SağlıkMüstahzarlar

"Supirotsin" (merhem): Gerçek kullanım talimatları,

Şimdi çeşitli cilt hastalıklarının tedavisi için krem ve merhem her türlü kullanılır. Bu ilaçların her biri çeşitli avantajlar ve dezavantajları vardır. Bazı ilaçlar birleştirilir ve bunların etkisi, bileşimin içerdiği aktif bileşenler, kaynaklanmaktadır. "Supirotsin" - sadece dıştan uygulanan merhem, sen kurtulmak için izin verir arasında, egzama ve bazı dermatit kaynar.

bileşimin antibiyotik

"Supirotsin" - bu mupirosin gibi bir bileşen içeren merhem. Bu madde, mikroorganizmalar tarafından üretilen bir antibiyotiktir, Pseudomonas fluorescens olmasıdır. Mupirosin protein sentezi bakteri bastırabildiğini. Madde tersinir olarak RNA sentetazı izolösil taşıma bağlanarak benzer bir etki elde edilir. Bu sadece dahili başlandı protein zinciri, zararlı bileşenin içine girmesini önler.

antibiyotiğin Düşük konsantrasyonlarda büyük miktarlarda, bir bakteriyostatik etkisi sağlayabilir - bakterisidal. Ama bu "Supirotsin" (merhem) içeren bileşenin tüm özellikleri değil.

Çünkü eşsiz yapısı ve hareket spesifik modu, malzeme diğer antibiyotiklerle kombinasyon halinde çapraz direnç işareti gösterir. Aynı zamanda tabii ki, doğru ilacı kullanmak, sürece dirençli bakteriden, ortaya çıkması çok az risktir.

merhem glukokortikosteroidin

bir ilaç ihtiva eder Başka bir aktif madde, - bir betametazon. Bu madde bir glukokortikosteroidin olduğunu. Bu nedenle konuya, "Supirotsin" (merhem) antiproliferatif, antienflamatuar, antialerjik ve yerel antienflamatuar etkisi vardır. Bunun dışında hazırlıktan yapısı da glükokortikosteroidleri sahip olduğu diğer kremler, aksine vazokonstriktör etkiye sahiptir. Nedeniyle deri merhemi ile sınırlı emilim olacağı için, sistemik etkileri zayıf bir şekilde belirgin.

Bu ilaç tatbik edildiğinde

Çoğu zaman merhem bazı cilt enfeksiyonları tedavi etmek için reçete. ile iyice ilacı mücadele:

 1. Atopik dermatit.
 2. Yaygın nörodermatit.
 3. Kontakt dermatit.
 4. Ürtiker.
 5. Eksfolyatif dermatit.
 6. Egzama.
 7. Deri herpetiformisi.
 8. Sedef hastalığı.
 9. Seboreik dermatit.
 10. bakteriyel ikincil enfeksiyonların komplikasyonlar.

İlacın Özellikleri

"Supirotsin" - genellikle cilt rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılır merhem,. antibiyotik ürünün bir kısmı etkilenmemiş cildin derin katmanlarına nüfuz etme yeteneğine sahip değildir. adsorpsiyon zarar kısmı boyunca oluşursa, maddenin metabolize olur ve aktif olmayan bileşenler dönüştürülür - Moniev asit ise, hızlı bir şekilde böbrekler yoluyla atılır.

Betametazon dipropionat kolayca üzerinde stratum corneum üzerinden cildin daha derin katmanlarına nüfuz lipofilik bir maddedir. Bu bileşen biyotransformasyonunda maruz değilken. kavramaların bölgedeki cilde uygulandığında emilimini artırır. Ayrıca, benzer bir fenomen siz "Supirotsin" merhem kullanırsanız işaretlenir, yorumlar bunların neredeyse pozitif, enflamatuar sürecin başlangıcıdır epidermis, etkilenen alanlar. Soğurma artar ve cilt büyük yüzeyinde ilacın yaygın bir uygulama. Çocuklarda betametazon dipropiyonat emilimi birkaç kat daha hızlı yetişkinlerde daha çalışır unutulmamalıdır.

"Supirotsin B": deyim

Değerlendirme olarak, çok ince olması cildin etkilenen alan üzerine merhem koymak. Böyle bir prosedür yürütmek gündüzleri 3 kez gereklidir. burada terapi süreci 5 ile 14 gün arasında olabilir. Bunların çoğu hastayı rahatsız cilt enfeksiyonları ne tür bağlıdır.

Uzmanlar, sadece derinin etkilenen tüm alanların işlenmesi için bileşimin kullanılması için tavsiye alan hangi 100'den fazla santimetrekare değildir. Ancak 3 ise - 5 gün hasta herhangi bir klinik etkisi görülmez, bu tekrar test edilmelidir.

yan etkiler

Bazı durumlarda, 220 ve 450 ruble arasında ortalama fiyat olan "Supirotsin" (merhem), yan etkiler arasında yer neden olabilir:

 1. Sudamen.
 2. Derinin Atrofi.
 3. İkincil enfeksiyon.
 4. Derinin Maserasyon.
 5. Alerjik temas dermatiti.
 6. Hipopigmentasyon.
 7. Perioral dermatit.
 8. Akne.
 9. Gepertrihoz.
 10. Folliculosis.
 11. Kuru cilt.
 12. Tahriş.
 13. Kaşıntı ve yanma.

İlacın Özellikleri

Değerlendirme olarak, kullanım talimatlarına uyulmaması aşırı dozda olabilir. Bu hipotalamus-hipofiz-böbreküstü sisteminin tersine bastırma görüntülenir. vakalar klinik görünümü vardır Cushing sendromu, bir glikozüri ve hiperglisemi.

Bazı durumlarda, "Supirotsin" (merhem) kullanamaz. Misafir uzmanlar ilaç emzirme sırasında, hem de gebelik sırasında yasak olduğunu göstermektedir. Diğer ilaçlar ile ilaç etkileşimi tespit edilmiştir.

Eğer ilacı kullanamazsınız zaman

Eğer "Supirotsin" (merhem) kullanamazsınız zamanlar vardır. Misafir uzmanlar ilacın ne zaman kullanılmamalıdır göstermektedir:

 1. frengi deri bulguları.
 2. TB cilt.
 3. Mantar, viral ve bakteriyel deri hastalıkları.
 4. Trofik ülserler, oluşumu varisleri ile ilişkilidir.
 5. Sarkomu, ksantoma, hemanjiom, melanom, aterom, nevus, deri kanseri.
 6. Akne vulgaris.
 7. Sonrası Aşılama reaksiyonları.

Buna ek olarak, 12 yaşından küçük çocuklarda cilt enfeksiyonlarının tedavisi için ilaç kullanımı yasaktır. Başka bir kontrendikasyon herhangi bir bileşenin idiyosenkrazi, merhem "Supirotsin" bir parçasıdır.

Bazı durumlarda, ilaç ihtiyatla alınmalıdır. katarakt, tüberküloz, glokom ve diyabet muzdarip hastalar, uzmanlar derinin geniş alanlar üzerinde merhem uygulamak tavsiye etmiyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.