Haber ve ToplumKültür

Rus dilinin bilenler için: Penza sakinlerini çağırmak nasıl

dilbilim ise dikkate değer bir bölgede yaşayan insanların adı gelecektir özel dönem "etnohronim" vardır. çeşitli şehirlerde sakinlerini çağırmak ne sorusu sıklıkla Rusça birçok anadili problemlidir. Hatta gramer kitabında bazı karışıklık neden olduğu ses ve yazım için çeşitli seçenekler bulabilirsiniz.

Penza karışıklık

Bu fenomenin kurbanı Rusya'nın birçok kentinde bir nüfus haline gelir. Aslında, onlar Penza sakinleri diyoruz? Benzer bir sorun, bir sürümü bağımsız olarak taşıyıcıların sayısı, gramer olarak doğru kabul hangi tartışma, bir çok Dilbilimcilerin ele alındı. Bu Penza sakinlerinin adını bulmak amacıyla, düzenli olarak güncellenmektedir özel sözlüklere, yönelmek gerektiğini ortaya çıkıyor. Akademik veriler elde edilmiş ve özellikle "etnohronimov" kullanımını düzenler temel amacı kurallara, bilim adamları, dilbilimciler tarafından doğrulanmadı.

Nasıl Bu doğru mu?

"Rus vatandaşlarının Sözlüğü" olarak da düzgün Penza sakinleri çağırmak nasıl iki kasa kaynaklanmaktadır. Manuel çağrı bir asistanı veya sırasıyla şehir veya penzentsev penzenkoy aynı zamanda penzyakom ve penzyachkoy, bir ikamet izin verir. Ancak sözlüğü ikisinin konuşmasında kullanmak için izin herhangi bir kullanım versiyonu odaklanmak değil. Buna karşılık, bazı uzmanlar varyasyon "penzenets" daha edebi ve üslup ölçülü olduğu konusunda ısrar, bu yüzden, Penza'daki yaşayanlar bu şekilde çağrılacak.

Bakılmaksızın Penza çağrı sakinleri, kadınlara hitap nasıl daha sorunlar ve erkeklere göre şüpheler neden olduğunu belirtmek gerekir. onlar Penza kadın sakinleri yani bayanlar, "penzenkami" çoğu zaman ise erkek ve denir penzentsev ve penzyakami, Of.

Halkın sesi

Gerçekte ise, Penza sakinlerini çağırmak nasıl kavramı ile, bazı farklılıklar ve çelişkiler vardır. Örneğin, adı "penzyaki" on yedinci yüzyılda bir dil kaynaklı. İkinci yol onlara daha argo, saldırgan ve argo göründüğü gibi sözcüksel kurallara rağmen, Penza pek çok vatandaşın seçeneği "penzentsev" konusunda ısrar ediyor. Aynı zamanda, (20. yüzyılın son üçte birlik içine girilen) kelimesi "penzenets" cafcaflı, çok işgüzar görünüyor ve "sovetchinoy" veren göre başka bir bakış açısı vardır. Görünüşe göre, anadili ve uzlaşma mümkün olmayacak ve girişlerine ayarlamalar yapılır edilmeyecektir.

Ne gelecekte / penzyakami penzentsev ne olacak?

Rus dili - benzersiz ve sürekli değişen bir sistem. Genellikle konuşma standartları kurallara ve dilbilimciler tarafından kurulan sınırlamalar ve bu veya başka yapılar kullanarak gündelik pratikte tabi değildir. Duruma etkisi mukim (yerleşik) Penza ilişkin çeşit onaylayan kanun, son derece zor olmasının nedeni budur.

Neyse, şehrin sakinlerine yetkili tedavinin yaygınlaşması anlamsal ayrılmasının önlenmesi için gereklidir. Ancak, bu kime Penza küçük ev sahipliği için, örneğin Vladivostok, Torzhok ve Krivoy Rog sakinlerini daha az zorluk yaşadı. Yakın gelecekte, Rus hoparlörler artık Penza sakinlerini çağırmak konusunda sorular soracaktır umulmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.