SağlıkMüstahzarlar

İlaç "Fermatron": Hasta yorumlar

Enflamatuar artirit ve ilgili hastalıklar - yaygın rahatsızlık. "Fermatron" - ki bunların arasında tedavisinde kullanılan ilaçların çeşitli türleri vardır. Aslında eklem hareketliliğini artırır ve onlara ağrıyı azaltır - ilaç hakkında Görüşler gerçekten onun işin üstesinden gelebilen söylüyorlar. makale ilaca ilişkin konularla ilgilenir.

"Fermatron": description

tıp Latince adı - FERMATHRON. Bu sinovyal boşluk eklem içine enjeksiyon için tasarlanmıştır visko-elastik bir maddedir. Bu post-travmatik ve dejeneratif değişiklikler "büyük eklemlerin osteoartrit" adını taşıyan hastalığında gösterildi.

sentezi ve saflaştırılması ile ilgili yeni teknolojiler kullanılan ilacın üretiminde. Bu nedenle ilaç, doğal insan hiyaluronan eşdeğerini de içerir. Madde sleduyuschimnapravleniyam bir etkiye sahiptir:

 • Kurtarma viskoelastik ve sinoviyal sıvı koruyucu özellikleri;
 • eklemde inflamatuar reaksiyonların azaltılması;
 • Eklemlerin restorasyonu;
 • ağrının ortadan kaldırılması;
 • eklem hareketliliğini artırmak;
 • eklem kıkırdağında homeostazı restorasyonu;
 • hyaluronik asit uyarılması kendi sentezi.

Kompozisyon, bir bileşim

bileşen etkili temel ilaçlar - sodyum hiyalüronat. İnsan vücudunda üretilen doğal hiyalüronik asit, biyolojik bir analogudur.

intra-artiküler uygulama için amaçlanmıştır Bu preparat, yüzde bir steril berrak bir çözelti şeklinde serbest bırakılması için hazırlanır. Bir karton kutu içinde - İlaç daha sonra blister içinde paketlenmiş, ve camdan yapılmış bir şırınga, yerleştirilir. Paket, tek bir uygulama için amaçlanan bir şırınga içerir. Şırınga kaplin ile sıkı bir bağlantı için bir özel koruyucu lastik kapağı ve dişli sahip bir iğne. Bu tasarım uygulama sırasında ilaç sızmasını önler.

şırınga, bir fosfat tamponu içinde çözülür, 20 mg, arasında bir miktarda aktif madde içeren, 2 ml hacim bir çözeltisi yerleştirilir. şırınganın dış yan etilen oksit ile muamele, yani steril ve kullanıma hazırdır.

Klinik çalışmalar sırasında ilaç, toksik mutajenik ve alerjik özellikleri yokluğunu göstermiştir.

İlacın özellikleri

Uygulama zaten yeterince çoktur yorum olduğu "Fermatron", yararlı özelliklerinin hiçbir şüphe bırakır. İyi Normal eklem fonksiyonu için ne kadar önemli hiyalüronat bilinmektedir. Ve bu şekilde proteoglikan stabilize edici yapının, eklem boşluğu içine nüfuz olduğu kanıtlanmıştır. Ve bu da, kıkırdak esnekliğini ve güç verir.

Buna ek olarak, ilaç kıkırdak yıkımına yol açan süreçlere katılmak enzimlerin aktivitesini azaltır. İlaç ayrıca, antioksidan özellikleri sergileyen ve serbest radikallerin zararlı etkilerinden eklem dokuları korur. Önemli ve sentez kendi hyaluronik asit uyarılması, bu kas-iskelet sistemi üzerinde tartışılmaz olumlu etkileri vardır.

