Kendini yetiştirmePsikoloji

Kendilerini iman şekline ilişkin birkaç önemli ipucu

Özgüven - Herhangi bir girişimin önemli bir bileşeni. Sorun çözülemez olduğunu önceden tahmin Sonuçta, eğer, o zaman gerçekten zor aşmak. Kendine güvenen insanların - kendi kendine yeterli ve başarılı. Bunlar önemli işlemleri yapmak ve çok elde edebiliyoruz. Düşük benlik saygısı, genellikle çocukluk çağında, oluşmuş ve çocuğun çevresinde ve başarı ya da başarısızlık benzer reaksiyonlardan, her şeyden önce, bağlı olduğu. Ancak, kendilerini iman her yaştan olabilir ve hayat daha anlamlı değiştirebilir.

İlk adım pek çok sorunun ilgili daha kolaydır. Bir psikolog aşağıdaki deney yapılmıştır. aynı sınıftan öğrenciler iki gruba ayrıldı. Bunların her birinde Aynı zamanda zayıf ve güçlü çocuklar. Aynı sorunu çözmek istendi. Bu durumda, bir grup çok yapmak zor ve diğer olduğu söylendi - Kaybedenler bile işleyebileceği. Sonuç olarak, sadece bir iş olarak tanımlanır çocuklar, neredeyse tüm çalıştırmak. Onunla Diğer bir grup başarısız oldu. Bu örnek açıkça kendiniz ve yeteneklerine güvenen olmanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

özellikle de onların lehine, diğer insanlara kendinizi karşılaştırmak olmamalı. Sonuçta, her benzersizdir. Birisi bir sorunu çözmek mümkün değilse Ve, onu göze ve olamaz anlamına gelmez.

kendilerini iman konusunda psikologların önerilerin diğer önemli nokta - geçmişteki başarıları ve başarılı bir deneyim hatırlamaktır. Eğer önemli bir projeyi yapmak gerekiyorsa, biz size işleyemez düşünüyorum olmamalıdır. Zamana kadar, büyük olasılıkla, yetkililer sık sık bu güvene layık olduğundan emin yaptık çünkü o, onu sana emanet neden düşünmek daha iyidir.

Onların zayıflıkları üzerinde çalışmak için gerekli özgüveni geliştirmek. daha önce yürürlükte altında olmayan bir şeyi elde etmektir Yani, diğer önemli girişimlerin başarısında güçlü ve inanç alacak. bir şey özelliklerini oluşan yardım edecek kendilerini iman Yavaş yavaş iddialar maliyetlerinin düzeyini artırmak.

başarısızlık güvenini sarsar Ancak hatta çok gerekli değil mnoe kendilerine empoze. Gerçekçi güçlerini değerlendirmek için denemek için gereklidir. Yani ofiste küçük bir maaş ile çalıştık eğer, bir kaç ay içinde bir milyoner olabilir düşünmeyin. pek çok sorunun çözümü aramak ve sağduyu için emin olmak gerekir.

kendine inan konusunda diğer ipuçları arasında, aşağıdaki dikkat etmek gerekir: kabul ve ne gibi seçmek önemlidir. Ben başkaları tarafından yönetilecek çok fazla tavsiye etmiyoruz. Eğer bilgi ve beceriye sahip olarak, sadece pratikte uygulanmamış olan, ciddi ve sorumlu çalışma ile başa çıkmak için, örneğin, düşündüğünüzden daha fazlasını yapabilir bilin. Çok başkasının görüşüne itimat etmeyin. Adam - sosyal bir varlıktır, yani yaptıklarının başkalarının tutum ve önemli bir şekilde her eylemleri. Ancak, başkalarının düşüncelerine çok fazla bağımlı - Bu sürekli (muhtemelen önyargılı) aşağılayıcı inceleme olarak gücü güvenini sarsmaya demektir özsaygı iyi değil etkileyebilir.

Eğer kendine inan önce, doğru önceliklerini ve değerlerini yerleştirmelidir. Her şeyin en iyi olması imkansız, nedenle ikincil öneme sahip olanı vurgulamak için gereklidir ve o anda çok önemlidir. çevresi ise onların enerjiyle yüklü ve olumlu bir örnek göstermek edilir başarılı ve olumlu insanlara olması gerekir.

Bunları kaçınmalısınız, böylece stres hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmasına rağmen, sadece, özsaygı, aynı zamanda bir sinir krizine elde edilmesini mümkün değil. kendilerini iman nasıl etkili yöntem, işitsel eğitimdir. Günlük kendini konuşmak, "Evet I Can", bir anda bir adam gerçekten onun sözleriyle inanmaya başlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.