KanunCeza hukuku

Baranov Viktor Ivanovich - kalpazan №1: biyografi, kişisel yaşam

Baranov Viktor - SSCB ceza tarihinde bir kült figür. Bu adam kamu para yüksek kalite işaretleri, normal sürümdeki bir kulübe inşa sadece kendi zihin ve marifet kullanarak başardı. Uzun bir süredir, KGB ve İç SSCB İşler ve Bakanlığı kalpazanlar çetesi aradığını suç olmadan çalıştı deha mucit geciktirmek için beklemiyordu.

Viktor Baranov (sahtekâr): biyografi yanlış anlaşılan dahi

Baranov Viktor erken çocukluktan, oğlan kağıt para özel bir ilgi aldı 1941 yılında doğdu. faturaları göz önüne alındığında, o zenginliği ve değeri hakkında düşünme ve sanatsal değeri ve yürütme kalitesini değerlendirilmemiştir. Victor eski para koleksiyonu yaptı ve hazinelerini sıralamak için saatler harcayabilirsiniz. Ortaokulda oğlan her konuda iyi bir öğrenciydi.

Paralel Victor çizimin ciddi düşkün. sanat okulunda çocuk başarılar de bildirilmiştir. Dikkat çekici, Baranov Viktor sadece ustaca ünlü resim yüksek kaliteli kopyasını gerçekleştirmek için de kendi şey çizmek, ama olabilir. Ilgi genç sanatçı dikkatle orijinal inceleme ve onu yeniden üretmek belliydi.

genç adamın yedi sınıfların sona ermesinden sonra Rostov-on-Don kentinde bina üniversiteye girdi. Victor marangoz-parketchika mesleğini aldı. Genç adam hava indirme birlikleri görev hayal ederken, Aero Kulübü'nü ziyaret başlamış ve birkaç atlayış yaptı. Bu rüyalar annemin tavsiyesine göre, gerçek gelmedi Victor kursları DOSAAF sürücüleri tamamlayıp bir otomobil taburunda görev yaptı.

Sovyetler Birliği'nin mucitler gerekmez

Baranov kendisi doğumdan itibaren bir mucit ve araştırmacı düşünmektedir. o ordunun çıktığında, genç adam hayata yaratıcı fikirlerini uygulamaya çalışıyorum başladı. Birçok kez Victoria kendi buluşları işletmelerin memleketi sunmaktadır. Ancak, her zaman onun beklenen alış övgü ve kibar ret bütün eserleri. SSCB, devlet fabrikaları planlarının uygulanması üzerinde duruldu. mucitler saygı promosyon rağmen ülkede pek az kişi yenilik ve üretim süreçlerinin modernizasyonu ilgileniyordu.

Baranov Viktor kendi kişi için bu durum ve böyle ihmal ile üzülmüştü. Başka başarısızlık mucit çocukluk hobi hatırladı ve banknot yapmaya karar verdi. Gibi sonradan kalpazan söyledi ve başarı güvenmedim. Victor hedefi dükkan ve pazarlarda satılabilir para üretmek değildi. mucit tamamen devlet parasının üretim teknoloji ana istedi.

öz kalpazan

Çoğu modern insanlar bilgisayarların kitle görünümü ve internete bilgi aramak için ne kadar zor olduğunu tahmin edemez. Üretim teknolojileri ve uzman okullarda eğitilmiş gelecek profesyonellerin hepsi ile bağlı ince noktalar. Uzmanlaşmış literatür almak veya kütüphanelerde bulmak zordu.

Ancak, Baranov Viktor bile vazgeçmeyi düşünmedim. O gazete baskı sürecini gözlemlemek başardı Stavropol matbaasında, içine almak için bir yol buldu. para kazanmak hakkında bilgi için Moskova'ya gidip ziyaret etmek tembel mucit değil Lenin'den adını kütüphane. Yine de, çok fazla denemek ve kendini "icat" gerekiyordu.

Victor gözaltı tamamen teknolojiyi keşfetmek söyler sonra 12 yıl boyunca başardı. bir kalpazan, Goznak basılı orijinal üstün kalite ilk para. mucit özellikle onun faturaları kaliteli gerçekçi görünüyordu aşağılamak.

Örnek bir aile babası ve çalışkan bir sürücü

Yaratıcı laboratuar Baranova Demiryolu Caddesi'ndeki Stavropol'de bulunan onun ahır oldu. gizli para üretiminin açıklama zaman, Victor SBKP Stavropol bölgesel komitesi garajında bir sürücü olarak çalıştı. O örnek bir aile babası olarak bir üne sahipti. Komşular adam kendi çiftlikte çok zaman geçiriyor fark ettim. sahtecileri - Ama kimse bile bu Viktor Baranov düşünebilirim. Zaman zaman "yanlışlıkla" mucidi meraklı gözlere kapıyı açık bırakın. Sonra meraklı baskı için metal makineleri ve ekipmanları görebiliyordu. ilginç sergiler masaların altına saklanıyor.

SSCB'de Parasal felaket

Viktor Baranov - benzersiz kalpazan. o pazarlar için takas kendi parasını basılmıştır. Bu durumda mucidin ailesi bile tv yoktu evde, mütevazı yaşadı. new araç ve gereçleri satın almak - sahte para elde edilen gelirler hobisinde büyük Victor koydu. Ama mucit sevgili eşi daima esasen tek gerçek faturaları veriyor. Eş sadece bir kez kazanç mucidi sorulduğunda her zaman için, o teklif edilen proje için bir kuruluş arasında para aldığını söyledi.

