ve en önemlisi, kil zanaat olarak çok kolay bunlardan herhangi yeniden. güzel kadın fotoğraflar aşağıda görülebilir.

Nasıl yaptı? düzeni çok basit:

 • oyun hamuru top gelecekteki balık şekillendirme, dönüşün;
 • lepim e ve kuyruk
 • Biz bu ayrıntıları bir araya;
 • boncuklar (boncuk) balık gözlerinin olarak görev yapacak;
 • balık vücut çeşitli parçaları ile dekore edilebilir.

Örnek paterni hamuru

Bir resim veya yapmak nasıl mümkün olduğunu düşünün çamurdan aplike, peyzaj alanı örneğini. fantezi uçuş herhangi sınırları ile sınırlı değildir, çünkü bu tema çok çocuklar tarafından sevilir.

Başlarken:

 • Gezegen: Farklı renklerde (- toprak, kırmızı - Mars kahverengi - Satürn, vb mavi) toplarını almak. Onları düz çevreler olun.
 • top sarı ışınlarının güneş yapmak maçları, kürdan veya oyun hamuru flagella olarak hizmet verebilir.
 • Uzaylı gemisi. yarımküre parlak renk ona bağlı hamuru topun düz bir disk olun, ardından gemi bacaklar (hamuru veya hurda malzemeler) ekleyin. Boncuk pencere veya geminin sinyal lambaları yapma.
 • Tüm bu öğeler kartına bağlı (veya tek) vardır.

gizemli hayvanlar, uzaylılar, dünyalılar astronotlar ve diğerleri: Bu bileşimde, her şeye yoluyla düşünebiliriz.

Çocukların hayal gücü çocuk Tam büyüdü ve gelişti, böylece, veliler gerekli tüm onu sağlamak zorundadır, sınırsız ve çok yönlüdür. Bir kil - bu en uygun ve çocuk ifadesi için en önemli malzemelerden biridir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.