Haber ve ToplumKültür

"Yağ ile çılgınca" phraseologism Anlamı

Deyim herhangi milletin, sözleri, atasözleri ve diğer birçok popüler ifadeler (ve bizim - özellikle) benzersiz bir dil, ifade sulu ve iyi nişanlanmış olun.

bir deyim nedir?

Deyim - bu kelime birlikte, birlikte tek başına değil kabul edilmektedir, ancak bu sabit ifadesidir. Rus dili işte bu farklı, çok yönlü ve derin bir hale getirir, sürdürülebilir tasarımda çok zengindir. Elbette her eğitimli okur yazar kişi mümkün aforizmaların kadar bilmelidir. Bir ifadenin anlamını anlamak bazen zordur, bu nedenle kafa karıştırıcı ve gizli bir anlamı vardır. Örneğin, bir at kılı tutan bir kılıç asılı olan üzerinde Demokles'in benzetmeyi, bilmiyorsanız zor olurdu (düşünce tehlikeleri basarak kaçınılmaz,) "Demokles'in kılıcı" anlamını anlamak için. bazı problem veya geri dönülmez bir olay bahsederken Bugün, bize tehlike düşünmesine neden orası değil "Demokles'in kılıcı gibi asılı" diyebiliriz. Bu deyimler Rus dilinde değil, aynı zamanda tüm diğerlerinde sadece mevcut olduğu dikkati çekiyor. Örneğin, orada kelimenin tam anlamıyla "kek parçasını" anlamına bir İngiliz ifadesi «kek parçası», ve "zahmetsizce" anlamına ve Rus ifade karşılık gelen "çocuk oyuncağı."

phraseologism "yağ ile rave" Anlamı

Sık sık özellikle yaşlı kuşaktan "yağ ile çılgınca" ifadesini duymak. Dedesi ve bazen ebeveynler bazı garip eyleminde kendilerini seçkin siyaset ya da ünlüler hakkında konuşmak ihmal. Bu durumda, bazen o olduğu söylenir "yağ ile öfkeli." Bu bir hayatında şeyin en iyi durumda, tam güvenlikli olduğunu, can sıkıntısı, aptal çılgınca şeyler yapmaya başlar. Böylece, "yağ ile deli" değer phraseologism - iyi, müreffeh yaşam beğenmiş olurlar. Genellikle yaptığı konuşmada bu ifade ihtiyacınız olan her şey ile, yukarı ve hareket halinde üzerinde almaya başlar, ebeveynleri göre, kimin çocukları duydu. Rus dilinde "yağ ile çılgın," deyim yanı sıra diğerlerini bilin, başkalarının konuşmasını anlamak ve kendi zenginleştirmek için çok önemlidir.

etimoloji nedir

Bu, özlü sözler bu durumda, kelimelerin kökeni çalışması ile uğraşan veya dilbilim bir bölümdür. Çok heyecan verici, bize bazı tanıdık sözcük alarak dilin tarihini araştırma ve işler bu kadar denir, nedenini bulmak ve başka türlü için. Örneğin, basit bir kelime "vatan" doğduğun yer anlamına gelir ve kelime "tür" dan gelmektedir.

Şimdi geri "yağ ile çılgınca." Phraseologisms için Onun kökeni komik muhtemeldir bunlardan biri iki teorileri vardır. Köpeklerde sırasıyla aşırı besleme ve obezite ile kuduz başladığı söylenir. Ama özellikle veteriner ve tüm kahkaha doğruladı ve edilmez. İkinci teori tarihsel kanıtları belgelemiştir. Burada bir adam ve onun fiziğiyle ağırlığı hakkında değil bahsediyoruz. Eski günlerde kelime "şişman" zenginlik ve mülk anlamına geliyordu. altta yatan sorunları görme insan davranışının doğası daha derin bir anlayış tavırla Atalarımız. Ve sonra her şey yerine düşer: yağ ile deli adam, zenginlik tarafından kurudu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.