MaliKişisel Finans

Rusya'daki bir BT uzmanının maaşı

Aichi uzmanı hem Rusya'da hem de dünyanın diğer ülkelerinde bugünün en popüler isimlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Özellikle yazılımın yaratılmasında görev alan personel tarafından takdir edilmektedir. Artık iş için modern bir programın bulunmadığı neredeyse hiçbir organizasyon yok.

Çalışanlar hem etkin hem de birlikte çalışabilirler. Onlara olan talep, insan hayatının her alanında kullanılan bilgisayar teknolojilerinin geliştirilmesiyle ilgilidir. Maaşınız ne ise ilgileniyorsanız, bir BT uzmanı çok ücretli bir konumdadır. Fakat miktarlar profile bağlı olarak değişebilir.

Maaş düzeyi

Bugün için adlandırılmış işçiler olmak üzere 2 kategori bulunmaktadır:

 • Uygulamalı: hazır uygulamalarla çalışmak;
 • Sistem: yazılımı kendiniz yaratın.

Birinci sınıf uzmanları, kendi programlarını nasıl oluşturacaklarını öğrenebildikleri için kariyer büyüme fırsatına sahip olurlar. Sistem uzmanları genelde büyük firmalarda önemli görevler üstlenirler. Bir BT uzmanının ortalama maaşı nedir? 70 000 ruble, ancak belirli miktar pozisyon türüne bağlı.

Belirli bir maaşla ilgileniyorsanız, 1C bölgesindeki bir BT uzmanına yaklaşık 60.000 ruble alacaksınız. C ++ uygulamaları yaratan çalışanlara 60-80 bin ruble'lik bir bordro verilir. Programcılar JAVA'ya 120-200 bin ruble, bir PHP çalışanı - 30-100 bin ruble alır.

Bu tür verilere, popüler iş yerleri dahildir. Ancak bir BT uzmanının maaşı birçok farklı faktöre bağlı. Bu nedenle, tüm önerileri dikkate alarak, boş işleri daha mütevazı bir maaşla görebilirsiniz. Örneğin, pek çok beceriye ve tecrübeye ihtiyacınız yoksa, 10.000 ila 20.000 ruble'lik bir maaş sunulur.

İşçi ücretinin miktarı ne etkiler?

BT uzmanının sahip olduğu maaş açısından Moskova , genel olarak şaşırtıcı olmayan liderdir. Diğer bölgelerde gelir miktarı biraz daha düşüktür.

Örneğin Apple, Google, Facebook gibi popüler şirketlerde çalışan profesyonellerin daha yüksek gelirleri vardır. Bu, bağımsız olarak projeyi çalıştıran bağımsız geliştiriciler için de geçerlidir. Örneğin, VKontakte ağının yaratıcısı sayılan Pavel Durov, en zengin Rus geliştiricilerden biridir.

Bu arada, adı geçen bölgede, arabulucusu olmayan müşterilerle sıklıkla çalışma istikrarlı istihdamdan daha karlıdır. Aichi uzmanı uzaktan çalışabilir.

Gelirinizi yükseltmek için, sürekli iyileştirmeniz gerekiyor. Bunun için niteliklerinizi geliştirmenize izin veren bilgisayar kursları bulunmaktadır. Örneğin, bir çalışan JAVA ile çalışacak becerilere sahipse, o zaman PHP, NET JavaScript öğrenmelidir. Firmalar farklı becerilere sahip çalışanları değerlendirebilirler. Buna ek olarak, birkaç uzmanlık alanındaki bir profesyonel, yazılım oluştururken çeşitli yöntemleri kullanabilir.

Ne maaş, IT uzmanı öğrenebilir ve iş tecrübesine dayanır . Şirketteki yeni başlayanlar da alıyor, ancak önce maaş çok küçük olacak. Yazılım alanında 3 yıldan fazla çalışmış olan programcı daha yüksek bir konuma sahip olabilir. Fakat aynı zamanda, örneğin bilgisayar derslerini almak için bilgi düzeyini yükseltmesi gerekiyor.

Maaşlar bölgeye göre değişir

Rusya'da programcıların ücretleri ABD ve Avrupa'dan daha düşüktür. Ancak bilgisayar teknolojisinin gelişimi sayesinde böyle bir uzman dünyanın herhangi bir yerinden çalışabilir. Yalnızca kişisel vakit ayırmanın nasıl yapıldığını öğrenmek gerekir.

Ve küçük Rus şehirlerinde bilgi teknolojisi ile çalışan pek çok şirket yok. Ve otomatik kontrol sisteminin optimizasyonunu ve 1C ayarını yapan teknisyenler için boş pozisyonlar var.

Bir işe başvururken ne düşünülür?

Bir BT uzmanının çalışması, ülkenin topraklarında oldukça talep görüyor. Cihaz için yetkin bir özgeçmiş hazırlamak gerekir. Zaten bahsettiğiniz gibi, beceri ve tecrübeniz varsa, daha yüksek bir konuma hak kazanabilirsiniz. Cihazda, işverenler aşağıdaki ölçütleri değerlendirmektedir:

 1. Eğitim seviyesi, mezun olmuş kurum tarafından takdir edilmekle birlikte, birçok kendi kendine öğretilen işçi vardır.
 2. Deneyim - en az 3 yıl varsa, böyle bir çalışan güvenlidir.
 3. Yaş - Bu uzmanlık alanında genç çalışanlar, aktif ve maksatlı oldukları için tercih ederler.
 4. Birkaç alanla çalışabilme becerisi - bunun için bir çalışan birkaç sanayide bilgi sahibi olmalıdır.
 5. Bir ekip halinde çalışın - bir BT uzmanı, ortak çalışma hedeflerine ulaşmak için diğer çalışanlarla etkileşimde bulunur.
 6. Yabancı dilde bilgi - tercih İngilizce'ye verilir.
 7. Eğitim - bir çalışan, örneğin ay tı uzmanlarının kurslarına katılmak için sürekli gelişmeye hazır olmalıdır.
 8. Baskı hızı.
 9. Yaratılan programlarla çalışın.
 10. Finansal sistemler ile çalışabilme.

