SağlıkMüstahzarlar

İlaç "Maltofer" (damla): Talimatlar

İlaç "Maltofer" (damla) - demir eksikliği anemisi kadar insanlarda demir eksikliğine karşı bu ajan. Bu gastrointestinal bölgede demir iyonlarının salmayan, stabil bir polimaltoz kompleksi, demir (III) 'hidroksittir.

ilaç "Maltofer" Bağlı aşağıdaki gibi kullanım kılavuzu farmakolojik etkileri açıklanmaktadır (damlaları) bulunmaktadır. ilaç uygulama demir iyonları sindirim sisteminde serbest bırakılır ve kan giren hücre içi demir depolan olarak da hizmet eder vücutta, ferritin ile reaksiyona girer sonra. Sonuç karaciğerde demir kademeli birikmesidir. Metal iyonlarının adsorpsiyon başlangıç dozu ve vücut içindeki konsantrasyonu gibi faktörlere bağlı olacaktır. Sindirim sistemi artar onun emilim demir eksikliği durumunda. Diş minesi bu formülasyon leke yoktur.

İlacın "Maltofer" serbest bırakılması formu - düşer. kullanımı için talimatlar, bileşimlerini tarif etmektedir. saf su, krem lezzet, sodyum hidroksit, sodyum propil-N-hidroksibenzoat, sodyum metil-n-hidroksibenzoat sükroz - ilacın her mililitresi onun hidroksit polimaltozata ve yardımcı maddeler şeklinde üç değerlikli demir 50 mg ihtiva eder. Bu damlatma ölçülü alımı sağlayan donatılmış olan 10 mililitre ve 30, bir kapak hacmi ile koyu cam şişelerde paketlenmiştir.

İlacın "Maltofer" kullanım için (damla) talimatları kullanımı için endikasyonlar şu ifade eder: demir eksikliği anemisi, hastalarda demir eksikliği önlenmesi ileri yaş, çocukların, ergenlerin, hamile kadınlar, sıkı bir diyete uymak ve insanların.

Dozaj ve uygulama yöntemi.

İlaç "Maltofer" - ağızdan alınan damlalar. Gerekli onların doz suyu, çay veya alkol içermeyen başka içecekler az miktarda çözünmüş edilmelidir. İlacın ve tedavi elbette uzunluğunun dozu her hastaya hekim tarafından belirlenir. Çocuk yaşta beş aylık ulaşıncaya kadar, vücut ağırlığının kilogramı günde bir kez başına bir damla - Genellikle prematüre bebeklerde demir eksikliği anemisi için bir reçete.

bu hastalıktan muzdarip yaşındaki çocuklarda doz 10 damla, günde 1 saate arttırılır.

bir yıl daha yaşlı çocuklar ve bir kural olarak, 20 damla için günde bir kez olarak, on iki ilacın yaş reçete edilir ulaşana kadar. günde bir kez olarak değil, 10 damla - Aynı yaş grubu için, ama önlemek için.

geliştirmek yetişkinler, on iki yaşına ulaşmış ergenlerin, emziren anneler için demir eksikliği anemisi, ilacın dozajı günde bir kez 40 damla olduğunu ve hastaların bu tür kategorilerin önlenmesi için ilacın 20 damla boyunca günde bir kez alınmalıdır.

Demir eksikliği ile ilişkili anemi, hamile kadınlarda oluşursa, dozaj, günde bir kez ve önlenmesi için 80 damla arttırılır - günde bir kez 40 damla. Delivery kendilerini alınması tavsiye edilir 7 ay ve kan ilacı "Maltofer" kullanımı için (damla) talimatları bu elementin stoklarının geri kazanımı için demir eksikliği gebe kadınlar - 5: Bu ilaç uzun süredir devam etmelidir. 2 ay - önleyici Aynı amaçla, tıp 1 bir süre için atanır.

ilaç yan etkileri "Maltifer" (damla)

bulantı, gıda bozulmuş sindirim ve kusma: Kullanım talimatları aşağıda belirtilen yan etkilere listeler. Bu genellikle insan vücudu üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadan tolere ilaçtır rağmen Bazen, mide bölgesinde ağrı olabilir. Bu ilaçla tedavi sırasında sık sık dışkı renginin koyulaşması gözlenmektedir. Bu onlarda demir içeriği yüksek kaynaklanmaktadır ve bu belirti klinik önemi yok.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.