FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Kez ayak Eğitim: öğretimde oyunların sınıflandırılması

Oyunu - eğlenceli ve ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklar için eğlenceli bir eğlence ibaret değildir. Onun unsurları en aktif eğitim sürecine dahil ve tamamen sınıfta uygulanır. Bu nedenle, modern eğitimin başka bir deyişle, pedagojik oyunlarda pedagojik yönleri ya da oyun olarak adlandırılan yepyeni bir trend oluşturdu.

pedagoji oyunun kavramı

sistemdeki oyunların sınıflandırılması pedagojik sürecin kullanımlarına elde öğretmen ulaşmaya çalıştığı hedeflere ve gerçek sonuçların öncelikle bağlıdır. göre metodolojik tavsiyeler, sonraki oyun tipolojisi benimsenmiştir.

  • faaliyet türlerine bağlı olarak: Aktif fiziksel, yani hareket, hareketli Zihinsel (veya istihbarat); işle ilgili; sosyal (halkla ilişkiler taklit); psikolojik (her türlü psihosituatsii taklit).
  • Oyun sınıflandırma yürütülen ve uygulamak hangi eğitim sürecinin, doğasına bağlıdır. Bu bağlamda, bunlar olabilir:

a) genelleme eğitim, didaktik unsurları ile oyun kontrol öğrenmek;

b) bilişsel, gelişimsel, yetiştirme;

c) teşhis vb elemanları, çalma ile yaratıcı.

  • Daha fazla oyun sınıflandırma onların davranış yöntemine ilişkindir. Bu hikaye ile bağlantılı olarak göze çarpıyor, iş, evreleme, rol, vb
  • Okul programı ve nesnelerle benzerlik kurarak matematik oyunları, fizik, kimya, biyoloji yayarlar; dilsel, edebi, müzikal, tarihi; Üretim ve istihdam, spor, fiziksel egzersiz, vb
  • sürecine dahil orta veya ortamda, oyunların sınıflandırılması onların teknolojilerine göre belirlenir. Bu sayede açık, kapalı, bilgisayar, masaüstü, farklı nesneler ya da onlarsız oyunları hakkında konuşmak için yapar.
  • yaş kriteri formları ve analiz yöntemleri ve faaliyetlerin seçiminde seçiminde belirleyici faktörlerden biri olarak kabul edilir. Bu nedenle, okul öncesi oyunlar sınıflandırma öğrencileri, diyelim ki, orta ve üst düzey yönetim biraz daha farklı olacaktır. iki ila altı yıl çocuk eğlenceli bir şekilde (en sık bu ailesi bahçeye yolladı yaşı) onun için bir takım güçlüklerle çözer. Büyük çocuklar zaten aksesuar olarak kullanılan diğer öğeler ise tasarımcılar, bulmaca, mozaik her türlü, insert, gelişmekte oyunlar için mükemmel bir araçtır. Sopalar, küpler, toplar, elastik bantlar ve birinde farklı nesne oluşturma, istihdam, varlık içinde çocuklar tarafından kullanılan diğer ürün ve aynı zamanda bir gelişme ve motor becerilerin araçları ve zeka. sınıfta oyunların sınıflandırılması, aynı zamanda okul disiplini, aşamaları ve istihdam biçimlerinin hesaba sadece yaş dikkate alınarak verilir. Örneğin, bir ders, bir rapor, bir ders-court ders konser ders canlandırma bir genelleme olarak çalışma konuları son aşamada gerçekleştirildi. Biz bir bütün okul uygulaması eğitimciler en popüler ve üretken olarak öğrenme sürecinde söz Genel olarak, simülasyon, iş oyunları, psiko-toplumsal ilişki çizelgesi inanıyoruz.

oyun teknolojisi kullanılarak temel amacı - öğrenme sürecini daha heyecanlı ve üretken olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.