Programların ve uygulamaların güncellemeleri sürekli olarak ortaya çıkmaktadır, bu nedenle çalışanın bunları tanımak için zamanı olmalıdır. Bu kriterlere dayanarak işe alınma konusunda bir karar verilmektedir. Uzman, aktif, yetkili ve özenli olmalı.

Çalışan için şartlar

Başvuru sahibi başarılı bir iş bulmak için birkaç zorunlu diğer zorunlulukları yerine getirmelidir:

 • 18 yaşından itibaren yaş;
 • Vatandaşlığın varlığı;
 • Gerekli belgelerin mevcudiyeti.

Birçok firma resmi istihdam sağlamaktadır, bu sayede çalışanın Emekli Sandığı'na katkıları ödenmektedir . Maaşı , maaş ve tamamlanmış emir yüzdesi olabilir, ancak başka çözüm sistemleri de vardır.

Meslek türleri

Modern şirketlerde aşağıdaki boş alanlar açıktır:

 1. JavaScript programcısı. Uygulama programları oluşturur.
 2. İçerik yöneticisi. İçerik sitelerinde görev alan ve sosyal ağlardaki gruplarla çalışmak.
 3. Proje Yöneticisi. Web tasarımcılarının, web tasarımcılarının, metin yazarlarının uyumlu çalışmaları için gereklidir.
 4. Uygulama yaratıcıları. Mobil cihazlar için programlar oluşturuyorlar.
 5. Ağ Teknolojileri Uzmanı. Ağa bağlı bilgisayarlarla çalışır.
 6. Teknoloji ile ilgili çeşitli sorunları çözen uzman teknik destek.
 7. İş Zekası. Verileri işler, tahminler ve programlar oluştururlar.

umutları

Ne tür bir çalışanın maaşına ihtiyacı ona bağlı. Bu meslekte, sınırın olmaması, başarılması zor. Bu alan sürekli olarak geliştiriliyor ve gelecekte BT teknolojileri bir kişinin yaşamına sıkı sıkıya girdiği için gelişecek. Ve onları geliştirmek için her zaman bir sürü çalışan gerekir.

İnternet kullanıcılarının kitleleri sürekli olarak artıyor. Pratik olarak her şirketin kendi portalı vardır. Çalışmalarını optimize etmek için profesyonel geliştiricilere de ihtiyaç vardır.

Yeni başlayanların istihdamı

Programcıların, web tasarımcılarının ve sistem yöneticilerinin diplomasına sahip mezun sayısı sürekli artmaktadır. Fakat her işveren, farklı türde faaliyetlerde bulunabilecek deneyimli, güvenilir bir eleman bulmak istemektedir. Ve acemi programcı için nasıl bir deneyim kazanabilirim?

Eğitimin ilk yılından itibaren gerekli becerileri edinmek arzu edilir. Uygulama, kendi kendine eğitim büyük önem taşımaktadır. Böyle bir çalışan daha takdir edilecektir. Bu alandaki uzmanlar için, beceri ve yeteneklerini geliştirmeye izin veren mesleki eğitimler verilir. Buna ek olarak, yabancı dil kurslarına ve web siteleri oluşturma derslerine gidebilirsiniz.

Çalışmanın Faydaları

Mesleklerin avantajları, evde dahil her yaşta öğrenebilmenizdir. Bunun için pek çok ders ve kılavuzlar var, eğitim uzmanları için birçok eğitim kurumu var. Pratik ayrıca bağımsız olarak da edinilebilir.

Mesleki her zaman kendine özgü işler bulabilir, örneğin freelance kullanarak. Bu durumda, kişisel zamanını bağımsız olarak yönetir. Kazançlar da yalnızca ona bağlı olacaktır.

İş, sürekli olarak ilginç insanlarla tanışma, gelişme olanağı sağlar. Hem Rusya topraklarında hem de yurtdışında yerleşebilirsiniz. Bu alan geleceğin alanıdır, bu nedenle uzmanlar için her zaman çalışma olacaktır.

karmaşa

Ancak, bu tür uzmanların avantajlarına ek olarak, hala artılar olmasına rağmen zorluklar yaşanıyor. Dahası, her şey kişinin maksatlılığına bağlıdır. Eğer zamanını nasıl yöneteceğini biliyorsa, o zaman herhangi bir görev yapabilecektir.

Zorluk, işyerinde uzun süre vakit geçirmektir. Kısa sürede bir çalışan için genellikle büyük bir sipariş verilmesi gerekir. Müşteriyle ortak bir dil bulmak her zaman mümkün değildir, çünkü uzman uzmanları ilginç bir işe girmez.

Matematiksel zihniyetleri sürekli eğitmek ve mesleğin içinde geliştirmek çok önemlidir, o zaman her şey mutlaka gerçekleşir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.