SağlıkTıp

Burnunu nasıl ve ne yıkayacağız

Kasırganın hastalık mevsimi geldiğinde, burun boşluğunun bir enfeksiyon yakalayabilme olasılığı birkaç düzine kat artar. Sokakta sıcaklığı dikkatli bir şekilde izleseniz, havada giyin, asla ıslanmamanız ve ani rüzgardan rüzgârdan dondurmamanız ve ofisteki bir komşunun öksürüğünden veya nakliye yolcularının soğuktan kimseye sigortalı olmamasından dolayı bile. Ancak herkes, bu tür enfeksiyonların anında havaya yayıldığını bilir. Kendinizi soğuk soğukluğun hoş olmayan semptomlarından korumak ve halihazırda bulunan sinüsleri temizlemek için burnu yıkamak için günlük özel işlemleri yapmak gereklidir. Bu biraz zaman alacak basit bir işlemdir. Bununla birlikte, çok etkili. Bir burun yıkamaktan ve ayrıca aşağıda açıklanan prosedürün detaylı açıklamasını yapmaktan. Bu arada, vücudunuzdan soğuk alabilmek için en iyi çözümün bileşimi hakkında konuşalım.

Profilaksi için en uygun su-tuz çözeltisi. Oranlar mümkün olduğunca basittir: sıradan sofra tuzunun yarısı (mümkünse deniz tuzu alabilirsin), ilk yardım setinden birkaç damla iyot ve sıcak kaynatılmış yarım litrelik su. Burunumu mukoza zarlarını tahriş ediyorsa nasıl tuzla durulayabilirim ? Bu durumda, daha sonra burun deliklerinde kuruluk ve yanma yaşayacağından endişelenmeniz gerekmez. Tuz, anti-inflamatuar ve dekonjestan yanı sıra mükemmel bir antiseptiktir. Burun tıkanıklığı yüzünden muzdarip olursanız, geceleri nefes alamazsınız, o zaman böyle bir reçete sizi böyle bir sorundan kurtaracaktır.

Tüm bileşenler kombine edilmeli ve çok iyi karıştırılmalıdır. Solüsyonda katı bırakmayın. Eğer hala mevcutlarsa, elde edilen sıvıyı tülbentten geçirin. Hassas bir burnunuz varsa, bu konsantrasyon iyi olacaktır. Soğuk ne kadar güçlü olursa, çözüm "daha dik" olmalıdır. Ancak aşırıya çekmemeye çalışın, suyun içine 2 çay kaşığı tuz dökün.

Burnu yıkamaktan çok öğrendik. Şimdi bunun nasıl yapılacağının açıklamasına geçelim. Her şey ilk bakışta göründüğü kadar zor değildir. Öğeler üzerindeki tüm eylem ve ipuçlarını dağıtın.

  1. Sadece sıcak bir solüsyon kullanın. İstenilen etkinin soğuk sıvısı verilmez ve sıcak burun mukozasını kolayca yakabilir.
  2. Yıkama için, bir "musluk" bulunan özel bir şişe kullanmak daha iyi ve daha elverişlidir. En uygun su dozajını sağlayacak ve suyun boşuna dökülmesine izin vermeyecektir. Burun için damla veya sprey altından ideal olarak uygun kaplar .
  3. Burnunuzu durulamadan önce elinizde hazırlanmış bir çözüm şişesi alıp öne eğin (90 derece açı).
  4. Göğsünüzle dolu derin bir nefes almadan önce nefesinizi tutun. Şişeyi bir burun deliğine getirin ve ucu yüzeysel olarak girin. Keskin, ancak hafifçe kabı itin. Ağzını açık tutun. İkinci burun deliğinden ve ağızdan su dökülmeye başlamalıdır. Şişeyi dışarı çekin ve ardından parmaklarınızı küçültün.
  5. Toplam olarak bir burun deliğinde, elde edilen çözeltinin hacminin yaklaşık yarısını (250 ml) kullanmak en iyisidir.
  6. İşlemi tekrarlayın, ancak burun ikinci tarafı ile.
  7. Çekin ve sinüslerdeki kalan sıvıyı doğal olarak çıkarın. Ağız bir aralıkta tutulmalıdır, çünkü bir çözüm de içinden dışarı çıkabilir.
  8. Suyun hala sinüslerinizde olduğunu düşünüyorsanız, dikkatli bir şekilde çıkarmak için boş bir şişe kullanın. Şimdi, çözümü burun içine boşaltmak yerine kabı sıkıştırın ve yalnızca ucunu sıkıca yerleştirin. İkinci burun deliğini parmağınızla sıkıştırın. Parmaklarınızı sıkın.

Birçok kişi burun genitritriti ile nasıl yıkanacağından endişeleniyor . Çoğu zaman aynı şeyi yapın, ancak yıkamayı olabildiğince derinleştirmek için suyun kendiniz sıkılması daha iyidir. Çözümde güçlü bir anti-inflamatuar etkisi olan okaliptüs ve nane uçucu yağlar eklenmelidir. Sıvının toplam hacminde birkaç damla olması yeterlidir. Kostik özlü mukoza hasarına yol açmamak için daha fazla ilave etme ihtiyacınız yoktur. Unutmayın, burnunuzu yıkamadan önce burnunuzu üfleyerek iyice temizlediğinizden emin olun. Bu, suyun erişilemez göğüslere ulaşmasına izin verecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.