GüzellikBakım ürünleri

Kim ve icat makyaj: ilginç bir hikaye

Bilim adamları, sadece makyaj ile geldi tam olarak kimin söylemek mümkün olmadığını kabul edersiniz, ama biz kolayca bu konuda eski ama güvenilir bilgi bulabilirsiniz. Son zamanlarda, bir Mısır mezarda arkeologlar Mısırlılar alınması ve makyaj uygulamak için farklı yollara başvurdu dair bazı kanıtlar bulduk. kozmetik kil kaplar ölü yanına gömülme bulundu. kaplar dudaklar için boya olarak kullanılmıştır bulunmuştur göz kapağına gözler için siyah boya, yeşil renk (gölge), aynı zamanda, parlak pigmentler bir renk paleti, tutuldu.

Göz makyajı için fon Nokta, göründüğü, 3000'den fazla yıl boyunca orada tutuldu. Cleopatra'yı ilişkilendirilir Dead Sea diğer buluşlar, - potasyum klorür, magnezyum klorür ve bromür yapılan cilt bakımı için ürünlerdir.

Yazılı kaynaklarda Mısırlılar farklı bir makyaj kullanımı çok ilk başladığı kanıt yoktur. ayrıntılı olarak ve büyük bir heyecanla Pliniy Starshy gözün bu fonların nasıl uygulanacağı, malzeme ve teknikleri karıştırma Mısır yöntemini tarif etmektedir.

Bu uygarlıklar bu konuda daha ölçülü olmasına rağmen böyle Yunanlılar ve Romalılar olarak ilerleyen medeniyetler, ayrıca, makyaj kullanmak için başvurdu.

Neden Mısırlılar kozmetik kullanmaya başladı mı?

insanlar kozmetik kullanmaya başladı neden Makyaj severler ve tarihçiler nedenlerle bir çok diyoruz. dini inançlarda arasında değişen ve görünümünü iyileştirmek için bitirme birçok seçenek vardır. Bu liste Mısırlıların kozmetik kullanılan neden en popüler görüş, temsil eder:

  • Antik moda trendleri.
  • Belirli bir sınıfa ait bir ifade.
  • Sıcak güneş ışınlarından Göz koruması.
  • nazardan giyeni korumak için.
  • Bu güneş yanığından cildi korur.
  • Göz hastalıklarının önlenmesi.

Göründüğü kadar?

Mısırlı makyaj stilleri de mezarları, anıtlar bulunan ve kamu binaları hayatta edildi taş oymalar üzerinde tasvir edilmektedir. Yüzyıllar boyunca, erkekler ve kadınlar, özellikle Cadılar Bayramı "ağır" makyaj, bu tarz tadını çıkarın. nasıl göründüğünü görmek için, ansiklopedi içinde bakabilirsiniz.

Online National Geographic dergisinde eski Mısır makyaj konulu ilginç bir makale ve fotoğraf var. Fransız araştırmacılar bu erken medeniyet kozmetik geleneklerin uygulanması manevi önemi üzerine odaklanmıştır.

diğer uygarlıklar

Zamanla, diğer medeniyetlerin bu konuda Mısırlıların alanlarını ayırmak başladı, ama bizim gelenek ve şimdi mevcut kurallara göre, onlar makyaj çok farklı bir fikri yoktu. Yunanlılar ve Romalılar - - çoğu zaman önemli medeniyetlerin onlar kullanmayı tercih kendi kozmetik ürünleri vardı.

Yunanistan

Onun kişiye uzun gençleri tutmak mümkün olduğunca genç bir adam, dikkat çekmek için mümkün olan tüm yollarla böylece Yunan kadınlar, tutkulu idi. Doğal güzelliği için sev ve ebedi gençlik makyaj kullanımı ile ilgili bazı geleneklerin ortaya çıkışını kışkırttı. Pahalı kurşun makyaj gücü yeten Kadınlar, yüzünde uyguladı. Diğerleri cildiniz taze ve sağlıklı bir görünüm vermek için zeytinyağı kullandık. Yunan kadınların genellikle allık neden olmazlar, ancak kaşları koyulaştırmak için çalışıyorlardı.

Roma

Yüzyıllar boyunca, Roma tarzı ve moda merkezi olarak kabul edildi. Romalı kadınlar soluk bakmak sevdim ve bunu bir görünüm elde beyaz kurşun bazlı boya kullanılmıştır. Kırmızı boya dudak ve yanakların uygulandı. Makyaj Smokey-buz, bizimki gibi, başarılı oldu, ama biraz daha koyu idi. Romalılar düzgün parfüm olarak kokulu uçucu yağlar nasıl kullanılacağı de farkında idi.

kozmetik buluş,

Birçok farklı kültürleri de makyaj için gelenekleri paha biçilmez bir katkı yaptık. Antik, güzellik bakımı daha az parlak Modern stilleri de önemli ölçüde farklıdır. Bununla birlikte, kişisel stil - herkesin işidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.