Ev ve AileAksesuarlar

"Opinel" şirketi. Bir referans resmi olarak bıçaklar

Avrupa'da bıçak en eski üreticilerinden biri - şirket "Opinel" dir. Bu fabrikanın Bıçaklar benzersizdir. Fransız ürünleri için talep düşmedi ederken Onların kavramı zaten yaklaşık yüz yıl, hemen hemen değişmeden kurtardı. Joseph Opinel ilk üretim ailesi toplandığında Firma geçmişi 1890 yılında başladı katlama bıçak. Anlaşıldığı üzere, şirketin onsekiz yaşındaki kurucusu dikkate değer bir yetenek, tüfekçi vardır ve onun makaleleri büyük başarı keyfini başladı. Zaten 1897 yılında boyutunda sadece farklı ve sırasıyla on iki birinden diğerine etiketlenmiş on iki bıçak, oluşan bir koleksiyon oldu. ticaret "Opinel" marka Joseph tarafından 1909 yılında tescil edilmiştir. Bu markanın Bıçaklar taçlı nimet elin şeklinde amblemini süslemekte şimdi edilir.

1955 önemli ölçüde bu markanın katlama bıçakları değiştirdi. bıçakların üzerinde koruyucu tutma halkasını kuruldu. Bu yeni ürün «Virobloc» denir. Tabii ki, çağrı kurulumu çoğu durumda önemli değişiklikler kısmını kilitleme, biraz garip. bu gibi böyle muhafazakar şirkete gelince "Opinel", bıçak, klasik canons tarafından gerçekleştirilir, lafın gelişi haklı.

hala şimdi üretilen bıçak geleneksel çizgisi, bugün sadece 10 bıçak olduğunu. Tabii ki, buna ek olarak, Fransız gibi diğer bıçaklar, bir dizi üretti mutfak bıçakları "Opinel" haklı ünü dünya çapında vardır. Ama en popüler olmuştur ve «Asıl» ve «Geleneksel hat» denir tam olarak geleneksel çizgi, olmaya da devam etmektedir.

Genel Bıçaklar "Opinel". Geleneksel cetvel Bıçaklar

en efsanevi bıçak biri olarak kabul şirketin ürünleri, daha yakından bakalım. İncelememiz kahraman bugün - "Opinel Orjinal №02 Anahtar halkası". Bu bıçak, aslında belirgin ikiliye, ancak, yine de, bu 80 yıl olmuştur, geleneksel serisinin en küçüğüdür.

işlenmiş doğrudan yuva bıçak bıçak mili ve gevşemesini hareketli parçaları korur metal bir uç noktada konforlu ahşap sapı,: Bıçak tasarımı sade tamamen olduğunu. Bu tasarım Joseph Opinelya geçmeden icat, ama mükemmellik kavramını getiren oydu edildi.

İsveçli geliştirilmiş paslanmaz çelikten yapılmış pala bıçak türü. Bu alaşım, karbon ve yüksek krom içeriği azaltılmış bir içeriği ile karakterize edilir. bıçağın kesici kenarı bileme açısı 20 derecedir, pek fark edilir. Böyle özellikleriyle bıçak ustura gibi keskin olmalı, ama hiç - kullanımlarını bileme Stok, hafif çelik değil tam potansiyelini koymak. Ama yorumları rukastogo adamlar etkileyici. Örneğin, bıçak Rus Forumu'nun katılımcılardan biri o da anında kağıdı kesmek, böylece "Opinel" katlama bıçakları bilemek mümkün olduğunu övünen.

Bıçak sapı münhasıran kayın yapılmıştır. kayın çizme zor ve kolay ve güzel olduğu için bu, bıçağın klasik bir versiyonudur. Ama bir şey var. Ağaç bu tür neme karşı oldukça duyarlıdır - saf su aynı zamanda yüksek neme karşı sadece sevmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.