Haber ve ToplumDoğa

Khingansky Rezerv: Tarih, sakinleri, flora ve fauna

Buzullaşma orijinal güzelliğine korunmuş bakire orman yapım Orta Amur bölgenin ıslak orman bozkırlarını dokunmadı. uzun boylu, çok sayıda göl ve sulak oyuk Doğu kır Khingan Rezerv ünlü relikt türler.

konum

Khingan Devlet Tabiat nehirler uril ve çamurlu, 97000 hektarlık toplam alanı arasında bölgesi bulunur. Rezerv, kuzeydeki sınır şube Trans-Sibirya Demiryolu tarif Amur neredeyse ulaşır güney eteklerinde ise. İdare köyünde Arkhara yer almaktadır. Innokentevka köy rezerv yerleşim en yakın olanı.

Leylek, Beyaz-naped ve Japon vinçler: orman alanları, göller ve bataklıklar nadir kuş türlerinin birkaç yuvaları için bir beşik haline geldi.

Tarih Khingan Rezerv

1963 yılında Doğal Alanı, Obluchye kuruldu sanayi kenti sakinleri için eğlence amaçlı. Başlangıçta PAs 59 hektarlık bir alanı içerir. rezerv Geçen yüzyılın sonlarında 70 ler ise koç ve fırtına arasındaki toprakların Antonovskoe orman ilhak edildi. 80'li yılların başlarında, kanallar uril ve kirli arasında yer alan büyük bir kümeyi ekledi. Khingansky Rezerv Amur bölgesi, modern hatlarını kazandı.

Şu anda, Pensilvanya yapısı içerir:

  • Bölgesel rezerv "Ganukan";
  • eşsiz bir doğal anıt "hint lotusu";
  • federal rezerv "Khingano-Arkharinskaya".

iklim

Yaz rüzgarlar rezerv bol yağmurlar getirecek. az kar ile kış, ama soğuk sıcaklıklar -40 ° C Bahar hoş sıcaklık getiriyor aşağıda düşebilir. kuru mevsim yağmur günlerce ile uzun, sıcak yazlar yol verir.

flora şaşırtıcı çeşitli ovalarda Tall rampage yanı sıra ova orman yamaçları. globe çiçek, süsen ve kamış arka plan üzerinde parlak merkezleri yanıp sönen krasodnevy ve saz çalılıkları huş ağaçları ve meşe ormanları ile serpiştirilmiş Haziran-Temmuz Özellikle güzel burası

nem bolluğu oluşumuna katkıda sfagnum bataklık ve göller. Komarov lotus, tetrahedral nilüferler, potbelly: Benzersiz bitkilerin türleri nerede bulabilirim.

Rezerv Khingansky faunası ve florası

hakim toprakları boyunca Moğol meşe, iğne yapraklı ve yaprak döken ağaçlar var. Daha küçük miktarlarda yetişen Koreli sedir, Khingan köknar, Sibirya ve Ayan ladin, Amur basswood, sarı huş. floodplains olarak kızılağaç karşılar. Islak Sahil kuş kiraz ve söğüt çalılıkları ile kaplı.

Rezerv yalnız Böcekler, 1750'den fazla türü bulunmaktadır. korumalı topraklarda vahşi domuz Amur bölgenin en büyük grupta yaşar. rezerv geyik, kızıl geyik, samur, sincap, Himalaya ve kahverengi ayılar, vaşak, kurt, yaban kedileri Uzak Doğu, rakun köpeği, misk sıçanı, su samuru karaca ev sahipliği yapmaktadır.

Kuşların nadir türlerin korunması Rezerv değerli rolü: vinç, leylek, ak kuyruklu kartal, kartal, harriers gördü.

sıradışı sakinleri

Ilona dişi kaplan - en ünlü hayvanlardan Khingan Rezerv biri. Dört kardeşlerine ile birlikte, o bile bir kaplan yavrusu korumaya alındı. Ve Rus cumhurbaşkanını kendisi izin verir.

Şu anda, Genç kaplan topraklarında serbestçe yürüyor, ama insanlar sedasız hayatını izlerken. Çok büyük kedi olduğu bilinmektedir - büyük avcı. beslenmesinin temelini - yaban domuzu eti. Henüz o kadar çok kardeşleri değil, ama yedekte bir aile Ilona hazır oluşturmak için, bir koca bulamadı.

Son zamanlarda dişi kaplan, bazı nedenlerden dolayı, izleme kameralarının biri flash sürücü kayıt kaybolmuştu mahvetti. vahşi hayvan gözetim önlemek karar verdi Neden bilinmemektedir. Kamera değiştirildi ve şimdi bir kez daha doğal ortamlarında yaşayan kaplanlar hakkında bilgi toplamak için yardımcı olur.

manzaraları

Khingansky rezervi sadece güzel doğa ünlüdür. Tarmanchukan tünel bulunduğu Erakticha dağ, - O topraklarının en yüksek noktasıdır.

duckbilled dinozorlar - antik sürüngenlerin federal otoyol fosilleşmiş kemiklerin yapımı sırasında rezerv 33 km bulundu. Yakın tesadüfen iskelet ankylosaur, Rusya Federasyonu ilk bulundu. dinozorların Mezarlık yaklaşık 67 milyon yıl önce kuruldu. Bilim adamları antik devlerin kitle ölüm nedeni enkaz akışının dağlardan iniş olduğunu gösteriyor.

argali Travel arka 500 yılına tarih kaya petroglif biri olarak kabul edilebilir. Antik sanatçı bir av sahnesini tasvir. Doğal mekanlar Innokent'yevskiy Arkadevsky ve çam ormanları, Esaulovsky spa ve kaplıcalar rütbe.

turizm

sezon için Khingansky rezerv binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. nüfusu gözlemlemek ve doğanın tadını istekli Vahşi meraklıları. En popüler rota - "Beyaz kuş Gölü." Uzunluğu programı bir saat için tasarlanmıştır, yaklaşık yarım kilometre olduğunu.

ve burada kalmak için oraya nasıl

Khingan Rezerv Blagoveshchensk için uçak bileti anlaşılacağı için en kolay ve hızlı yolu sermayeden elde etmek. Oradan Arkhara köy otobüs ile ulaşılabilir.

Long Gölü kıyısında kalabilirler. 40 kişi için tasarlanmış küçük bir dağ vardır. Sadece sıcak mevsimde (evler ısıtmalı değildir) çalışır. karayolu Chita itibaren - Habarovsk orada, bir otel "Doğu" dir de turistlerin gözdesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.