SeyahatYol tarifi

Johova Adası: yerler ve fotoğraf

Arktik hep denizciler ve gezginlerin dikkatini çekmiştir ama az bilinen bölge kalmıştır, bir sürü sırrı tutar gelmiştir. onun gizemlerinden biri, nüfusu bile 8000 yıl önce kutup ayıları avlanan küçük bir ada Zhokhova olduğunu. iklimi ve binlerce yıldır gezegenin yüzünü nasıl değiştirileceği, soruyu cevaplamak için yardımcı adada yürütülmektedir Büyük ölçekli araştırma projeleri.

Adanın Zhokhova Coğrafi özellikleri

Johova Adası Doğu Sibirya Denizi sularında bulunur. O, Adalar De Long bir grubun parçası biri olarak kabul edilir Yeni Sibirya Adaları. Bu Saha Cumhuriyeti (Rusya) topraklarında aittir. anakaraya uzaklığı en yakın ada bulunan 40 km Vilkitsky buna, 440 kilometre. kuzeyden güneye uzunluğu ada uzanıyor kuzey kesiminin genişliği 10 km uzaklıkta, bunun güney kesiminde ise 4 km uzaklıktadır, 11 km mesafededir.

Toplam alan - 58 metrekare. km. tepelik arazinin yüzeyi. En yüksek tepesi 120 metre yüksekliğe sahiptir. Arazinin küçük bir arsa üzerinde bazı küçük lagünler, göller, tatlı su ile akan dere vardır. güney-doğu kesiminde pürüzsüz düz sahil adası. sarp kuzey ve kuzey-batı yamaçları, bazı yerlerde kendi yüksekliği 12 metreye ulaşır. Adanın kıyıları Sığ deniz. Eylül ayında donar ve Ekim ayının başından bu yana istikrarlı bir buz kapağını oluşturur.

Adanın jeolojik yapısı

Johova Adası, 10-20 milyon yıl önce kuruldu. kabartma yapı sürekli donmuş bulunan zemin buz ve kayalar, oluşmaktadır. Bunlar arasında olivin kalıntılar vardır ki kireçtaşı, bazalt ve ksenolitovye tükenmektedir. Bunlar fosil buzun kalın katmanları altında gizli okyanus kabuğu oluşturur.

kıyısında toprak kumlu-silt, algılayabilir hangi çözülme olduğu mamut dişlerini ve gergedan kemik atlar ve diğer hayvanlar. Bu bulgular şu anda Permafrost bölgesidir ada Zhokhova, birkaç bin yıl önce Yumuşak iklimi sitesi olduğunu düşündürmektedir. jeolojik çalışma granat mineralleri burada bulunmuştur sırasında, zirkon, apatit ve diğer bazı mineraller.

Flora ve adanın faunası

Johova Adası, fotoğrafları makalesinde görülebilir, - Bu Arktik tundra olduğunu. ortalama hava sıcaklığı -7 ° C, kış döneminde 40 m / sn'lik bir hava hızında 40 dereceye ulaşır. Temmuz ve Ağustos aylarında olur kısa Arktik yazında, toprak büyük derinliklere çözülmeye zamanı yoktur. Bu nedenle, bitki dünya küçük gruplar halinde büyür ince yosun, liken ve otların sunulmuştur. flora Hemen hemen tüm üyeleri soğuk rüzgardan kaçan, toprağa bastırılır. Adada sürekli bitki örtüsü vardır. eylemler kayalık zeminin gerekçesiyle çok yerinde. Ama bu zorlu koşullarda bazen kutup gelincikler ve taş kıran çiçeği bulunabilir.

Nedeniyle soğuk iklim ve yetersiz bitki örtüsü fauna adanın Zhokhova farksız çeşitli için. Burada deniz kuşlarının kolonileri bulabilirsiniz, ancak ana temsilcileri tilki ve kutup ayıları vardır. deniz hayvanları burada yaşayan Of, mors ve mühürler Kuzey Kutbu'nun sert koşullarda yaşamaya alışıyorlar. Buna ek olarak, balinalar ve katil balinalar vardır. adanın sularında Yaz aylarında kuzey ördek ve kazları görebilirsiniz.

