Ev ve AileEvcil

Kedilerde Kulak akarları - nasıl mücadele?

Kulak kaşıntısı - kedilerin hastalıklar arasında zaten oldukça yaygın otodektoz vardır. Bu hoş olmayan fenomenin nedeni kulak akarları olduğunu - kulak geçiş yaşıyor ve kediler epidermis ölü hücrelerden beslenirler mikroskobik parazit.

Tipik olarak, kulak kedilerde akarları favorisi ülkeye ihraç ve eğer hasta bir hayvan sağlığı ile direkt temas ile bulaşan, örneğin, yerel kedilerle temas halindedir. Buna ek olarak, hastalık yardımcı olabilir değil, ellerini yıkamış olan o kedi, istilasının okşayarak edildi ve insanı sağlıklı okşadı.

Önemli olan kedilerde kulak akarları gibi, hastalığın başlangıcını kaçırmamaya: belirtiler kaşıntı olarak tezahür etmeye başlayan - Kedi sürekli kulaklarını çizilmeye ve kafasını sallar edilir. Daha sonra kulağın iç yüzeyinde orada kabukları koyu kahverengi renk büyük bir sayıdır - akarlar ve ter atık ürünler olduğunu. Sürekli etkilenen alanlar penye, genel resme, sonra onları yaralayabilir kedi hala bağlı ve iltihap yanı sıra olabilirlik ve irinli akıntı.

Tedaviye başlamadan önce, doğru tanı yapmak gerekir. Kulak kedilerde akarları kulağa kazıma bir pamuk alın ve biraz soluk gri noktalar hareketli görülen eğer dikkatlice büyütme altında dikkate almak gerekir büyüteçle ile tespit edilebilir, daha sonra, bir parazittir.

Kulak kene bulunduğunda, iyi bir veterinere acilen ele almak gereklidir. Önemli olan - otitis media gibi komplikasyonlara yol açabilir hastalığı çalıştırın ve şiddetli vakalarda ve ölümle sonuçlanabilir beynin iltihaplı astarını alamadım.

Parazit zamanında algılanırsa, tüm tıbbi prosedürlerin erken dönemlerinde genellikle kulakları özel antiparaziter ilaçların tedaviye sınırlıdır. İlk kulaklar bir antiseptik kullanılarak irin ve kabuklar temizlenir, ve daha sonra işitsel kanal kulak damlaları gömülü - her bir kulak başına yaklaşık 0.3 mi. Tedavi süresi ilaca talimatlarında verilen tavsiyelere göre belirlenir. Kural olarak, elbette tamamlanmasından sonra bir süre, kene gibi ikinci bir aktif yayılır ve büyük bir canlılık farklıdır. Çok etkili bir damlacıkları ile birlikte asalak merhem hareket ederler. Aynı zamanda bir kedinin bağışıklık sistemini korumak için hastalık sırasında önemlidir.

Hastalık komplikasyonları verdiyse, o zaman doktor antibiyotik reçete. Ayrıca bir antihistamin ve analjezik ilaçlar gerekebilir.

Kulakta, bu tarama ve vücudu değil sadece yaşayan kedilerde Kulak akarları. Bu durumda, vücut yüzeyindeki yabancı maddeler koyu görünür. Bunlar dikkatle çıkarın ve şampuan ile iyice yıkayın.Aşındırıcı gerekir. Daha iyi, bu an nahoş beklemek profilaksisi olarak bir böcek ilacı deterjanla hayvanı yıkanmak değil. Eğer sağlıklı hasta kedilerin yanında yaşıyorsanız, o zaman akarı çok bulaşıcıdır olarak işlemek için gereklidir.

Kedilerde kulak akarlar vurgulanmalıdır - kendiniz tedavi edilecek hastalık değildir. Herhangi bir ilaç yan etkilere neden, bu yüzden bir doktor hakkına sahiptir dört ayaklı arkadaşı atayabilirsiniz. Eğer reçete tedaviye ek olarak bazı doğal ilaçlar kullanmak istiyorsanız Ancak, zarar olmaz. Örneğin, yeşil çay infüzyon mükemmel bir doğal antiseptik olan kedi kulakları ele yararlıdır. Bu keneler ve badem yağı karşı iyi çalışır.

Önemli olan - o hastalık en çok ihtiyaç duyulan yardım ev sahipliği yapmaktadır anda çünkü otodektoz tehlikeli değil insanlara, bu nedenle, evcil hayvan ile iletişim kurmak için korkmayın unutmayın. Hayvan bile parazit ile temas halinde, iyi durumda olup olmadığını ek olarak, bağışıklık sistemi bununla başa çıkabilirim. bağlamda, bunu sağlamak için, iyi koşullarda kedi tutmak için gerekli olan dengeli bir diyet, tüm temel vitamin ve mineraller açısından zengin. İlk bağışıklık henüz emekleme aşamasında olduğu için ikinci zaten azalıyor ise, sahip genç ve yaşlanma hayvanları takip etmek önemlidir. Risk grubu ayrıca hamile kedileri içerir. Evcil hayvanınızın sağlığı için dikkat ve ardından hiçbir akarları ona zarar vermez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.