Sanat ve EğlenceTiyatro

Başarılı kopya bir sanattır -

Tiyatronun doğum uzak eski zamanlarda birkaç yüzyıl önce başladı. İlk aktörlerinden biri dini rahipleri, tanrıların bakanları idi. Onlar kusursuz eylemi (rol oynuyor) gerçekleştirilen biliyordu onların ritüelleri, ezberledim. Maskeler, özel tören elbise - bu bir tür sahne kostümleri.

aktörlerin Diğer ataları kendilerinin de, kostüm, maske giymiş ve bazen rahipler yaşamları boyunca rollerini yapıldı, aptaldılar. Şimdi hanedanlığı orada hareket ediyorlar gibi, o zaman da, o rahipler ve soytarılarında filolar bir klan oldu. Muhtemelen bu tür "akrabalık" ve antik aktörler farklı bir ilişki oluşturdu. dönmesi, bazen kaba Joker - izleyici için düzenleme Rahipler gibi bazı oyuncular, görevlileri, için diğer sanat olmuştur.

kelimeler olmadan Oyun

Başlangıçta, oyunculuk sonra, aktörler haline ilk onlar pandomimciler, taklitçileri vardı kelimeler olmadan, ve diyoruz. Bunu düşünmek ise - aktörün sanat ve beceri, aslında, oyun eylem bir kopyasıdır.

Uzun zaman aktörün ilk kopya vardı sonra oldu. Antik yılında Yunanistan vatandaşlarının yaşam sadece kısa skeç memlere dışarı oynadı. Biz aktörlerle izleyici deneyimi tüm eylem yapan küçük sahnelerin puanlama ile tüm teatral performanslar ortaya çıkmaya başladı.

Yunanlılar, Olimpiyat kahramanları, iyi ödüllendirilir eşit yaptığı aktörleri takdir onlara hediyeler verdi. Onlar tiyatro gösterileri hayatlarının bir parçası olduğunu, profesyonel aktörler değildi.

Mesleğin çıkması

İlk İtalya'da derin Ortaçağ'da meslek olarak oyunculuk değindi. o kelimenin beceri değil, aynı zamanda hitabet bir tür değil sadece - Ve sonra bir yineleme birçok belli oldu. Değil tiyatro ve kilise zaman gergin ilişkilerinde neden olmadan. kilise yetkilileri şeytanın oyuncuların müjdesini aramaya başladılar. "

Kopya - Bu literatürde aktörler arasındaki diyalog teatral anlayış söylediğini edebi kahramanlar birlikte. On yedinci yüzyılda Fransa'da, ana kat tiyatroda oldu. felsefi konularda oyunlarını yazdı, performanslar ödenen zaman ezberlemek metinler aktörlerin bir sürü onunla uyum içinde oldukça geliyordu ve bu trend bir kelime müdahalesi nedeniyle hüküm sürdüğü dönemlerde, on dokuzuncu yüzyılın kadar izlenebilir.

Her yaştan içinde Aktörler nazlı ve insanlar genellikle seyirci memnun etmek, her zaman tahmin edilemeyen edilmiştir, bunlar kural "unuttum" ve sahneden kalp, izleyici ile diyalog tarafından istendiğinde, sizin ezberlemiş metin arasında daha sonra geliyordu. Kopya - Bu reprise, izleyici ile diyalog, bu on dokuzuncu yüzyılın yeni bir trend.

Tiyatronun en çok destekleyen Rusya'ya harika oyun yazarlarının, aktörler, yönetmenler verdi yirminci yüzyılda oldu. Kaleci birçok tiyatro yüzyılın performansları sadece ana karakterler, sadece onlar için yazılmış en iyi çizgiler, diğer aktörlerle oynayan genel ensemble takip değil oyun izledi.

hacimli üretimler

Konstantinu Sergeevichu Stanislavskomu ve sayesinde Vsevolodu Emilevichu Meyerholdu bu klişeler oyun katılan tüm aktörler seyirciye karakterlerin hayatlarının bir resim göstermelidir zaman oyunun, genel bir topluluk içinde elde etmiş, tek aktör kırmıştı oynarlar. her zaman oyunun başarısının yarısıdır - Stanislavski iyi seçilmiş kopya söyledi. destekleyici bir rol oynamaktadır aktörlerin bazıları, genellikle bağlam iyi oturuyor çoğaltma, saklanan. Teşekkürler sinemaya, bazı aktörler, filmin ana roller oynamıştır ünlü ve sırf iyi seçilmiş ve oynanan kopyalarından oluşan tanınabilir hale hiç.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.