Spor ve SağlıkSavaş Sanatları

Kemer Karate. Kaç karatede kemerler. Çiçeklerin Anlamı

Bu en popüler dövüş sanatları biridir. Onun tam adı - karate, boş el silahsız geliyordu, "boş elin yolu" anlamına gelir. Bu isim 1929 yılında doğdu O, modern Karate kurucusudur ustası Gichin Funakoshi, ortaya attı.

tecrübeli bir uygun derece ziynet Karate kemer vardır. Onlar da egzersiz sırasında belli bir yükün sembolü, hem de savaşçı gücünün ödülü bulunmaktadır.

Kaç karatede kemerleri?

Bunlar özellikle Japon dövüş sanatı becerilerin doğru düzeyini yansıtmaktadır:

 • kyu - 1'den 9'a kadar mezun öğrenci derecesi;
 • Dan - Atölyeler - 1'den 9'a kadar.

Uygun beceri seviyesi başlayarak ve renk bölge tarafından ayrılır. mücadele becerileri gölge koyu iyileştirilmesi ile. - Altı şimdi beyaz ve kahverengi ve: Daha önce, karatede sadece iki renk kemer vardı. Onlar öğrenciye 10 seviyeleri (ku) gelmektedir. 10 ve 9 kyu (stabilite derecesi) - birinci gözbebeği, daha sonra sabit eğitim sonra, bir portakal verilir beyaz kayışı (potansiyel seviyesi ve saflık) alır. mavi sonra - 8 ve 7 daha sonra kyu (seviye varyasyon), sarı - 6 ve 5 kyu (seviye onayı), daha sonra yeşil - 4 ve 3 kyu (duygu düzeyi). Kahverengi - 2 ve 1 kyu (yaratıcı düzeyi). Bu öğrenci için en yüksek düzeydir. Siyah bir kayış Karate (1 dan) - savunma sanatı münhasıran mevcuttur.

karatede En son tonu kemeri ne işe yarar?

Bu bir isimdir, bu nedenle dikili ve sahibinin adını verilir. üretim özel bir teknoloji ile gerçekleştirilir böylece nedeniyle siyah kuşak hayatında sadece bir kez atandığı gerçeğine, o çok güçlü ve yeterince kalın olmalıdır. siyah kumaş ile kaplı beyaz lehine bir siyah kuşak, temeli.

Malzeme başka nedeniyle yoğun egzersiz için obi (kayış) çoğu zaman ovulup yırtık yapılan. siyah kuşak tutucu beceri mümkün olan en yüksek seviyelere ulaşmıştır düşünüldüğünde Karate kurallarına göre, hiç yıpranmış zaman.

karate Kyokushin

Japon dilden çevrilmiş bir olarak kabul edilir "daha yüksek bir gerçeğin toplumda." Kyokushin - Mas Oyama 1950 yılında kurulmuştur Karate tarzı bir Japon dövüş sanatı olarak kabul edilir çeşitliliği oldukça zor ve sert olarak kabul edilir.

Bu tarz birçok temassız okullar ve savaş sanatları dikkate alınarak en temel prensip karşı bir denge olarak oluşturuldu - karate temassız. O dünyaya Japon dövüş sanatı gerçek güç gösterdi ve bu şekilde birçok ülkede erkekler arasında popülerlik kazandı ve daha sonra diğer iletişim karate stilleri temelini yaptı.

Bir spor olarak Kyokushin Karate

Bu son derece muhteşem. Nöbetleri (kumite) tam temas ile ve özel koruyucu ekipman (eldiven, şapka, projektör) olmadan meydana gelir. Tek kural kafasına yumruklar yasaklanmasıdır.

Tam temas halinde eşleşmeler genellikle güçlü yumruklar ve yüksek tekmeler görülebilir. Bu seyirci çok sayıda kayıtsız bırakmaz.

elbise

savaş sanatları diğer birçok türde olduğu gibi, karate Kyokushin onun "alışkanlığı" vardır. Bu tarzda giysi şekil köpekleri veya genellikle yanlış "kimono" denir keikogi, duruyor. Köpekler pantolon, serbestçe uyarlanmış ceketler ve kemerler oluşur. Tüm öğeler dövüşçülerin beceri belirli bir dereceye bağlıdır karşılık gelen bir renge sahiptir kemer hariç, tabii ki, sadece beyazdır.

o (kadar veya biraz dirsek altı) kısaltılmış kılıfa sahip olması nedeniyle geleneksel birinden biraz farklı bu tarz karate için Köpekler. Bu kesim Kyokushin Karate için sadece tuhaf Oyama stili olarak adlandırılır. Kemerler ve hisseleri belirli bir okul ve federasyona karşı gelen, çizgiler var. Ancak, çoğu durumda, sol tarafta göğüs üzerinde bulunan bir kaligrafik yazıt "Kyokushin" dir.

karatede Anlamı kemerleri

mavi ve sarı Beyaz, turuncu, başlayanlar verilir. Liste açılır , beyaz beceri daha yüksek bir dereceye açısından yeni öğrenci potansiyelini sembolize hangi. Öğrencinin içinde yatıyor Tüm ruhsal güç sert eğitimden sonra çıkar.

