FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Frekans bandı - yaygın olarak modern cihazlar ve aletler kullanılır

Superhigh frekans aralığı - uzak kızılötesi yüksek frekansta ve TV frekansları arasındaki aralığında elektromanyetik radyasyon vardır. In İngilizce konuşulan ülkelerde çünkü mikrodalga aralığı denir dalgaboyu radyo dalgası ile karşılaştırıldığında çok azdır. Bu salınımlar ancak, ışık ve radyo dalgalarının aynı özelliklere sahip olan, ışık radyasyonu ve geleneksel bir radyo spektrumu arasındaki ara. Yanı sıra termal radyasyon gibi, bir kiriş şeklinde dağıtılır ve yansıtılmaktadır. gibi dalgalar ve düz bir çizgi olarak yayılması ve tüm katı nesnelerin üst üste tipik. Bu nedenle, birçok anten radar - büyük aynalar veya mercekler şeklinde optik elemanlar arttırmaktır.

Frekans aralığı buna göre, aynı usullerle oluşturulur, yayın küreler radyasyona benzer olduğunu ve dikkate alınmalıdır. Mikrodalga radyasyon o kadar başarılı iletişim aracı olarak kullanılan radyo dalgalarının klasik teorinin oluşur. Ancak, bu bilgilerin transferi için daha fazla fırsat elde edebilirsiniz böylece daha yüksek bir frekansı vardır ve çok önemlidir - bu iletişim verimliliğini artırmak için yardımcı olur. ışık yayımının benzerlik radar ve diğer teknoloji uygulamaları için yararlı olduğu için yardımcı olur.

Bu frekans bandı da iletmek için uydu iletişiminde kullanılan veya uzun mesafelerde bu bilgiler edilmektedir. özel elektronik cihazlar sayesinde güçlendirilmiş ve yer istasyonları tarafından iletilen mikrodalga sinyali yeniden iletilir. bu tür ilk baz onların yardımıyla TV yayınını yayın yapılan Geçen yüzyılın 60'lı, ortaya çıktı.

Geçmiş tecrübelere dayanarak, belirli uydular ürün kıtalararası bağlantıları geliştirilmiştir. Şu anda, ultra yüksek frekans aralığı yüksek kaliteli düzeyde binlerce kanal izlemek için milyonlarca insanı yardımcı olur. Ayrıca telefon, televizyon, faks sinyallerini ve dijital veri iletimi için kullanılabilir.

Evde ve gıda işleme tesislerinde gıda ürünlerinin ısı tedavisi - ultra yüksek frekans aralığının Günümüz dünyasında. konsantre özel güçlü lambalar tarafından oluşturulan enerji, Ben küçük bir hacimde değilim ve dolayısıyla yiyecek bir ısıl işlem yoktur. Bu ışınlar mikrodalgalar ve mikrodalga fırınlar sayesinde onlar kompakt ve temiz, sessiz çalışır. Bu tür cihazlar başarıyla, düzlemde mutfakta kullanılmaktadır w / d arabalar, hızlı bazı yemek hazırlamak için gereken sokakların, restoran ve satış makineleri.

Çeşitli katıların elektronik özelliklerinin çalışma büyük bir rol oynanır unutulmamalıdır mikrodalga radyasyonu. serbest elektronlar manyetik alan yönüne dik olan bir düzlemde dönmesine manyetik alanın aralığı sağlar. katı bir cisim mikrodalga radyasyonu doğrudan Buna ek olarak, o zaman şiddetle emilir. Bu olgu, - bir siklotron rezonans ve etkili olduğunu ölçmek için kullanılabilir elektronun kütle. Bu tür ölçümler sayesinde, bilim adamları yarı iletkenler ve elektronik özelliklerinin yanı sıra metal ve metaloidine hakkında değerli birçok bilgi aldık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.