Ev ve AileEvcil hayvan kabul edilir

Kediler kedilerde ve nasıl savaşacak.

Kedilerdeki kene sayısı - kedi dünyasının gerçek bir sorunu. Her şeyden önce, sokakta yürür bir kedi "kene" alabilir ". Ancak, kediler kendilerini yalarken çok düzgün ve temiz hayvanlar olduklarından kendi başlarına kurtulurlar ve sahipler bu kedinin sorununu fark etmezler. Fakat dilleri zorlayan bu yerlerde kedilerdeki kenelerin sürünme vakaları vardır, bu durumda hayvanın yardıma ihtiyacı vardır.

Kene, cildi emen, hayvanın kanı üzerine beslenen, dış cildi oluşturan bir parazittir. Bu parazitlerin pek çok çeşidi vardır ve sadece Kutup ve Antarctica bölgelerini hariç tutarak pratik olarak tüm dünyada yaşarlar.

Böylece, kene ısırması bir kişi için tehlikeli olduğu için, hayvana yardım için, öncelikle eldiven giymek gerekir. Keneyi keskin bir şekilde çekmeyin, bitkisel yağ veya alkol içeren materyal ile üzerine damlamak gerekirse, kendi başına ortaya çıkmalıdır. Ancak böyle bir şey olmasaydı, parabolitin gövdesini eğri bir forsepsle çekip emmeyi kesmemeye çalışmalısınız. Eğer hayvan vücudunda kalırsa, enfeksiyon ortaya çıkabilir. Kedi akarları cildi incitir, bu nedenle ısırık bölgesini bir antiseptik ile inceltmeyi unutma.

Kedilerdeki kertikler, pyroplasmosis adlı bir hastalığa neden olabilir. Bu, acil tedavi gerektiren ciddi bir enfeksiyöz hastalıktır, aksi halde hayvanın ölümüne yol açabilir: Yürüyen kediyi kenelerden korumak için özel yaka, ampul ve sprey kullanmak gereklidir. Ancak herhangi bir koruyucu araç toksik olduğundan ve evcil hayvanınıza zarar verebileceğinden, aşırıya kaçmayın. Koruyucu teçhizatları birleştiremez veya hayvanları sık sık tedavi edemezsiniz. Ve bil ki, pyroplasmosis'e karşı aşı yoktur, bu yüzden veteriner kliniğinde kedilere aşılama teklifinde kategorik red ile yanıt verin.

Kedilerdeki kene de kulaktır. Bu başka bir kutanöz parazit türüdür. Her ne kadar istatistikler daha çok aynı köpek tarafından etkileniyor olsa da, kedide böyle problemler var.

Bir kedide kulak akarları, kulak kepçesinde kural olarak yaşar , tahriş edip kaşıntıya neden olur. Ancak hayvanın bir parazit ile ciddi şekilde enfekte olduğu vakalarda, vücuda yayılabilir. Yaşayan kedilerdeki kulak akarı, insanlar için herhangi bir tehlike teşkil etmez. Bulaşırken kedi çizmeye başlar ve başını sertçe sarsar, kulaklarında deşarj olur, ki bu aslında kurutulmuş kanın taze karışımı olup hoş olmayan bir koku duyulur. Bir kedide veya kedide kulak falesi çok tehlikelidir ve hayvanlarda ağır bulaşıcı hastalıklara neden olabilir. Çok bulaşıcıdır, bir hayvandan diğerine kolayca aktarılabilir ve kulak iltihaplanmasına ve hatta işitme kaybına katkıda bulunabilir. Bu nedenle, bir hayvan parazitinin varlığından şüpheleniyorsanız derhal bir veteriner kliniğine gitmeniz gerekir. Yalnızca bir uzman kesin bir teşhis koyabilir ve bir tedavi reçete edebilir.

Hastalıklı bir hayvanın tedavisi evdeki özel böcek ilaçlarıyla yapılır. Tipik olarak, piretrin, Milbemisin ve Acarex bulunur. Tedavi sırasında kedinin tüm vücudu tedavi edilir. Bir kedi ya da kedinin kulak akarına razı olabileceği için, kuyruk için gerekli olduğu dikkate değerdir: hayvan uyurken kıvrılıp kuyruk kulakların yanındadır. Tedavi süresinin süresi on dört gün civarındadır.

Unutmayın: hayvana özenli ve sevecen iseniz, o zaman hiçbir gerekli parazit ve hastalık kendisinden korkmaz, çünkü gerekli yardım her zaman zamanında gerçekleşir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.