Turuncu kemer nitel ve nicel bileşen engelleri ifade. Bu renk - Muladhara'nın - omurilik merkezi (tailbone) savaşçı geliyor. tüm diğerleri arasında büyük unsurdur, çünkü toprak ile ilişkilidir. Gözbebeği ilgili rafları istikrar odaklanma yeteneği uygulanmaktadır.

Karate Mavi bant - Su rengi. Bu omurilik (sakrum) merkezinde yer alan su öğesi, simgeler. esnek bir şekilde cevap ve uyum - karate kemerleri rengine Eğitim ana becerisini geliştirmektir.

Sarı kayışı - Manipura - Üçüncü omurga merkezinde yer alan bir çarka, bir eleman olan ateştir. Bu merkez, karın içinde bulunan tek bir noktadan polaritesine, (yaratıcı bir enerji depolama tesisi ve fiziksel denge) bağlanır. Bu renk kemer fiziksel uygunluk, koordinasyon ve dinamik denge ve eğitim psikolojik yönlerine (algı, farkındalık, onay) bir öğrenci olarak ciddi önem gerektirir.

renklerin bir kombinasyonu olarak Yeşil Kuşak Karate, sarı (Ateş) ve mavi (su) karıştırılmasıyla elde edilmektedir. Yeşil bandına tekabül eden, Beceri seviyesi, tecrübeli daha ciddi bir dereceye kadar bir şekilde referans noktasının bir tür olarak hareket eder. Bu Anahata - Bir çakra, hemen yanında kalbe bulunur ve onun elemanı olan havadır.

Bu seviyedeki bir öğrenci yani, başkalarının kaderine kayıtsız olmamalı, başkaları için sevgi gerçek anlamını bilecek.

Kahverengi Kemer - önemli bir seviye, bu nedenle öğrencinin eğitim yaklaşım çok ciddi, sorumlu ve olgun olmak zorundadır. Bu beceri düzeyini baş etmeye çalışırken müridi teknik egzersizler sırasında gösterilmiştir imperturbable sakin, kombine maddi fiziksel güç farklılık.

ana seviyesi (siyah bant) için hazırlık olarak, kahverengi bir kayış ile bir öğrenci kademeli dojoda sorumlulukları da varsayılmaktadır. O kişisel deneyim ve geleneksel eğitim hem rehberliğinde sınıf, talimatını verir. Öğrenci açık ve doğru bir şekilde psikolojik ve fiziksel kavramların çeşitli sesli olabilir, hem de dojoda çerçevesinde karate-do manevi potansiyeli özünü açıklamak için.

karatede siyah kuşak - karate hayatındaki en önemli adımı bir tür. Master (ilk Dan) pratik ekipman seviyesi iyi yapılandırmayla eşlenik ve uygun donanımı siyah kemer iyileştirmede genç yardım bulma olduğunu.

Böylece, yukarıda listelenen karate sırayla kemer, yani Japon dövüş sanatı beceri derecelerine göre. açık hale gelmiştir olarak, etkilenir ve öz-disiplin avcı geliştirme sürecine dahil olan insanın ruhsal özü.

Shotokan Karate tarzı

Japon dövüş sanatı en büyük olarak kabul edilir. Bu tarz ortaya çıkması geçen yüzyılın 30 yıl kadar uzanır. Onun yaratıcıları yakın müritleri ve oğulları, Funakoshi Gichin (Okinawan dövüş sanatı ile Japonca tanıtıldı karete ustası): Yoshitaka Funakoshi Shigeru Egami, Obata Isao, Nakayama Masatoshi, Hironisi Genshin ve Hiroshi Noguchi.

Karate Shotokan stil kalbinde düşük düzeyde aşağı gelişmiş teknikleri çoğunlukla yakın mesafeden savaş, hem de darbelere göre özelliği, makine Shuri-te, yer alır. Funakoshi öğrencisi ile birlikte, daha sonra Itosu'nun ve Asato ve gibi ustaların onu okudu yeni tekniğin unsurları ekledi: tekme orta mesafeye mücadele tutarak üst düzeyde bir spor maç sisteminin geliştirilmesi.

Böylece, bu tarz artık eski ve geleneksel Okinawa'lı teknikleri ve yenilikleri içermektedir, yöntemleri ve mücadele sporları teknikleri karate bölümü oldu.

Özellikler Shotokan stili

İlk olarak, fiziksel uygunluk, teknoloji ve özveri açısından bilgi düzeyine yönelik sıkı şartları içerir.

İkinci olarak, her işlem, aşağıdaki elemanları ile ilişkili olmalıdır:

 • doğru nefes (sirkülasyon aktivasyon ki);
 • Zamanında eylem;
 • Şok kontrol bacak hareketi (açık alımı tamamlama);
 • süresinin en az bir süre için mümkün olan maksimum hız ve güç gelişimi.

Üçüncü olarak, gerek iki veya daha fazla rakiplere ile mücadele mücadele için tasarlanmıştır teknik yöntemlerin 20'den fazla setleri incelemek.

