KanunDevlet ve hukuk

Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetler: komutanının büyüklüğü, yapısı ve bileşimi. Silahlı Kuvvetler Şartı

devlet askeri örgütlenme, yani 2017 1903000 kişilerde sayı Silahlı Kuvvetler gibi gayri bilinen Rusya Federasyonu silahlı kuvvetleri, toprak bütünlüğünü ve ülke sınırları içinde dokunulmazlığını savunmak için Rusya Federasyonu karşı saldırganlığı yansıttığı itimat, ilgili uluslararası anlaşmalara uymak görev.

başlangıç

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin Silahlı Kuvvetlerinden Mayıs 1992 yılında oluşturulan o zaman Rus Silahlı Kuvvetler gücü çok daha büyük idi. Bu 2.880.000 kişi idi ve onun teslimat araçların yanı sıra iyi gelişmiş bir sistem kitle imha nükleer ve diğer silahların dünya rezervlerinin büyük sahiptir. Şimdi Silahlı Kuvvetler kontrollerin sayısının uyarınca Cumhurbaşkanı'nın kararnameler Rusya Federasyonu.

Bugüne kadar, Mart 2017 yılında olduğu gibi 1.013.000 askerin, silahlı kuvvetleri devlet son zamanlarda bir başkanlık kararnamesi yayınlandı yürürlüğe girmiştir. Rus Silahlı Kuvvetlerinin toplam sayısı yukarıda listelenen. Askeri Rusya'da hizmet ile, itiraz üzerinde çalışır ve sözleşmeli sözleşme hizmeti son yıllarda yaygın. gençlerin asgari yaş bir yıl süreyle orduda hizmet etmek terk ediyor zorlamasıyla onsekiz yıldır. altmış beş yıl - Rus askerleri maksimum yaş için. özel askeri okulların öğrencileri katılım esnasında, onsekiz yaşından daha genç olabilir.

Nasıl kazanım olduğunu

Ordu, hava kuvvetleri ve donanma sözleşme için yalnızca ve özel görev için subayların kendi saflarına alıyor. высших учебных заведениях, где после окончания курсантам присваивается лейтенантское звание. Bu bütün vücudu yüksek öğrenim ilgili kurumları, yetişmiş nerede teğmen sıra atanmamış Harbiyelilerin sonra. dönem ikinci sınıf beş yıldır ilk sözleşme yapabilir eğitim, böylece, zaten askeri eğitim kurumunda duvarlarında hizmeti başlar. Vatandaşlar memuru rütbesine sol ve genellikle Silahlı Kuvvetlerinin askeri personelin ek edilmektedir. Onlar da askeri hizmet için bir sözleşme imzalayabilir. sivil okulların askeri bölümlerinde eğitilmiş ve stok mezuniyet sonrası belirlendi olanlar mezunları olmak üzere de Silahlı Kuvvetler ile sözleşme yapma hakkına sahiptirler.

Bu aynı zamanda askeri eğitim fakültelerine için geçerlidir ve askeri eğitim merkezlerinde onun çevrimleri. Genç subay ve askere personel işe ve sözleşmeli ve edilebilmektedir tabi olacaktır çağrı, en kesinlikle onsekiz ve yirmi yedi yaş arasındaki tüm erkek vatandaşlar. bir yıl (takvim) çağrısı üzerine hizmet veren ve kampanya çağrısı üzerine yılda iki kez yapılır - ilkbahar ve sonbaharda, Nisan ayından Temmuz ve Ekim-Aralık arası. Silahlı Kuvvetler herhangi askerin hizmetin başlamasından sonra altı ay, sözleşmenin yapıldığı tarihte ilk sözleşmesini bir rapor sunabilir - üç yıl boyunca. yaş sınırını - Ancak, kırk yıl sonra, sağ kırkıncı yıldönümü beri kaybolur.

yapı

Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetlerinde Kadın son derece nadir düşmek, erkeklerin büyük çoğunluğu burada. yaklaşık iki milyon arasında askerler kadınların (hatta yirmi sekiz albay vardır) onları memur pozisyonlarına sahip az elli bin ve sadece üç bin oluşturmaktadır.

Otuz beş bin kadın astsubay altındadır ve askerlerin mesajlar ve bunların onbir bin edersiniz. Sadece altı kadınlarda (yani yaklaşık kırk beş kişilik) yüzde komuta birincil mevkilere ve dinlenme merkezinde bulunmaktadır. Şimdi, önemi - savaş durumunda ülkemizin güvenliğinin. Her şeyden önce seferberlik rezerv üç tür ayırt etmek gereklidir.

seferberlik

ilave miktar zaten asker seferber içinde savaş durumunda güvenebilirsiniz kişi sayısına, yani hizmet ve taburcu ve potansiyel mobilizasyon rezervi nerede cari yılda acemi sayısını gösterir Güncel mobilizasyon rezervi, yanı sıra düzenledi. İşte istatistikler oldukça endişe verici gerçeğini ortaya koymaktadır. 2009 yılında 31.000.000 kişi seferberlik rezervlerinin potansiyeli bulunan. Bize karşılaştıralım: ABD, elli altı ve Çin'de - 208000000.

