SeyahatYol tarifi

İl Baltiysk: manzaraları ve tarihi

Rusya'nın en batıdaki noktası - Baltiysk. Şehir ve tarihin yerler bu makalenin sonraki bölümlerinde açıklanmıştır.

Baltık tarihinin Şehirler

XIII yüzyılda şehrin yerinde Pillay ( "Kale") adlı küçük bir balıkçı köyü idi. Prusya köye ait olan. XVI yüzyılda köyü sinir bozucu katkıda Dükalığı, önemli bir liman haline geldi. nakliye liman açılmasıyla birlikte, ilk tahkimatı ve depolar görünmeye orada başladı.

Limanda XVII yüzyılda İsveçliler yerleşti. Bunlar eski köy tahkimatı güncelleme başladı ve yıldız şeklinde benzer bir filo kurdu. Şimdi burası Baltiysk ana cazibe. Bir fidye yerel halk tarafından ödendi sonra 1635 yılında köy, Brandenburg kontrolü altında geçti.

Pillai giderek genişledi. XVII yüzyılın sonunda bir deniz feneri ve bir taş kilise var ve 1725 yılında o şehrin statüsünü aldı. Fransızlarla savaşta, Rus birlikleri ve Napolyon'un askerleri sırayla kenti fethetti. Napolyon 1807 yılında son ancak Rusya dünyayı verildi beri geri çekilmek zorunda kaldı.

Kaliningrad bölgesinin bütün bölge geçmişi kalır sadece Rusya ve Pillau isim transfer edildiğinde İl Baltiysk, İkinci Dünya Savaşı sonrası ortaya çıktı. Şu anda - bu ülkenin en batıdaki noktası olan bir liman kentidir. Baltiysk da Rusya Federasyonu'nun bir deniz üssü olduğunu.

Baltiysk: mimari mekanlar

ilk önemli yerler - Bir deniz feneri. O şehrin bir simgesi olarak görülüyor. Bu Yakovom Shinkelem ahşap sitede inşa edilmiştir. Önceki feneri açıkça görünür damarlar değildi ve diğer taraftan yeni 15 mil görülebilir.

Bina eski bir gotik Lutheran kilise şimdi Baltık Donanması Katedrali olmasıdır. Açıldı Aziz George Katedrali 1991 yılında oldu. 2001 yılında, emanetler canonized Genel Ushakov tarafından getirildiler.

Başka ne Baltiysk etkilemek olabilir? Kentin yerler antik mimarisidir. En eski binalar Batı ve Doğu kaleleri yanı sıra kale Lohshtedt kalıntıları olarak kabul edilir. bir kale Köylüler Pillai Dahili. Başlangıçta, ahşaptan yapılmış, ancak daha sonra bir taş seçeneği ile değiştirildi. Batı kale Doğu ile eş zamanlı inşa edilmiş, ancak çok daha iyi korunur. Doğu Fort itibaren düşüktür.

müze

Baltiysk (Kaliningrad bölgesi) şehir İsveçliler tarafından yönetilen zaman, burada kale İsveç Kralı'nın emriyle inşa edilmiştir. İnşaat bitmiş ve halk kendilerini kale inşa bitirmek değildir. Bu birkaç kez yeniden inşa ve yeniden inşa edildi.

Şimdi kale, orijinal plana göre, bir beşgen yıldız şeklini alır. yan her 80 metre ve Prusya, Albrecht, Veliaht, König, König bir kalesi vardır.

2000 yılından bu yana Baltık Filosu Müzesi kale açıldı. Ziyaretçi tüplü yıl, savaş gemileri modelleri ve bunların gerçek parçalarının çeşitli görebilirsiniz. Müze ayrıca askeri uçak ve füze detaylarını saklar.

anıtlar

Birçok tarihsel olaylar Baltiysk yaşadı. Kentin yerler bu konuda anlamlı bulunmaktadır. Böyle Sadece İkinci Dünya Savaşı sonrası Rus haline şehir, böyle bir anıt görmek şaşırtıcı Peter I'e anıt gibi birçok ilginç anıtlar var. Ama Peter Pillai aşık ve burada birkaç kez geldi. 1998 yılında, Baltık Filosu 300 yüzüncü yıldönümünde, İmparator bir anıt koydu.

2004 yılında, onun döneminde Rus birliklerinin zaferleri şerefine Baltiysk İmparatoriçe Elizabeth bir anıt. Albay şeklinde İmparatoriçe gururla bir dörtnala at üzerinde oturur.

Orada Baltık ve XIX yüzyılda yaşamış ünlü kurucular ve akademisyen, hiç anıtta. Fahri Vatandaşı Gottild Hagen - takviyesi çoğu yazarı, güney dalgakıran ve liman. Akademisyen Anıtı 1887 yılında inşaa ettirilmiştir.

şehir uzun süre bir liman, yani seferinden kocasının dönüşünü bekleyen bir kadının heykel şehrin ana sembollerinden biri olarak kabul edilir. Bir kadın kollarında bir bebek tutan ve mürettebattan eşleri kaderini ve kocalarına eve dönen onların sevincini temsil denize bakmaktadır.

Sonuç

Baltiysk - Baltık Boğazı'nın kıyısında Rusya'nın en batıdaki kenti yer. - hepsi en az bir kez görülmeye değer kale duvarları, kale kalıntıları, kentsel mimari ve Baltık Filosu Müzesi'nin ilginç anıtlar kalıntılarını: Şehir köyün ilginç ve çalkantılı bir geçmişi öneriyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.