Olağanüstü ilgi noktaları gibi ödenir:

Formülasyon 1 bir uzun ve derin maden alt raflar arasında sert dengesi ve stabilitesi.

vektör veya (yıkıcı etki ve bloklar karşı önemli bir kuvvet kuşak) bir ters yönde pim boyunca: 2. Dönme yatay iki yönden birinde hareket kalça "ek".

Tüm önemli kas grupları 3. Hızlı şok son aşamasında: hızlı anlık durağında pozitif ya da negatif bir ivme hareketli.

Bu tarzın tipik Kayışlar

Bugüne kadar diğer stilleri farklı olarak, geleneksel Okinawa'lı kemer karate shotokan tecrübeli Mevcut derecelendirme göreli derecelerini muhafaza eder. Kayışlar gibi tonlar şunlardır:

 • Beyaz - Masumiyetin rengi;
 • Sarı - güneş gölge, ışık, zenginlik;
 • Yeşil - Büyüme, çimen ve orman renk;
 • Kahverengi - Toprak gölge desteği.
 • Siyah - tüm renklerin kümesi.

listeden görüleceği gibi, stil karate renk kemerleri Kyokushin mezuniyet biraz farklıdır.

Teknik KYOKUSHIN kemer bağlama

 • Öncelikle, arka her iki ucunda onu almak gerekir.
 • İkincisi, onun kemer arkasında çekerek, siz (bunlar eşit uzunlukta uzatılması gerektiğini) tüm yol öne doğru germek gerekir.
 • Üçüncü olarak, bu midesi düğümde düz hem birbirine uçlarını bağlamak için gereklidir (uçlarının kalan uzunluğu 15-20 cm eşit olacak şekilde).

açık hale gelmiştir gibi Yani, karate kemerini bağlıyor tekniği oldukça basit usta.

Bu nedenle, Shotokanda ve kiokushinkaj Karate kuşağında beceri avcı derecesine bağlı olarak farklı. karate nihai amacı - o, gayretli eğitim çok aşınma ve ovmak sonra beyaza siyah kuşak, oluyor, kesinlikle ustanın en üst düzeyde sağlanmasıdır.

Tüm birçok egzersiz için kemer karate silmezsin bilinen bir gerçektir, onlar sadece kuru olabilir. örneğin, beyaz renk nöbetleri yüzlerce sonra kırmızı lekeler serpiştirilmiş zaman olduğunu belirtirken; bir gelenek bir tür olduğunu özenle Japon dövüş sanatı beceri sonraki seviyeye doğru bir savaşçı. Ama keikogi (eşofman), diğer taraftan, her zaman düzgün ve temiz olmalıdır.

Felsefi yönü kayış renk değerleri

Bu tarihi derecelendirme okulların hiyerarşi samuray klanların mevcut yapının temelinde ortaya çıkan Japon dövüş sanatı olarak kabul sebep oldu. Sogunov ve saray, hem de öğretmenler ve ilgili öğrencilere - Hem şube bütün hükümdarlar oynattığı oldukça bireysel "soy kitaplar" idi. Bu, doğru belirli bir okul ya da klan ait şeritler amblem avcı gelen vasıtasıyla belirlenmesi izin verdi.

renk kemer klan mevcut başkanı hiyerarşisinde özelliğidir yaklaşık derecesini ortaya çıktı. Iemochi için - Aslında, sistem başlangıçta değil teknik bir bileşen savaşçıları işçilik ve okulların her birinin sözde manevi merkezine olan yakınlığı değerlendirilir. Daha sonra, bu, buna göre, yetenek değerlendirme sistemi modern derecede dönüştürüldü karşılık gelen kemer ve derecesi (verildi ve kyu) tahsis teorik ve fiziksel ve teknik sınav öğrenci hem geçtikten sonra.

Daha önce belirtildiği gibi bu bir günlük egzersiz öğrenci koymak çok zor iş bir sembolü olduğu için, Obi (kemer), silinmez. Bir süre sonra Japon inancına göre, çünkü ter beyaz kemer sarıya döndü. Sonra yaralanmalardan aldığı bir portakal tonu. Sonra, doğada ağır eğitime harcanan birkaç ay sonra, Obi çimen büyüdü çünkü yeşil. Hatta bazı saat dilimi dökülme ve mavi renge yakın olan bir açık gri çekerken, solma sonra. Yavaş yavaş, sesi-gri mavi veya çevirerek, karartılmış mor renk. Birkaç yıl sonra Obi kahverengi döndü.

karateka eğitimlerini devam etme kararı Dahası, eğer kere karanlık ve siyah gölge haline gelir. Böyle bir bölgenin sahibi - Uzun yıllar karate için özenle okumuş bir adam. karateka Japon savaş sanatı öğrenmek için onun bütün hayatını adadı durumda, onun Obi giderek koyulaşır ve ardından giyer ve kaybolur, o beyaz çevirmek başlıyor.

Böylece, öğrenme süreci ile ilgili karate felsefesi, beceri en yüksek seviyeye ulaşmak bile bu yol sonsuza simgeleyen bir sarmal şekle sahip olduğundan dolayı bu dövüş sanatını öğrenmek, durmaz olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.