BilgisayarlarEkipman

Intel HD Grafik: Video kartının yorum. Intel HD Grafik 4400: yorumlar

Bir ofis PC ya da multimedya istasyonu giriş seviyesi model oluşturmak için en iyi grafik hızlandırıcıları biri Intel HD Grafik sanatçısını aittir 4400, olarak kabul edilir. Bu ürün hakkında yorum, onun yetenekleri ve daha ileri özellikler çok ayrıntılı olarak dikkate alınmayacaktır.

Bu hızlandırıcı nedeni

Giriş seviyesi kişisel bilgisayarların maliyetini azaltmak için ve 4000 Yorumlar onun son derece düşük üretkenlik tahsis Intel HD Graphics serbest bırakıldı. Ama en basit görevleri uygulamak için tasarlanmış bir entegre çözümdür. Liste ofis uygulamaları, video oynatma ve kaynaklar oyuncak grafik bağdaştırıcısı açısından en basit içerir. o satın almaya gerek yoktur gerçeği ile elde edilir, bu durumda maliyetinin azaltılması ayrı ekran kartı giriş seviyesi. Daha önce hızlandırıcı entegre grafikler ile bu karşılaştırırsanız, yarı iletken çip CPU onun aktarım hızına son derece olumlu etkidir ve dolayısıyla önemli ölçüde (yani, değeri azalır) anakart düzenini basitleştirilmiş.

hızlandırıcı odaklanır pazar segmenti,

ele almak en basit görevler Intel HD Grafik grafik denetleyicisi duruldu. internet kaynaklarının bu konuda Yorumlar, sadece doğrular. Bu hızlandırıcı mükemmel ofis uygulamaları (örneğin Word, PowerPoint, Excel,) çeşitli baş edebiliyor. Ayrıca, adaptör HD-kalitesinde bir monitör veya TV bir resmi görüntülemek için izin verir. Üzerinde bile en basit oyuncaklar gidecek.

Ayrıca, bu liste eskimiş planın uygulamaya bağlanabilir. Örneğin, Kahramanlar III herhangi bir sürüm tam olarak çalışacaktır. Ama bir şey için daha fazla bir ayrık grafik bağdaştırıcısı satın almak zorunda.

hızlandırıcı ile İşlemciler

Bu kart, CPU Core i3 4th gen bir parçasıydı. Tüm bu fiş orta segment aittir. Bunlar 2 çekirdeğini içermektedir ve 4 program parçacığı verileri işleyebilir. hızlandırıcı ile işlemci modellerinden daha özel bir liste aşağıdaki tabloda verilmiştir. Yani, HD Graphics 4400 ile masaüstü işlemcilerin özelliklerini göz önünde bulundurun.

p / p №

isim

CPU içinde ekran kartı

İşlemci Frekansı, GHz'lik

1.

i3-4130

HD Grafik 4400

3.4

2.

i3-4130T

2.9

3.

i3-4150

3.5

4.

i3-4150T

3.0

5.

i3-4160

3.6

6.

i3-4160T

3.1

7.

i3-4170

3.7

8.

i3-4170T

3.2

kip

Görüntü çıkış modları etkileyici liste destekleyen Graphics Intel HD sahipleri o anda var olan tüm monitör çözünürlüğe sahip olduğunu işaret etmektedir 4400 Yorumlar. Bu modların daha detaylı listesi aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. çıkış görüntü çözünürlüğü ve kare hızını inceleyelim.

p / p №

Görüntü çözünürlüğü, G x, pix

Frekans Hz

1.

1920 x 1080 (Full HD)

60

2.

3,840 x 2,160

60

3.

x 2304 4096

24

Ayrıca, gaz modlarında ve daha düşük bir çözünürlüğe sahip çalıştırılabilir, fakat bu durumda sıklığı, yine de 60 Hz sınırlı olacaktır. Ama bu rahat çalışması için oldukça yeterlidir.

