Sanat ve EğlenceMüzik

Sladkovskiy Aleksandr Vitalevich: biyografi

2010 yılında Sladkovskiy Aleksandr Vitalevich baş iletken ve Tataristan Cumhuriyeti Devlet Senfoni Orkestrası'nın sanat yönetmeni görevine geldiğinde, iftiralarını sırtında, "Varyag" ve "sonradan görme" arkasında onu aradım. Birkaç yıldır maestro tamamen yıkılmış yatan takımı canlandırmak için değil, aynı zamanda küresel düzeye getirmek için sadece başardı Ancak, uzun süre onlar, entrika örgü başarısız oldu.

Aile ve müzikal eğitimi

Taganrog 20 Ekim 1965 ünlü Rus iletken Alexander Sladkovsky doğdu. babası klarneti oynadı ve annem bir piyanist oldu: Sasha müzisyenler küçük bir aile oldu. beş yaş ile çocuk Taganrog müzik okulunda bulunan katıldı. Çaykovski. Kafası Ninel Ivanovna Bortsova oldu. 10 yıl içinde Sladkovsky Moskova'ya taşındı ve Müzik Cadet Okulu girdi. 3 yıl sonra olağanüstü Sovyet iletken performansında Moskova Konservatuvarı Büyük Salon'da oldu Yuri Temirkanov ve o iletken için hayatını bağlamak istediğini fark etti. Daha sonra, Alexander V. Moskova askeri iletkenin öğretim katıldı Konservatuarı. Çaykovski. İkinci yüksek müzik eğitimi Sladkovsky Petersburg Konservatuarı'nda aldı. akıl hocası ünlü şef, koro şefi ve öğretmen Vladislav Aleksandrovich Chernushenko oldu Rimsky-Korsakov,.

onun yaratıcı kariyerinin başlangıcı

1997 yılında St. Petersburg Konservatuarı'nda Opera ve Bale Tiyatrosu'nda iletkenin ilk Sladkovsky düzenledi. maestro set müziğin ilk parça Mozart'ın operası "Cosi fan tutte" oldu. Aynı yıl, Alexander V. Kuzey sermaye senfoni orkestrası Akademik Şapel içinde iletkenin pozisyonuna atandı.

1999 yılında Sladkovsky Alexander Rekabet onları yapılması Üçüncü Enternasyonal'in kazanır. Prokofiev. O andan itibaren hızla yukarı çıkarmak için genç bir adamın kariyerini başlar. 2001 yılında dört yıl önce yaptığı ilk yaptı Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu, baş iletkenin yere davet edildi. Buna paralel olarak, o St. Petersburg Chapel çalışmaya devam etti. 2004-2006 yılında maestro başlıca iletken olarak görev yaptı.

2000'lerin ikinci yarısında iletkenin aktivite

2005 yılında, birlikte Maurice Jansons ile Sladkovskiy Aleksandr Bizet'nin operası "Carmen" bir üretim üzerinde çalıştı. Bir yıl sonra eğitim programı için olağanüstü bir çellist Mstislav Rostropovich davet edildi "Bilinmeyen Mussorgsky." Petersburg Konservatuarı'nda düzenlenen Sladkovsky, katılan ve izleyiciler ve müzik eleştirmenlerinden hevesli yanıtların bir sürü neden iki proje de.

2000'li yılların ikinci yarısında, Alexander V. Kafam olan bir senfoni orkestrası "Yeni Rusya", yürütülen Yuri Bashmet. Bu zamana kadar ünü Sladkovsky kadar Rusya Federasyonu ötesine yayılmış ve birçok müzik grupları bunu onunla çalışmak için bir onur olarak kabul. O Dresden, Budapeşte, Sicilya, Belgrad, bir orkestra ile işbirliği yaptı Aşağı Saksonya, büyük uluslararası projelerde yer aldı, o D. Matsuev Yuri Bashmet, konuştu VI Bogachev, NV Petrov, M. Tarasova ve diğer yıldız.