Fiziksel "Fermatron" - bileşimde hiyalüronik sodyum tuzu ile eklem sıvısı yerine geçer. sinovyal yana, yani Artiküler sıvı eklemin hareketli parçalar için bir yağlama maddesi olarak hizmet veren çeşitli hastalıkların durumunda kendi hacminin azalması bu organı yenmek için yol açar. Bu gibi durumlarda, "Fermatron" (hasta yanıtları, bu teyit etmek için) bu şekilde sürtünme ve ağrı artış, iltihap çıkarılması, eklem sıvısı eksikliği geri ve eklem hareketliliğini arttırır ve metabolizmayı yükler.

ilacın etkisi

İlaç eşdeğer insan hiyalüronik içerir çünkü Eylem "Fermatron" hazırlanması, fizikokimyasal özellikleri ve biyouyumluluk açıklar. Bu madde -, yüksek moleküler ağırlığa sahip olan bir polisakarit. Bu eklem sinovyal sıvı bileşenleri olan glukuronik asit ve N-asetilglukosamin tekrar disakarid artıkları oluşmaktadır. Sonra Streptococcus equi fermantasyonu ve sentezlenir madde iyice temizlenmelidir. Hyaluronan yükler tarafında eklem ve gres üzerinde doğrudan baskıların etkisi altında amortisörün bir tür işlevleri gerçekleştirir. Ayrıca, kıkırdak hasar molekülleri ve hücreleri izin vermeyen bir filtre taşıyan, sinoviyal hücreleri uyarır.

Klinik olarak anlamlı sonuç dördüncü ya da beşinci enjeksiyondan sonra "Fermatron" (hasta referansları da bu teyit) verir. Tedavinin etkisi son enjeksiyondan sonra, bazen daha uzun, altı aya kadar saklanır.

İlaç kullanıldığında

bir preparatın kullanımı, esasen artrit ve artrozun tedavisi gösterir. Buna ek olarak, "Fermatron" mümkün hızlı bir şekilde ağrı durdurmak ve eklem içinde yaralanma ya da dejeneratif süreçlerin neden olduğu iltihabı azaltmak için. Belki ilaç ve diz ve diğer eklemlerin sıkı hareketlilik kullanımı.

İlaç aynı zamanda artroskopik ameliyat sonrası olarak, osteoartrit tüm aşamalarında kullanılmaktadır.

Günümüzde doktorlar genellikle hastaların Fermatron artı için ilaç. " Görüşler gerçekten ortadan kaldırmak ve bazı hastalıkların ana semptomlarını hafifletmek için yardımcı olduğunu gösteriyor.

"Fermatron": kullanım talimatları, gerçek

Ilk şey hatırlamak - Bu ilaç, tek başına kullanılmamalıdır. enjeksiyonlar ve bunların sayısı için dozaj programları ayrı ayrı bir ön incelemeden sonra bir doktor atamak ve eklem değişikliklerin kapsamını belirleyebilir. Ve bu eklem içine doğrudan giriş ile ilişkili olduğunu göz önünde bulundurulursa gerektiği mutlaka bir uzman prosedürünü yürütmek. Enjeksiyonlar bu nitelikli sağlık profesyoneli için davet ayaktan veya evde olabilir.

Hastalığın ılımlı ders ile, genellikle haftada bir kez yapılmaktadır dört beş enjeksiyonları, kadar tayin eder. İtme antiseptik ile cilt ön işleme tabi tutulması sonra uygun büyüklükte bir steril iğnedir. ilaç oda sıcaklığında olmalıdır, buradan sonra kullanılmaz ve şırınga ve iğne ile birlikte bertaraf artıkları.

Ortak önce enjeksiyon içinde eksüda durumda uzaklaştırılmalıdır. ilacın etkisi ilk enjeksiyondan sonra gerçekleşir.

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki durumları ile karşı karşıya eğer, "Fermatron" (bu bir doktor değerlendirmeleri) kullanamazsınız:

 • eklem, yumuşak doku ve cilt bütünlüğünün ihlali;
 • lenf ya da ortak bir alanda kan durması;
 • eklem ve enfeksiyonların önemli enflamasyon;
 • Genç hastaların tedavisi;
 • akut sinovit;
 • ilaç bileşenleri herhangi bir gövdenin immünolojik tepkisini arttırmıştır;
 • GEBELİK ve MEME - ilacın etkisi üzerine çalışmalar bu gibi durumlarda yürütülen değildir. Bir doktor danıştıktan sonra Belki randevu.

yan etkiler

eklem boşluğuna "Fermatron" (neredeyse hiçbir zaman ortaya konuda hasta referansları) içine ilaçların girişten sonra mozhett meydana şişme, sıcaklık, kızarıklık hissi gelişir. Onlar da posleinektsionny şişme rahatsız edebilir ve ağrı nadiren geçer - iltihabı. Böyle durumlarda eklem soğutma kompres empoze on dakika izin verilir.