Sadece geçen yüzyılın ortalarında 70-ler sahte para ciddi ilgilenen kamu hizmetlerinin Örneği. Sovyetler Birliği genelinde neredeyse 500 sahte banknot bulundu. KGB kabul farklı sürümleri: Goznak personeli ile davetsiz misafir işbirliği önce ABD'ye sahte ruble baskı fabrikadan. Soruşturma aktif yürütülen, ancak sahte görünmeye devam etti. Dikkate değer, hatta çoğu banka çalışanları ayırt edemedi sahte paraları gerçek bir şey.

beklenmedik poz

12 Nisan 1977, sahte satışında gözaltına alındı Viktor Baranov belirtiyor. Stavropol ve aktif Devlet ajanları tarafından test ederken tüm çevre şehirler. Yeni banknotlar 25 ruble nominal değerinin önemsiz Adam, Çerkesk'te tüccar piyasada emriyle tutuklandı. Victor sahte para ile dolu bir bavul teslim oldu zaman. Kendisi gururla tutuklandı söyledi: "Ben - Bir kalpazan" kamu hizmeti personeli bir kişi banknotların böylesine yüksek kaliteli üretim kurmak mümkün olduğuna inanmak için reddetti. Sonra, mucit-sanatçı Victor Baranov onun döken müfettişleri açtı ve gururla teknolojiyi ortaya çıkarmak için başladı.

Favori para Baranova

Sahte Sovyet para ustaca mucit pyatidesyatirublevyh faturaları ile başladı. Onları, o yaklaşık 70 adet olmak üzere toplam yayınladı. Daha sonra (SSCB 1 sayısı) bir kalpazan banknot dvadtsatipyatirublevye geçti. Baranov faturası, 25 ruble olan Sovyet en güvenli olmasıyla bu kararı açıkladı. mucit para hiç umursamadım, o süreç ve üretilen ürünlerin kalitesi ile ilgileniyordu.

Baranov bu tasarının en zor ona görünmüş olsaydı, tahrif ve 1 ruble olacağını araştırmacılar söyledi. Bilimsel İlgi Victor güçlendirme ve eski para çalıştı. Ama para o hiç sevmedim. "Baskı dolar - nasıl kahve demlemek için!" - felsefi tanınmayan deha, sahte yabancı banknotların kolaylığı vurgulayan.

soruşturma ile işbirliği

araştırmacı deneyler sırasında Baranov banknotlar üretim teknolojisinin tüm aşamalarını gösterdi. Yetenek sahtekâr tanınan ve onun icatlarından biri bile Goznak kendi üretiminde uyguladı. Mucit bile Sovyet notları korunmasını artırmak için SSCB İçişleri Bakanı için bir öneri yazmak için değil tembel mahkeme için beklerken. dikkat çekici Victor Baranov ve gerçeği ile Tarih soruşturma ile tutuklusu işbirliği söyledi. Kalpazan o ilke olarak cezayı korkmadığını sanki davranıyordu. Ama iyi ölüme mahkum edilebilir.

Yargılama ve mahkumiyet

Duruşmada, Baranov bizzat korumak ve bağımsız kendi çıkarlarını temsil etmek reddetti. Kalpazan açıkçası kendi hikayesini anlattı. O gerçekler bilinmeyen sonucu hakkında anlattı. Böyle samimiyet mucit için maksimum değerden az üç yıllık bir dönem için hapis cezası aldı. Toplam baskılı Baranov yaklaşık 30.000 ruble Ancak, sırayla fonların sadece küçük bir kısmını başladı. mahkum Dimitrovgrad özel rejim (Ulyanovsk bölgesi) kolonisine gönderildi hapis yatacak.

hapis

Viktor Baranov - Kalpazan kimin biyografi benzersizdir. Hapiste hemen otorite kazanmıştır. Boş zamanlarında, bir mahkum Baranov buluşlar ile devam etti ve amatör denetimli. Görünüşe bakılırsa Viktor karmaşık sahne üretirler. olmak "o kadar uzak yerlerde," sahtekâr gazetelerde makaleler yazdı ve hatta bir kez yarışmaya kazandı. Baranov, 1990 yılında serbest bırakıldı, ücretsiz bir kez mucit sıfırdan hayata başlamak için karar verdi.

kalpazanlar kralı bugün yaşar gibi

Ücretsiz ilk eşi esaret günlerinden onu boşandı Viktor Baranov beklenen kimse serbest bıraktı. Eski kalpazan bir fabrika "Analog" var. Orada bir nikel net pilleri binanın yeni bir yöntem icat etti. Sonra Rams girişimci olmaya çalıştı ve alkollü içkiler üreten şirketini kurdu. Parfüm farklı kalitede mucit, ama nedeniyle ucuz Çin tatlar bolluk talep değildi.

Hayat nasıl Viktora Baranova mi? Bugün o ikinci kez evlendi ve yeni çift ile genç bir oğlu var. Aile bir yurt odasında, çok mütevazi yaşar. Aynı Baranov kendisi zaman zaman bir şeyler icat etmeye devam ediyor. onun yazma ve hasattan sonra patatesleri temizlik ve geri dönüşümlü malzemelerden materyaller, teknoloji ve mobilya üretimini bitirme yenilikçi yöntemle arasında. mallan korumak için bir yöntem mucidi gerçek gururu bir bar kod daha etkili tanıdı.

Fotoğrafa tür gözlü beyaz saçlı adamı bakıldığında bu sahteci Victor Baranov olduğunu inanmak zor. SSCB sıklıkla kötüleyici sıradan vatandaşların yetenekleri anılacaktır. Neden Modern Rusya Baranov başarıyı ve kamu tanıma ulaşamayacağını - hala bir sır. O göç hakkında hiç düşünmediği neden mucit sıklıkla sorulur. para o ilgilenen olmadı çünkü görmez yurtdışında hareket mantıklı Victor zamanki cevapları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.