Kazan taşıma

Kazan'da 2010 yılının yaz baş iletken ve Tataristan Fuat Mansurov, cumhurbaşkanı Devlet Senfoni Orkestrası'nın yönetmeni öldükten sonra Rustam Minnikhanov bizzat davet Alexander V. boş koltuk işgal eder. Sladkovsky Rustama Nurgalievicha ve eşi Victoria Kazan taşındı teklifi kabul etti. Tataristan yeni baş ekibi yeterli ve yerel sanatçıların vardı kurşun isteyenler için, çok az sevinçle karşılandı. Aleksandrom Sladkovskim sabit adı "Vikingler" ve "sonradan görme" için, fakat toplu bir şekilde sert yönetiminin bu "martinet" olarak bilinir. Ancak kısa süre içerisinde ziyaretçi iletken bilerek Kazan taşındı herkese kanıtlamak. Rusya'da en güçlü profesyonel müzikal topluluklarından biri haline orkestra döndü sonra, onun arkasında aniden sessiz Detractors.

canlanma orkestra

Ne senfoni orkestrası Tataristan Alexander Sladkovsky için mi? Biyografi iletken 2010 yılında neredeyse herhangi bir yeni enstrümanlar veya modern prova salonu, ne de iyi bir repertuarı yoktu hangi takımı, paramparça var olduğunu gösterir. Müzisyenler çok az para kazanmak ve para için çalışmak isteyen değildi. Senfoni konserleri Kazan'da popüler değildi ve yarı boş salonlarda düzenledi.

sanat yönetmeni ve baş iletken olmak, Sladkovsky tamamen orkestra yönetimini değiştirmeye karar verdi. Her şeyden önce o 120 milyon ruble için bölgesel bir hibe alma elde etti. Fonlar yeni en iyi markaların aletleri ve diğer materyaller Orkestrası sorunların kararı satın almak için kullanıldı. Aleksandru Vitalevichu imkansızı başardı: o 3 kat artarak müzisyenler ödeme için. Kazan prestijli ve popüler orkestra müzisyenlerinin mesleğini yapmaya izin verilir. Ancak, ücret artışı başarıya giden yolda sadece yarısıdır oldu. Tataristan, ülkenin en iyi müzikal gruplarından birinin Devlet Senfoni Orkestrası yapmak için, alt Sladkovsky sert disiplin talep etti. Daha önce orkestra için prova hazırlıksız görünürse de benzer tutum o görevden çarptırılabilir çalışması için bugün sıradan oldu.

repertuarı, festivaller Genişleyen

Sladkovsky sanat yönetmeni Alexander orkestra repertuarında önemli bir genişleme elde etti. bunların yarısı tekrarlanan ile selefi altında, müzisyenler, en fazla 22 den konserler sezonu verdi. Bugün aynı dönem için oynuyorlar, 80 konser, 75 olan - yeni. Alexander V. Kazan'da başlatılan oldu "Denis Matsuev arkadaşlar", "Rahlinskie Mevsim", "Kazan sonbahar", "Beyaz Leylak", başkentin sakinleri dünyaca ünlü sanatçılar konserler katılma fırsatını vardı sayesinde olarak senfoni gibi uluslararası festivaller. Sladkovsky şimdi Rusya'da değil, aynı zamanda yurtdışında sadece bilinen kontrol altında Tataristan Senfoni Orkestrası. Başarılar maestro ulusal düzeyde farkedilmeden gitmedi. 2016 yılının baharında Vladimir Putin Rusya başlığın Aleksandru Vitalevichu Halk Sanatçısı ödüllendirme üzerine bir kararname imzaladı.

Senfoni Orkestrası ve Çocuk

Çok çaba genç nesil Alexander Sladkovsky arasında senfonik müziği sevdirmek için. Çocuklar, onun görüşüne göre, erken yaş klasiklerinden eserler hakkında bilgi almak için gereken, daha sonra yetişkin olarak onlar konser salonları katılmak için mutlu olacak. senfonik müziğe olan ilgilerini uyandırmak için, iletken düzenli olarak orkestra performansı lise öğrencileri davet ediyor.

Maestro çalışmalarında eşi rolü

Due Sladkovsky senfonik müzik Kazan bugün son derece popüler hale gelmiştir. Onun öncülüğünde Konser kalabalık salonlarda düzenlenmektedir. Yaratıcı insanların böyle büyük bir grup yönetmek için değil o Alexander Sladkovsky güç bulur genellikle ilgi kolay, bu yüzden müzik hayranları? Karı (en sağda, resmi aşağıdadır), maestro göre, onun dayanak ve ilham perisi olduğunu. Victoria V. Alexander V. eşi değil, aynı zamanda güvenilir bir asistan ve onun zor hizmette güçlü arka sadece içindi.

Sladkovsky sadece eşi ile iletken olarak gerçekleşti yinelenen doyum olmuyor. iletken Kazan'da bir iş teklif edildiğinde, Victoria hemen onu desteklemiş ve beraberce Tataristan'ın başkenti taşındı. kocasının iş ile bağlantılı tüm konularda, konserler iş toplantıları, zamanlamayı yapar ile O ilgilenir. rutinden iletken kurtararak, Victoria V. ona tamamen gereksiz şeyler dikkatinizi çekmesine sanata ve verilen fırsatı sağladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.