Sanat ve EğlenceMüzik

Biyografi Beethoven - büyük Alman besteci

müzik dünyasına aşina insanlar, kesinlikle Beethoven'in ilginç biyografi olacak - büyük Alman besteci, her çalışmadır - sonsuzluk eşsiz başyapıt. çalışmalarıyla ilgili Damga yaratıcı bir şekilde ortasında erken öksüzlük ve tam sağırlık, geçildi besteci yatırdı. Beethoven biyografisi de kaderi hazırladı denemeler doludur. Ama büyük bir adam ve basit bir vasat hayat olamazdı.

Beethoven'ın Biyografi. Çocukluk ve ergenlik besteci

1770 yılında 17 Aralık Bonn gelecek deha doğdu. Erken yaşlardan itibaren çocuk keman, org, flüt ve klavsen öğretmeye başladı yüzden Ailesi, müzikal oldu. İlk öğretmen babası oldu ve 10 yaşında, o okul Nave besteci katılmak başladı. onun tamamlanmamış oniki Ludwig van Beethoven yılında mahkemede asistanı orgcusu oldu.

1787 yılında, annem öldü ve ailesi sorumlulukları Ludwig üzerinde yatıyordu. 1789 yılında yetenekli biri Felsefe, Bonn Üniversitesi Fakültesi öğrencisi oldu, ama yakında çalışmalarına terk eder. O Haydn ile çalışmak edebilmek için Viyana'ya taşındı, ama Albrechtsberger onu gönderir. Beethoven oyunların şekli, Haydn göre, kaba ve karanlık vardı, ama o yıllarda onun ilk başyapıtlarından yazdı: "Ayışığı Sonatı" ve "Pathetique Sonata". Onun yetenek övdü ve o 1787 yılında ziyaret Wolfgang Amadeus Mozart, bir.

Ludwig Beethoven. Büyük bestecinin Biyografi

Genç yetenekli biri Viyana aristokrasisinin çevrelerinde bir koruyucusunun bulundu ve yakında zamanların en sıcak piyanistleri arasına girdi. Tinnitus, sonunda onun sağırlık yol açtı - Ama otuz yıl doluydu, o bir müzisyen için korkunç hastalık tarafından geçildi. 1801 yılında, besteci o müziği duyabiliyorum hala çok uzun, bu yüzden hevesle işe devralan mümkün olduğunca halletmek için olduğunu fark eder. On yıl boyunca, piyano viyolonsel çalmak için yüzlerce eseri yarattı. Işık onun "Dokuzuncu Senfoni", "Missa Solemnis" duydu. 1808 yılında, aslında, bir piyanist olarak son solo performansı gerçekleştirildi.

Beethoven. Biyografi. Yaratıcılık son yıllar

1813 den 1815 kadar dönemde besteci çok az yazdım, o kaybı ve onun evlilik planlarının çöküşü işitme ile ilişkili depresyon ortadan kaldırılmıştır. Buna ek olarak, 1815 yılında kardeşinin ölümü ve oğlunun bakımı, çok zor bir karaktere sahiptir, bestecinin omuzlarında düştü. o müzikte bulur Kurtuluş - dünyadan zaten tam ses izolasyonu olan piyano ve çello için şaşırtıcı eserler oluşturur. derinlik ve penetrasyon ile ayırt hayatının bu süre bileşimleri, onların yaşam felsefi anlamı ile doldurulur.

Beethoven'ın Biyografi. büyük müzisyenin yolunun sonu

Besteci bir sanatçı veya bir bilim adamı olmak için yeğenini yardımcı olmak için her türlü çabayı, ama bu kartları ve bilardo sadece ilgi oldu. O borç kulaklarında kalmış ve intihar eylemi taahhüt etmiştir. Neyse ki, mermi onlara ancak onun tapınağı dokunmadan geçti, geçti. Çok daha hasar bu eylem Beethoven neden oldu. hangi sağlık durumu keskin kötüleşti nedeniyle O, çok acı çekti. 26 Mart 1827 büyük besteci gitmişti. Geçen yolu yirmi binin kişiyi onu uğurlamak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.