Adada Polar hava istasyonu

1955 yılında 28 kişi istihdam kutup istasyonu adasında düzenlendi. sert Arktik bölge kalıcı nüfusa sahiptir. Her iki yılda bir gerçekleştirilen kutup değiştirin. Karakolda buz adalar De Long alanında hava izleme ve hareketli sismik aktiviteyi takip edildi.

dizel sistemleri, ürün ve ekipman için yakıt An-12 uçaklarının adaya teslim etti. Bu amaçla, havaalanı inşa edilmiş ve ahşap evler edildi. Onlar konaklama, hava istasyonu, radyo odası, salon, mutfak içeriyordu. Sovyetler Birliği çöktüğünde, arz ve yol altyapısının bakımı sorunludur. Kuzey Kutbu'nun çalışma için Fon durduruldu. 1993 yılında istasyon kapatıldı.

Novosibirsk Adaları adalar gelişimi için ihtiyaç buz koşulları ve tahmini hava koşullarının çalışma yine Arktik petrol ve gaz ve diğer mineral kaynaklarının birikimi saptandı gerçeği ile bağlantılı olarak ortaya çıktı. 2014 yılında, kuzey denizlerin sularında hava gözlemlerini yeniden inşa edildi. Program Otomatik bir meteoroloji istasyonu yüklü ada ve Zhokhova girdi. Günümüzde, Roshydromet hava durumu ile ilgili veri iletir.

Adanın keşif Tarihçesi

Kuzey Deniz Rota 1904-1905 yıllarında Japonya ile savaşta yenilgiden sonra Rusya'da ortaya çıktı incelemek gerekiyor, yıl Uzakdoğu'nun kıyılarına Baltık Denizi'nden mahkemeyi aktarmak aldı. Bunu yapmak için, hidrografik seferi oluşturuldu. O Barents Denizi'ndeki Bering Boğazı'ndan Arktik Okyanusu geçişi karar verdi. Hiç kimse kuzey biliyordum Taimyr Yarımadası'nın büyük takımadadır.

1912 öncesinde, Bering boğazı ve çevresindeki denizlerde araştırmalar yürütülmektedir. 1913 yılında icebreaker üzerinde Arkhangelsk Chukotka gelen "Taimyr" ve "Vaigach" taşımak için karar verildi. Onlara BA ve PA Vilkitsky Novopashenny komutanlarını kumanda etti. geçiş sırasında icebreakers dağıtmak zorunda kaldı. "Taimyr" gitti Cape Chelyuskin, ve "Vaigach" asla bulunamadı "Sannikov Land", aramaya başladı. deniz sakindi ve yüzeyde buz neredeyse yok olmadığı için, gemi önce kuzeye döşeli rotayı izledi.

14 Ağustos 1914 İzle Görevlisi Aleksey Nikolayeviç Zhohov Doğu Sibirya Denizi adasında ettim. O haritada yok. O ada Novopashennym seçildi. Kaptan PA Novopashenny 1926 yılında Rusya'dan göç zaman ada İlk gördüğümde ada Zhokhova teğmen onuruna değiştirildi.

Zhohovskaya park

Adada 2005 2000 döneminde kazıları gerçekleştirmiştir. Şu anda, biz kutup ayıları ve geyik avcılık yapan park antik kuzey insanlar buldum. Ve bilim adamları adanın Zhokhova geldiniz. arkeolojik kazılardan eserler şeklinde Turistik bunlar detaylı olarak çalışmaya başladı. Bu arada, bu bulgular insanların 7,8-8 bin yıl önce yaşamış olduğunu göstermektedir. Kazı gerçekleştirilir ki burada toplam alanı, 570 sq. m. arkeolojik buluntular toplanmasında taş, ahşap, yapılmış olan mamut dişleri, ve huş kabuğu sepetçilik öğeleri.

Yerleşimde kadındı aralarında 25 ila 50 kişi, olduğu biliniyor. Keşfedilen öğeler kutup ayıları et kuzey yerleşim önceden bulundu değildi hangi, yenir olduğunu göstermektedir. Antik kuzey insanlar da kürk elde etmek avladılar. Köpeklerin iskelet kalıntıları onlar adada yetiştirilmiştir belirtti hangi bulunmuştur.

Karmaşık bir araştırma sonucu Johova Adası üzerinde yaşamış insanların ait olduğu ortaya gibi Ural dil ailesinin. Onlar geri Urallar ve Batı Sibirya'dan geldi. Şu anda, Doğu Sibirya Arktik bölge azından okudu. Ancak, Rusya'nın stratejik çıkarları kapsamı dışındadır ve siyasilere değil, aynı zamanda jeologlar, biyologlar ve diğer bilim adamları için değil sadece büyük ilgi biridir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.