HobiDikiş

Büyüleyici dikiş işleri: yeni başlayanlar için yünden oyuncak keçi

Kendi ellerinizle yaratmak istiyorsanız ve henüz yün yapmaya kalkışmadıysanız, bu makale sizin için. İki ana teknik vardır: Kuru ve ıslak keçeleşme. Yeni başlayanlar için yünlü oyuncaklar çok heyecan vericidir. Bununla birlikte, ilk kez karşılaşırsanız, kuru bir yöntemle başlamak daha iyi olur; bu teknik basittir ve sadece bu nakış işinin temellerini öğrenmeye başlayan insanlara uygundur.

Yeni başlayanlar için genellikle yünden gelen oyuncakları silmek falan çok sevilen bir hobiye dönüşür ve ustalar için iyi bir gelir getirir. Kuru mühendisliğin yaratıcılık açısından olanakları sınırsızdır. Komik yumuşak oyuncaklar, seçkin hediyelik eşya ve mücevherat yapabilirsiniz.

Diğer isimlerle karşılaşırsanız endişelenmeyin, örneğin: filtreleme, filtreleme veya felting, hepsi aynı.

Özel iğnelerin kot pantolon ile kullanılması sürecinde, yün elyaflarının kendi aralarında dolanması ve yavaş yavaş bir keçe meydana getirmesi. Bunun yardımı ile harikalar yaratacaksın.

Yeni başlayanlar için keçeleşmeyi öğrenmek ve uygulamaya başlamak için şunlar gerekir: yün, iğneler, köpük lastik sünger.

Şimdi gerekli malzemeleri ayrıntılı olarak inceleyelim.

Yün keçeleşmek için aralıksız, özel olmalı. Zevkinize renk şeması. Küçük bir ipucu: Eğer üç boyutlu bir ürün planladıysanız, orta taban için bir sintepon alırsanız, bu doğal yünden çok daha ucuzdur.

İğneler farklı kalın olmalıdır: kalın, orta ve ince. Öncelikle, en yaygın olanları kullanın, eğer işgal büyülerse, o halde neyin daha iyi olacağını bilirsiniz.

Köpük süngerleri herhangi biri olabilir.

Ürününüz için doğru miktarda yün nasıl belirlenir?

Kuru süngü yaparken , yün yaklaşık üçte bir oranında düşer, buna göre kaynak materyalin daha fazla alınması gerekir. Ve miktarın kendisi, üzerine yönlendirileceğiniz taslak ile belirlenir.

Yeni başlayanlar için yünden felting oyuncakları zevk getirdi, küçük bir üründe tutun. Eğitim için boncuklarla başlayın. Beğendiğiniz rengin yünden, ürünün yaklaşık şeklini oluşturun (topu döndürün). Topağı köpük lastik üzerine koyun ve bir iğne ile almaya başlayın. Çevirmeyi unutma. İğne, lifler için keskilere yapışır, yün karıştırmaya başlar ve boncuk yoğunlaşacaktır. Daireyi mükemmel yapmaya çalışın.

Önemli! İş parçasını yaralanmamak için ağırlık üzerine tutmayın. İşiniz yoğunlaştıkça iş en kalın iğne ile başlamalı, daha ince olanlarla değiştirin. Aleti iş parçasına tam olarak dik tutun.

Boncuklar belirlendiğinde ve ürün birkaç parça içeriyorsa, ayrı ayrı sallama yapmaları gerekir. Ve sonuçta sizi tatmin ettiğinde, birbirlerine küçük bir yün parçası koyun. Bazı durumlarda detayları dikmek daha da elverişlidir. Yünden köreltmek büyük fırsatlar sağlar. Oyuncaklar, monofonik hale getirilebilir ve daha sonra akrilik boyalarla hayal gücü anlatılacak şekilde boyanabilir. Ve hemen renkli elyaflarla çalışabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için oyuncakları yünden dışarı atmaya nereden başlayabilirim?

Gücünü basit şeyler üzerinde denemelisin ve yavaş yavaş karmaşık şeylere geçmelisin. Örneğin, bir arkadaşınız için renkli boncuklar veya sevdikleriniz için bir kalp yapın. Daha sonra, küçük karakterler üzerinde eğitin. Felting'in fazla alan ve önemli maliyet gerektirmez. Bu hobi stres için mükemmel bir çare, işlemin kendisi sinir sistemini yatıştırıyor. Bitmiş bir çalışma, iyi bir ruh halinin garantörüdür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.