Sanayi

Kazıyıcı konveyör: operasyon, türleri, amaç ve özellikleri ilkesi

Kazıcı konveyörler büyük bir yayılmasını kazanmıştır kömür endüstrisi. Bunlar mobil zincire bağlı olan kazıyıcı vasıtasıyla sabit oluğuna yük taşıyabilir. Bu konveyörler toz, tanecikli ve yumru madde halindeki kargonun taşınmasında kullanılırlar.

konveyör Türleri

Yük hareketinin birbirlerine yapıcı yürütme ve prensip farklılık konveyör iki tip.

Tip 1 - çok yüksek kazıyıcılar ile konveyörler;

Tip 2 - konveyörler (yük katı kütle taşır) kazıyıcılar yüklenmeden.

yonga tabi değildir yük taşımak için kullanılır kazıyıcı konveyör, yani kalite bu nedenle azalmaz. güçlüler, onlar bir çukur ve kazıyıcı arasındaki isabet, reçel başlayabilirsiniz olarak bu konveyör sayesinde, düşük mukavemetli parçaları ile yük taşıyabilir.

Büyük kazıyıcılarla kazıyıcı konveyör

Büyük kazıyıcılarla Kazıyıcı konveyör olukları 3-8 milimetre kalınlığında çelikten imal edilmiştir. aşınmaya dirençli olan bir malzemeden kazıyıcı lehim bir şeridin alt kenarındaki kazıyıcı konveyörün ömrünü (manganez çelikler hizmet verebileceği) arttırmak. Ayrıca plastik kazıyıcılar geçerlidir. Bireysel elemanların uzunluğu yatma, zincir zift, yük boyutları ve yükseklikleri parçaları açısına bağlı olarak belirlenir. Seçtiğimiz kazıyıcı uzunluğu, çoklu adım zincirleri ve kazıyıcı arasında boşluk doldurma sağlamak için en iyi yol olarak. Ama uzunluğu bir parça büyük boyutu biraz daha büyük olması gerektiğini unutmayın. Form olukları çok farklı olabilir.

aynı performansa sahip olmalıdır daldırılmış kazıyıcılarla kazıyıcı konveyör çok daha küçük bir ağırlığı ve büyük kazıyıcılarla konveyör daha boyutlardır. İkinci single - - işletim şube için diğeri: Bu konveyörler iki bölümden bir yalak var. Kargo tamamen oluk tamamını doldurmalıdır. Böylece, yük devresini taşırken oluğu boyunca hareket eder.

Bir pozisyonda dalmış kazıyıcılar ile konveyörler pistin dikey ve hatta yatay bölüme kargo taşımak için. Bu nedenle, küçük boyutlu, granül, toz haline getirilmiş, hem de serbest akan malları taşımak için tasarlanmıştır. kolaylıkla ve 20 metrelik bir yüksekliğe yük asansör 700 ton / saat verimliliğini geliştirmek için, 100 metrelik bir mesafeye taşımak için yüklenme olmadan Kazıyıcı konveyörler.

Yararları konveyörler

özel öneme sahip tüm avantajları arasında oldukça zorlu parçaları ve dönüşler aşırı yüklemeden, oluk mükemmel dolgu bölümü ve malların hareket olasılığına ilişkin verilebilir.

dezavantajları konveyörler

Eksiklikleri yine de, bunlar, konveyör yararları azdır kazıyıcı ama. konveyör ise hızla olukları ve kazıyıcılar yıpranacaktır ve bunlar çok enerji harcarlar. Hala bu cihaz da çukur ve kazıyıcı arasında olma eğilimi gibi, yapışkan ıslak ve aşındırıcı yükleri taşımak zordur gerçeğine dikkat çekmek gerekir.

Artık bir kazıyıcı konveyör biliyorum!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.