FormasyonBilim

Arap rakamları. Orijin, değer

Arap rakamları - herhangi bir sayıda kaydeden hangi on matematiksel sembolleri olduğunu. 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Bu rakamlar X-XIII Avrupa'da ortaya çıktı: Bunlar aşağıdaki gibi bir nokta. Günümüzde birçok ülkede ondalık istihdam sayısını kaydetmek için Arap rakamları kullanmak sayı sisteminde. Arap rakamları kökeni hala kesin olarak bilinmemektedir. Bazı bilim adamları Arap rakamları V yy içinde Hindistan'dan bize geldi, fakat yaygın onları popülarize ünlü Arap alimi el-Khwarizmi, sayesinde yaygınlaştığı inanıyoruz. Bu dünyaca ünlü bilim adamı tez "Kitab el-Cebr ve'l-Muqabala" yazarıydı. Yani bu incelemenin adı ve bizim yaşam hayal etmek imkansızdır onsuz bir terim, ama bilim değil, sadece haline gelmiştir kelime "cebir", yoktu.

Arap rakamları Müslüman ülkelerde ve rafine bilginlerinin sakinleri tarafından takdir edildi. Yaklaşık beş yüzyıl, bu sayılar esas Araplar tarafından kullanılmaktadır. Onların yardımı ile ortaçağ bilim adamları cebir, matematik ve diğer büyük başarı elde etmek mümkün olmuştur müspet bilimlerin Avrupa cehalet ve cehalet yönelmiş iken.

Barcelona İlçe Hıristiyan ve Cordoba Müslüman Halifelik - modern İspanya topraklarında nedeni Avrupa'daki Arap rakamları kökeni iki durumlarını bir arada yaşadılar. Sylvester II 999 ila 1003 Christian Church eski lideri alışılmadık eğitimli biri ve olağanüstü bir bilim adamıydı. O astronomi ve matematik Arapları ulaşmak için Avrupalılar için keşfetmek başardı. Hatta basit bir keşiş olarak, o Arap bilimsel kitap ve ilmi erişim kazandı. Sylvester II kullanımı Arap rakamları kolaylığı çevirdi ve yoğun Avrupa'da onları teşvik başladı. Bu olağanüstü bir adam hemen Avrupa'da yaygın olarak o günlerde Roma kullanılan ile Arap rakamları karşılaştırıldığında önemli avantajlar çevirdi.

Avrupa ülkelerinin Sadece sakinleri bu bilginin muazzam bilimsel değerini tahmin. Bu kullanıma girdi o sayılarda üç yüzyıl aldı ve evrensel tanıma kazandı. Ama sonra Arap rakamları yerlerini almış Ortaçağ Avrupa'sında, erken Rönesans. Arap rakamları tanıtımıyla matematik ve fizik, astronomi ve coğrafya geliştirmeye başladı. Avrupa bilim bunu daha da geliştirmek için önemli bir yeni bir ivme var.

Neden Arap rakamları işareti var mı? Orada düz çizgi parçalarından oluşur, bir hipotezdir ve köşelerin sayısı Şekil kendisi ile aynıdır. bir köşe 2 - - Örneğin, sıfır grafik şekiller 1 yazılı olan hiçbir köşelere sahip sefer açıları ve düzleştirilmiş akım zamanki formu edinilen numaralar Üzeri vb iki açıdan oluşur ... Bu, elbette, ilginç bir hipotez, ama değil mutlak gerçek.

insanlar Arap rakamları ile gelip nasıl sorusu üzerine, cevap kolay değildir. Bilim adamları inanıyorlar, büyük olasılıkla, onlar işareti daha yakından çağdaş figürleri andıran Hindistan'dan Araplara onu yazıyoruz. Bu V-IX yüzyıllarda Hint enstrüman olduğunu, bilim adamları, modern şekillerini andıran onun görünümünü kayıtlarını bulduk.

Nasıl Hint rakamlar Arapça dönüştürdü? sonra Arap Roma İmparatorluğu'nun yıkılmasından V yy içinde. e. yoğun baharat, baharatlar ile Hindistan'la ve birlikte işlem gören ve değerli taşlar onu rafine ve Araplar tarafından popüler sonra Arap olarak tanındı yeni rakamlar getirdi. Bu nedenle, insanlar Arap rakamları ile gelip sorusu hala açık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.