Teknik özellikler

Saat frekansları 350 MHz ve bu Intel HD Grafik model için 1.1 GHz değerlerine sınırlıdır. Yorumlar düşük güç tüketimi yayarlar. yüküne bağlı olarak GPU dinamik olarak saat frekansı ayarlar. Ayrıca, bu oran da yarı iletken yonganın ısıtma derecesi ile etkilenmektedir. grafik sisteminin hızlı bir frekans düşük sıcaklık daha yüksek olan ve daha küçük bir. Bu durumda, aynı kristal 22 nm'lik işleminin imalat hızlarında imal edilmektedir. Bu durumda üç bağlı monitörlerin sayısı.

hafıza

Standart DDR3 özelliklerini karşılayan hafızasında altında, tüm grafik Intel HD Grafik serisini bilenmiş. sahiplerinin Yorumlar hızlandırıcı bilgisayar sisteminde yüklü RAM ihtiyaçları için serbest olduğunu göstermektedir. Bu incelemenin kahramanı için RAM en fazla 2 GB. Ayrıca, normal bellek frekansları ayrık grafik kartları kullanılandan daha düşük modülleri unutulmamalıdır. Sonuç olarak, herhangi bir entegre hızlandırıcı performansı dışında oynayacak ve bu hesaba yonganın mimari nüansları ve frekans formülleri almadan olduğunu.

sürücü

Özellikle sürücülerini yüklemeniz olmadan herhangi bir Intel HD Grafik Adaptörü tam potansiyelini ortaya çıkarmak mümkün değildir. grafik kartının Yorumlar o olmadan en iyi 1024 x 768 çözünürlüklü, standart VGA kartı haline işaret eder. İşletim sistemini kurarken nedenle, kontrol panelinden özel ekran kartı sürücülerini doinstallirovat zorunludur. Bundan sonra, ekranda resim zaten x 2304 kadar 4096 çözünürlükte görüntülenir.

Hızlanma ve artış verimlilik

Orada bu modelde ekran kartı Overclock. bu manipülasyon hariç en iyi performans ek bir% 5 sağlayacaktır. o idi ve giriş seviyesi çözümü ile ilgili olacak bilgisayarla aynı zamanda. Ama bu yapılandırma PC'ye Böyle bir durumda gereksinimleri önemli ölçüde artmaktadır var. güç rezervi ile bu güç kaynağı ünitesi ve gelişmiş bir anakart ve işlemci çipini soğutma geliştirilmiş sistem.

rakipler

Bir önceki kuşağın en verimli grafik hızlandırıcı O mimarisi Çekirdek üçüncü nesil dayalı cips üyesiydi HD Grafik 4000 idi. Frekans formülü, o iyi olur. Bu grafik çözelti, 650 MHz 1.15 GHz frekans aralığında işlev görebilir. Buna karşılık, 350 MHz'den 1,1 GHz - frekans aralığı Intel HD Graphics 4400 Yorumlar da sonrakinin verimlilik daha yüksek düzeyde yayarlar. Bu durumda cevap yürütme birimlerinin sayısının artması yatmaktadır. performans biraz daha yüksek düzeyde bu kartlar için 4600. Frekans formülü aynıydı, ama daha fazla veri işleme birimi son büyük performans sağlar Hızlandırıcı HD Graphics sağladı.

yorumlar

Tabii ki, bu yorumu kahramanı hızı da, sahiplerinin aynı Intel HD Grafik 4600 Yorumlar daha düşüktür, gerçeği nokta, entegre çözümler ve çok değil aşikar arasındaki performans farkının açısından. Bu görevler için, bunlar yönlendirilmiş olan karar, performans yeterli daha fazladır. Eğer yüksek kaliteli ayrık grafik kartı olmadan, daha talepkar uygulamaları çalıştırmak için gerekirse Ve vazgeçilmezdir.

sonuçlar

Gerçekten de, haklı olarak iyi entegre grafik hızlandırıcı modeli Intel HD Grafik 4400 serisi biri olarak kabul edilebilir. Yorumlar yüksek verimlilik ve en basit görevleri ile ilgili iyi bir performans tahsis. Ama bu ürünün şey daha olasılıklar için yeterli değildir. Evet, bu içindir ve tasarlanmamıştır. Zaten cips daha hızlı entegre grafik hızlandırıcı ile Çekirdek mimarisine dayanan 6. nesil vardı. Ama onların kapasitesi yetersiz olduğu ve hala normal bir oyuncak vadede ya da "Photoshop" için harici hızlandırıcı satın almak zorunda. Ama diğer tüm durumlarda, entegre ürün arasındaki fark o kadar çok aşikar değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.