Bu etkilerin çoğu kısa sürelidir ve ek tedavi prosedürleri olmadan, yalnız. ilaca Alerji son derece nadirdir.

"Fermatron": yorumlar ve nasıl transfer etmek

genellikle ciddi komplikasyonlar ve daha karmaşık tedaviler önleyebilir modern tıpta intra-artiküler tedavisi için hiyalüronik asit ile hazırlıklarını kullanma.

Bazen anksiyete enjeksiyonları, rahatsızlık ve gerginlik ilk çift sonra görünür, ama çabuk geçer. Tedavi süresince tamamlanmasından sonra hoş olmayan semptomlar, ancak hastalığın semptomlarını sadece kaybolur. Bu yüzden ilacın etkisini daha telafi enjekte çok hoş bir duygu değil.

Fiyat "Fermatron" ilaç, hasta referansları bu teyit (artı veya eksi 200 eczane ağı ve şehir bağlı ruble, yaklaşık 5000 enjeksiyon başına), ama buna değer iğneledi verimliliğini nispeten yüksektir.

Verilen ilacın tedavi için uygulanan Hemen hemen herkes, aktif bir yaşam için hızlı bir dönüş, neredeyse anlık ağrı söylüyorlar. Bu ilaç kullanımı genellikle bir gecikme verir veya tamamen iç-protezin çalışmasını ertelemek.

Önlemler ve özel talimatlar

tedaviyi yürüten sağlık şartlarına uygun olarak, tıbbi Ayakta ve yatan hastalara açısından hem de gerçekleştirilebilir.

Bu yarışta hastaların ve doktorların "Fermatron" yanıtlarıyla tedavisi sırasında, hastanın o statik ve dinamik yüklere gelen, sorun ortak olduğu, enjeksiyon siteyi koruyan, günlük faaliyetlerde devam edebilir.

İlacın atanması ise potansiyel bir risk ve insan biyolojik materyal içine duhul edilmesi ile ilgili immünolojik reaksiyonlar düşünülmelidir.

Hasarlı ambalaj ilacı kullanımı tavsiye edilmez.

Orada "Fermatron" eklem içi enjeksiyon için amaçlanan diğer ilaçlarla uyumlu olup olmadığı konusunda herhangi bir veri vardır, yüzden birlikte kullanma konusunda tavsiye edilmez.

Kullanılmayan "Fermatron C" ankiloz spondilit, örneğin, otoimmün atology mevcudiyetinde (kullanıcı el kitabı, bu belirtir).

Ayrıca ilaç ve anestezik kombine kullanımından önerilmez.

Analoglar ve saklama koşulları

eklemlerin tedavisi de aktif maddenin ilaç "Fermatron" yapısal analogları tarafından gerçekleştirilebilir. İşte onlardan bir listesi:

 • "Ostenil®" (Ostenil®) ;
 • "Gialur";
 • "Ostenil®" artı (Ostenil® artı);
 • "Suplazin" (Suplasyn);
 • "Fermatron C" (Fermathron S);
 • "Dyurolan" (Durolane);
 • "Ostenil® mini" ya da "Ministenil" (Ostenil® mini Miniostenil);
 • "Sinokrom Forte" (Synocrom Forte);
 • "Fermatron plus" (Fermathron Plus);
 • "Sinokrom" (Synocrom) ;
 • "RusVisk" (RusVisc);
 • "Synvisc" (Synvisc).

güneş ışığı, yerden ve çocukların ulaşamayacağı korumalı kuru bir yerde ilaç tutun. Depolama sıcaklıkları 25 ° C'yi aşmamalıdır, ilaç donmuş olmamalıdır.

Raf ömrü ilacın kullanımı belirli bir süre sonra elimine edilir, üç yıldır. ilaç reçete ile temperli edilecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.