Haber ve ToplumÜnlüler

David Kipiani: biyografi ve başarılar

David Kipiani - Ünlü futbolcu ve Gürcü kökenli koç. Çok az insan bu sporda böyle baş döndürücü sonuçlar elde etmek yönetmek. Ne yazık ki, bu yetenekli adam artık aramızda olduğunu. David korkunç bir araba kazasında öldü. hayat Kipiani en parlak anları biz bu makalede görüşmek.

atletin çocukluk

Bu adamın biyografisi ilginç anları doludur. en çok doğumdan itibaren başlayalım. Yani David Kipiani 1951, 18 Kasım doğdu. Memleketi büyük bir futbolcuydu Tiflis (Gürcistan) 'dir.

David iki doktordan bir ailede doğdu. Bu yüzden çocuk nadiren ebeveynleri ile sosyalleşme keyfini yapabiliyor. Eğitim sevgili anneannem yapan esas almaktadır. dayanılmaz oğlan faaliyeti rağmen, ebeveynler oğul yetenekli cerrah büyüyecek hayal. Farklı bir düşünce büyükanne. Her gün ona sanat ve edebiyat temellerini öğretti çok mutlu, gelecekteki yazar çocuğu gördü.

Ama ne olursa olsun onun tarafında çocuğa yakın insanları cezbetmek için çabalaması, o sporu seçti. Büyükannem ne de veliler ne futbol için Davut'un aşkı durmadı dikkat çekicidir.

şöhret yolunda ilk adımlar

Rüyasında yaklaşmak için, David bir futbol okulu №35 kayıt etmeye karar verir. İlk koç yetenekli bir çocuk P. Chelidze haline geldiğini söyledi edilmelidir.

David Kipiani "Umut Kupası" kazandığında başarı Gürcü genç takımın komuta içinde olmak, 1968 yılında izledi. Bu önemli olay Tiflis "Dinamo" in kayıt izledi hemen sonra çift.

Aynı anda futbol takımında oyun ile David Kimya Fakültesi Tiflis Politeknik Enstitüsü'ne gitmeye karar verir. bu bilimin özel ilgi hissetmez fark eden Kipiani başarıyla mezun hukuk fakültesine, tercüme.

David Kipiani - yüksek profilli futbolcu

1968 1970'e kadar o Tiflis "Lokomotiv" için oynadı. Bir yıl sonra, David, mükemmel sonuçlar göstermektedir "Dinamo", davet edildi. Nedeniyle SSCB milli takım alınan futbol Kipiani duyduğu sevgiye. Ne yazık ki, takımda kendilerini kanıtlamak için, o mümkün değildi. sebebi Odessa'da eğitim kampında got ciddi bacak yaralanması oldu.

o taktik şeması Lobanovskiy eğitmen uymuyor çünkü Bundan sonra Kipiani David nadiren takımda görünür.

"Dinamo" kulübünde yılında David 246 maç oynadı ve 79 gol kaydetti.

futboldan Emeklilik

o 1982 Dünya Kupası için bir teklif düşmemesi için 1981 yılında Kipiani aniden bacağını kırar. Bundan sonra Davut ev sahibi takım bir kaç maç oynadı ve daha sonra futbolu ayrıldığını yüksek sesle söylüyor.

İş koçu

spordan emekli olduktan sonra Kipiani konseyi Gürcü toplumunda "Dinamo" çalışır. Altı ay sonra "Dinamo" yerine Nodar Ahalkatski koçu atandı - Bu rolde, David kısa bir süre kalır. takımın pozisyonuna geldikten sırasında tahsil ve neredeyse "çökmüş" görünüyor. Sadece bir yıl sonra, David takımı birleştirmek için yönetir.

1986 yılında kulüp baş antrenöre Kipiani görevden almasını karar verir. nedeni ilk eşinden boşanma oldu. Bu eylem kılavuzu adım değersiz erkekler olarak kabul edilir. David'i bırakarak sırasında "Dinamo" şampiyonada 3 gerçekleştiğini de dikkat çekicidir.

faaliyetlerin devamının

kimin biyografi birçok ilgilendiren olan David Kipiani, Gürcistan SSC Savcılık çalışmaya başladı. Bir süre sonra, eski bir futbolcu genel denetim departmanı başkan yardımcısı görevini teklif. David'in hayatına O andan itibaren ise iyiye. Çok güzel bir kızla tanışır ve yakında evlenmek.

antrenörlük

1988 yılında David Kipiani yine "Dinamo" koç pozisyonuna ilerler. bir araba kazasında ciddi bir kafa travması alırken işi bırakmak. Bundan sonra Dinamo 8 aylık bir yönetici.

1992 yılında, "Olympiakos" (Lefkoşa) David koçun yazı için çalışmaya sunuyor. Şampiyonanın son yine 8 oyun kadar süre Kipiani memnuniyetle kabul eder.

