HobiDikiş

Nasıl bir kap yapabilirim - ipuçları

Ev yapımı iğne oyu yeni bir konu değil, son derece ilginç. Bu tür faaliyetlerden elde edilen özel fayda, diğer şeyler yanında, çocuklu veya kızkardeşli annelerin, kardeşlerin de onlara katılabilmesidir. yani Birinin hobisi gerçek bir aile hobisi olur - harika değil mi?

Bir konu seçin

Bugünün dersi, çok önemli bir konuyu, nasıl bir başlık yapacağımıza ayrılmış olacak. Bu denizci şapkası neden tam olarak? Öncelikle, bu, çocuğun göle, nehre gitmesi veya verdiği orijinal başlığıdır. Sıcak havanın başlamasıyla, hizmetlilerin yaklaşımı ve banyo mevsimi genel olarak kabul edilsin, bebekler güneşten saklanmalıdır. Ev yapımı bir şapka - satın alınan bir panama ya da kapaktan çok daha ilginç! İkincisi, neden bir kapak yapacağımızı anlatmaya karar verdik, çünkü güzel, erkeklere kavgalar veriyor, şüphesiz onlar bunu gerçekten sevmesi gereken cesur bir görünüm! Üçüncü olarak, böyle bir kapak yapmak oldukça kolaydır ve pahalı değildir. Ve dördüncü bile var. Sonuçta, önce elinizi nasıl dolduracağınız konusunda el ele tutuşturmak için, çocuğunuzun yumuşak oyuncaklarına yeni şeyler "bağışta" bulunabilir ve "bağışta bulunabilirsiniz". Ya da kendilerini uygulayacaklar! Bu arada, sana göre Yılbaşı kostümünün bir parçası! Atasözünde, atlı kızak hakkında yaz aylarında hazırlandıkları gibi çıkıyor!

Buckless Kağıt

Mesleğinize başlamanız gereken en uygun malzeme "couturier" - kağıttır. Çocukların olduğu her evde çok şey var. Sarf malzemeleri geri kalanı: kurşun kalemler ve boyalar, tutkal, makas. Ve şimdi bir kapak nasıl yapılacağı hakkında daha fazla. Önce, denizcinin kafasının çevresini ölçün. Terzinin santimetresini kullanın. Yoksa - bir parça iplik, dantel, şerit vb. Önemli olan - bu doğru önlem, böylece kapak çocuğu alnına almaz. Bir sonraki adım, karton kapını nasıl hazırlayacağımızdır (uygulayacağımız malzeme budur) - yapıştırma işlemi için uygun uzunluk artı 1 cm aralıkla kesilir. Eni 5-7 santimetredir. Bu grup için boş çıkıyor. Bir zımba veya tutkal kullanarak uçları bir ataş ile örtün. Bitmiş halkanın çapına göre, yalnızca 3 santimetreye kadar artırın, kapağın tabanını kesin. Üzerinde aynı mesafede kesik yapın. Onları hafifçe bükün. Danıştığınız temel hazırlıklar ile!

Bitirme işi

Ve sonra ayrıntılar var - gemicinin kapağını nasıl rahat ve çekici hale getireceğim. Çikolata, o bir tül, alnından ovmamalıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin. Tutkal veya zımbalayıcı kullanarak kapağın altındaki çentikleri tabana bağlayın. Gücünü kontrol et. Şimdi iç kenarından yumuşak bir bez şerit kapağı. Aynı işlemi alttan da yapabilirsiniz. Dışarıda, istediğiniz şekilde boyayın. Bir amblem çizin, bir yazı yazın. Ve demirli kurdeleler hakkında da unutma! İşi bitirdikten sonra, oğluna yeni bir şey sunarak, genç bir adamın sıralamasına adadın. Ve oyun ve rekreasyon denizlerinde mutlu yüzme!

Kumaş peşinde

Bir diğer ders, kendi ellerinizle bezden nasıl çıkaracağınızdır. Daha doğrusu, nasıl dikileceğiz. Yardımcı malzemelerin arasında beş litrelik bir şişe plastik (tabii ki boş), yaklaşık 65 ila 35 cm'lik küçük bir kumaş parçası (siyah, koyu kahverengi, mavi veya bordo, en önemlisi - parlak) bulunur. Aynı renkteki saten veya ipek şerit, santimetre genişliği 7. Başka bir beyaz malzeme (55 x 105 cm), aynı ebatta yoğun bir kumaş conta. Bitirmek için altın kağıt veya broşür. Ve PVA tüp tutkal.

eylem Prosedürü

Yapmanız gereken ilk şey çocuğun kafa boyutunu kaldırmaktır . Şişeden, çapıyla 7 cm'den daha geniş olmayan eşit bir şerit kesiniz. Zımbalayıcı tekrar kullanıp uçları birleştirin ve halkayı oğul üzerine koyun ve alnın sıkışmamasına dikkat edin ve böylece gelecekteki süzgeç çok derin kaymaz. Şeridin kenarlarını tekrar birleştirmek için yalnızca 1 cm bırakarak mükemmel kesim. Uzunluğunu ölçerek başlığın alt deseninin iç ve dış yarıçaplarını hesaplayın. Bunu yapmak için okul yıllarını ve formülü hatırlayın. Radyus dahili: R = L: 2π, burada "pi" 3.14'tür. Dış yarıçap aşağıdaki şekilde hesaplanır: dahili + 7 santimetre. Sonra desenleri yapın. Şeritten şişeye doğru bir bant almanız gerekir. Koyu bir kumaştan yapın, plastik sarın, sabitleyin. Daha sonra taç: beyaz malzemelerden kesilir, dikiş yerlerine ödenek bırakır. Contayı takın, başka bir daire kesip yapıştırın. Peki, dip: aynı zamanda beyaz bir bez, dikişlere bir santimetre bırakın. Contayı takın ve başka bir madde katmanı yapıştırın. Tüm ayrıntıları birleştirip ilk önce dikkatlice hafifçe vurup ürünü denemeye devam ediyor. Saten veya ipekten denizci şeritlerini kesin. İpuçlarını altın kâğıtlarla süsleyin, küçük çapaları oynaçlayın. Bundan sonra, harfleri şablondan, kapak için geminin adıyla çevreleyerek kesin. Onları bagaja tutkal edin, bantlara bağlayın - bant üzerinde. Kapak bebeğe rahatça oturursa, elemanlarını "nabelo" fışkırtın, dikişleri pürüzsüz hale getirin. Ve bebeğinizin mutlu ve tatmin olmasına izin verin!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.