Yayınlar ve yazma makaleleriKurgu

Nasıl bir kompozisyon yazmak için? türün Özellikleri

anlatının edebi tür - Bizim günlerde en yaygın belki bir. Hepimiz okul ve söze denemeler yazdı. bugün genellikle öğrenciler ve öğrencilerin kompozisyon yazmaları istendi. Literatürde tarz nedir, ilk ortaya çıktığında, onun nelerdir ayırt edici özellikleri? Son olarak, nasıl bir kompozisyon yazmak için? Bu, bu makalede ele alınacak şeydir.

konuyu daha iyi anlayabilmek için, türün gelişmesini izlemek için gereklidir. Daha önce bir kompozisyon yazmak, onun eserlerinin Kuralları öğrenmek için değil, aynı zamanda diğer ürünlerden ayıran bilmek sadece gerekir. nasıl ve ne literatürde ortaya çıktığında Ve ayrıca anlamak için.

özellik

Kelime "deneme" "deneyim" veya "kroki" olarak çevrilmiştir. bileşimleri ve boyutu 50 sayfa ulaşır örnekleri olmasına rağmen bu tür farklı yazı işleri, genellikle küçük hacim (10 ila 20 sayfaları),. Yazar, anlatı değindiği konuya kendi, tamamen kişisel tutum içeriğini ortaya koymaktadır.

Kompozisyon - nesir yazılarının edebi türü. yakın olarak nitelendirilen , konuşulan dil sorununun geleneksel anlayış radikal farklı olabilir yazarın kendi deneyim ve muhakeme konumunu vurgulayan. Belki başka hiçbir ürün anlatım o kadar paradoksal farklılık göstermemektedir. Ancak, şaşırtıcı bir kompozisyon daha hacimli metinlerde sürdürmek zordur yazarın düşünce, bütünlüğünü ayıran olduğunu.

hikayesi

Bu eğilimin "Baba" bir Fransız M. Montaigne inanıyoruz. Yerli edebiyat eserlerinde, "denemesinde" tanımına uyan, Dostoyevski'nin eserleri arasında bulunabilir. Bazı uzmanlar bu tür ilk eserlerini de İncil ve ahlaki argümanlar eserleri bulunabilir iddia Marcus Aurelius'un, fakat tarz tamamen oluşmuş ve XVI yüzyılda çiçek edilir. Montaigne'in işi parlayan bir örnek veya düzgün bir kompozisyon yazmak için nasıl hatta talimatlar çağrılabilir. Yapıtlarında yetenekli Fransız zekice kendi tutum ve bilginin prizmasından geniş kendi bu dünyada kendilerini anlamaya çalışıyordum hangi "deneyleri" ve dünyayı gerçekleştirdi. Montaigne anlatı olabilir ne kadar parlak gösterir. O kolayca zengin çalışır sakinlerinin büyük ve basit çoğunluk eserlerini yapar metaforlar ve dernek kullanır, ana anlatı hattından geri çevirdi.

XVI yüzyılın sonunda yazma deneme İngiliz Francis Bacon kapılma. Çalışmaları Montaigne'in kreasyonları biraz farklıdır. anlatı bir ana fikri üzerine netlik, keskinlik ve odak ile ayırt az uzun olmuştur. XVII yüzyılın başında, Milton okuyucuda mevcut düzeni değiştirmek için bir arzu uyandırmak gerekiyordu tutkulu temyiz tercih çalışmalarında, içinde, hızlı reform çabalarını başladı. Onun denemeler belirli bir konuda duygusal anlatı daha taşıyıcıları fikirler idi. Çok derin içerik Dalton eserleri idi. Ciddi bir dil poz kendi özel fikirleri adamış. Bu Dalton'un kritik deneme bir "üst" olarak kabul oldu.

bir kompozisyon yazmak için nasıl XVII yy fikrinin şafağında, bu değişti. bu çalışmaların Daha az şiddetli ve daha kısa olur. Periyodik kompozisyon görünmesi gibi bir tür olduğunu o zaman oldu. Onun yazarları düzenli gazetesinde küçük parçalar yerleştirilir Addison yabancıyım inanıyoruz. Aslında, onlar bir gazete sütununda prototipi idi. baskı endüstrisinin geliştirilmesi ve süreli deneme sayısındaki artış en popüler türlerinden biri zorlandı.

Modern çalışmaları bu edebi yönü farklı şekilde ruh hali ve anlatı yazılı "scribbler-neumehoj" gibi naif, felsefi derin veya hafif ve mizahi olabilir.

yapı işleri

Bugün, bir kompozisyon yazmak için uygun bir yol sağlamak için gerekli bir takım vardır. Ürün yapısı - büyük biri. Bu gibi parçalar içermesi gerekir , kapak sayfasının, giriş, ana parçası ve bir sonuca. Gördüğünüz gibi, içerik herhangi anlatı sunulabilir kurallara tabidir. Aynı zamanda çeşitli argümanlar, değer yargıları, metafor ve alegori yaygın kullanımı kullanımını teşvik etti. Kompozisyon görev - yazarın kişisel deneyim zenginliği değerlendirmek için, onun muhakeme mantığını anlamak için, yazara karşı kendi hakkında bilgi edinmek için okuyucuyu yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.