1995 yılında bir gol Kipiani memleketi Gürcistan'a döner ve dümende "Dinamo" olur. 1997 yılında Gürcistan'da milli takım koçluğu pozisyonuna davet edildi. Bir yıl sonra, David Rus "Shinnik" ile sözleşme imzaladı. 1999'dan 2001 yılına kadar o "torpedovtsev" (Kutaisi) çalıştırdı.

David Kipiani. Kişisel yaşam

Kipiani iki defa evlendi. eşleri her biriyle 14 yıl yaşamıştı. Nicholas, Levan ve George - David'in üç oğlu olarak.

Ünlü futbolcunun ölümü

kimin ölümü şok milyonlarca insanın David Kipiani, 17 Eylül 2001 tarihinde öldü. trajedi Tiflis köy Cherdahi bulunduğu sadece 30 km yakınında meydana geldi. Görgü tanıklarına göre, David arabanın arkasında aracı geçerken, yüksek hızda sürüş oldu. Aniden arabasını aniden yoldan döndü ve kaldırımın kenarında duran ağaca koşar. Makine daha sonra başka bir ağaca uçar ve sigaraya başlar. açtıktan sonra kapılar arka koltukta atılır bilinçsiz futbolcuyu, açığa diğer araçları sürücülerin yardımına Rushing.

David Kipiani Saburtalo mezarlığına gömüldü. Cenazeye ile ilgili tüm masraflar, Gürcistan Futbol Federasyonu yönetimini devraldı. Bir süre sonra, büyük bir futbol ismi Tiflis'te Gurjaani Georgia futbol arenasında stadyumu ve sokağa verildi.

ilginç gerçekler

arkadaşlarına göre Kipiani, onunla sürekli kazusnye durum oluştu. Örneğin, "Dinamo" sonraki uluslararası turnuva için gidecek Avustralya'da David neredeyse boğuldu.

Egzersiz yaptıktan sonra onlar dinlenmek ve havuzda yüzmek karar verdi. Aniden David şiddetle kollarını sallayarak ve çığlık başladı ve sonra aniden dibe gitti. Arkadaş Kipiani olduğu için sık sık vodilos çünkü bir şaka olduğunu düşündüm. Kaptan "Dinamo" - durumun ciddiyetini fark eden ilk Manuchar Machaidze oldu. O aniden su ve Spa Davida atladı.

Gerçek düşman Kipiani Gürcistan'ı kabul edildi gerçeğini göz ardı etmemelidir. Her şey David, arkadaşı ile birlikte Vladimir Gutsaevym Gürcü takımı Sovyetler Birliği'nin şampiyonluk bıraktı ısrarla 90'lı, başladı. Neredeyse tüm Gürcistan başkanlarını desteklerken SSCB den ayrılma.

Kipiani korkunç sonuçlara yol açacaktır Sovyet futboldan o ayrılık inanıyordu. daha sonra ortaya çıktı gibi, su gibi görünüyordu.

O (Kipiani takımı "Olympiacos" yetiştirmek Kıbrıs'a taşındığında) 90 'David denilen onun restoran açar olması da dikkat çekicidir "Rus". Ne yazık ki, tesisin kısa bir süre kapalıdır. sebebi iki Rus ziyaretçiler arasındaki mücadele oldu. Bütün bunlardan biri rakibi "Rus mafyası" çağrısında bulundu polis, bir açıklama yazmış olmasına bitti. sahne Polis geldiğinde "dağıtımı altında" vurmak ve bir restoran sahibi - David. O kelepçeli olarak alınmış ve üç gün boyunca hapiste tutuldu. Bu olaydan sonra, polis bunun için özür diledi. Yakın restoran David kendisi karar verdi.

Ünlü futbolcunun ölüm nedeni

David'in ölümünden iki sürümü vardır. Kipiani kalbini özetlenebilir olduğunu - ilk futbol bir dönüm manevrayı kaybetti ve ikinci savunur.

Birçok ölüm nedeni Kipiani sarhoşluk olduğunu gösteriyor olması da dikkat çekicidir. Kanda bulunan kurban gibi bir şey olmadığını söyledi edilmelidir.

David felaket yoğun bakım ünitesine alındı, fakat ona yardım etmek hemen sonra, kimse olamazdı.

Sonuç

Birçok bilinen başarıları olan ölümünden David Kipiani, önceki son birkaç ay aslında işini kaybettiğini söyledi edilmelidir. Macarlar "mağlup" Gürcü ekibin ardından takım yönetimi yazı, ve David ve Revaz Dzodzuashvili terk etmek istedi. Kipiani sol ve Kutaisi "Torpedo" teknik direktörü görevinden.

Ben Kipiani 50 yaşını üzere olduğunu söylemek gerekir. Büyük oyuncu doğum gününden önce sadece 2 ay yaşamadı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.