2010 yılında, (organize rezerv) stoku yirmi milyon kişi olarak gerçekleşti. Demograflar Silahlı Kuvvetler ve mevcut mobilizasyon rezervinin kompozisyon, sayılar kötü çıktı gelmiş tahmin ediyoruz. Neredeyse ülkemizde kayboldu 2050 yılında Onsekiz erkek, sayıları dört kat azalacaktır ve tüm topraklardan sadece 328 000 kişi olacak. Yani, 2050 yılında rezervlerinin potansiyel mobilizasyon 2009 yılında daha% 55 oranında daha azdır ondört milyon dolar olacaktır.

düzenli personel

Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetler ofisinde, askeri commissariat, Komutan'ın ofisinde (bunlar birimlerinin personel tarafından sağlanır) pozisyonların çeşitli silahlı kuvvetler, yerel, il, merkezi hükümet görev yapıyor tabandaki ve astsubay (yaşlılar ve astsubayların) ve subayların oluşur yurtdışında. Bu Savunma Bakanlığı eğitim kurumları ve askeri eğitim merkezlerinde öğrenim gören bütün öğrencilere dahildir.

2011 yılında Silahlı Kuvvetler tüm yapısı bir milyon kişi sayısını aşmadı, bu sonuçlar yıllara ve bir milyona, 1992 yılında güneşte dahil 2.880.000 kişiye güçlü bir azalma vardır. Yani ordunun boyutta birden altmış üç yüzde gitmişti olduğunu. erbaşlarına, erbaşlarına ve subaylar - Zaten 2008 yılına kadar, sadece tüm rütbeleri yarısından altında. Ardından, ve daha yüz bin daha yetmiş memuru pozisyonları onlarla erbaşlarına ve erbaşlarına pozisyonu neredeyse elimine edildiği askeri reform, geldi. Neyse ki, başkan cevap verdi. Kısaltmalar durdu ve memuru sayısının 220.000 kişiye çıktı. Silahlı Kuvvetler (Ordu generalleri) ait general sayısının şimdi altmış dört adam.

numaralar ne yapmak

Biz 2017 ve 2014 yılında büyüklüğünü ve Silahlı Kuvvetler kompozisyonunu karşılaştırır. Şu anda, Savunma Silahlı Kuvvetleri RF Bakanlığı aparatı askeri yetkililer 10 500 asker var. 11 300 lük Genelkurmay kara kuvvetleri Hava Kuvvetleri 450.000 kişi Donanma Stratejik Füze Kuvvetleri için 185,000 olan 120.000 sahiptir 280 000. vardır, ve birlikler Uzay Savunma 165 000 kişi. Havadan birlikleri 45.000 savaşçı oluşturmaktadır.

2014 yılında Silahlı Kuvvetler içinde toplam sayısı 845 000, hangi 250 000 Kara, Deniz - 130000, VDV - 35 000 SNF - 80 000, Hava Kuvvetleri - 150 000 ve - dikkat! - Komuta (artı servisi) 200 000 kişi oldu. Hava Kuvvetleri bütün askerlere daha fazla! Ancak, 2017 yılında rakamlar Silahlı Kuvvetlerinin büyüklüğü hafifçe yukarı gidiyor düşündürmektedir. (Ve bütün ordunun ana kısmı şimdi aynı -. Bütün 44921 kişide erkekler onların% 92.9 ve kadın askerler)

tüzük

Silahlı Kuvvetler başka bir ülkede bir askeri örgüt olarak, askerler okuyan süreci dış, iç, ve diğer tehditlere karşı kendi hak ve ülkenin çıkarlarını korumak için nasıl genel bir fikir oluşmuş hangi temel kurallar kümesi askeri düzenlemeler vardır hangi. Buna ek olarak, kuralların bu setin çalışma askerlik geliştirmelerine yardımcı olur.

Silahlı Kuvvetler Şartı - Bir asker yardımı ya da temel terim ve kavramları hakkında bilgi sahibi bir denizci ile hizmet için ön hazırlığa, geçişi en önemli parçası. Orada tüzüğünün dört tipi vardır ve her dikkatlice kesinlikle her yetkili servisini çalışılması gereken bir konudur. Belirli genel yükümlülükler ve haklar, özellikle yönetmelikler, angajman kurallar vardır.

kiralama türleri

Disiplin Tüzüğü askeri disiplinin özünü ortaya koymaktadır ve buna uymak yükümlülüğünü dikte ceza ve ödüller farklı türde bize anlatır. Bu yılında iç hizmet Şartı farklıdır. Burada tanımlanan düzenlemelerin bazı ihlalleri için yaptırım sağladı. Silahlı Kuvvetler Şartı bekçi ve garnizon hizmet tanımı amaçları, organize etme ve koruma ve garnizon görevini üstlenmeden prosedürünü içerir. Ayrıca hak ve askeri tüm görevlilerin yükümlülükleri ve görevleri yerine olanlar var içerirler.

Şartı Parade kendisine, muharebe teknikleri, ekipman ile ve yaya olarak birimleri inşa türleri silahların hareketi için ve olmadan prosedürünü tanımlamaktadır. Her askerin tüzüğünün dikkatli muayene başlıkları anlamak için, askeri disiplinin özünü anlamak için gerekli sonra, şirkete görev ve düzenli devam etmek için zaman ayırmak bekçi, zamanın görevleri, ve diğerleri yürütmek edebilmek için.

komuta

Yüksek Komutanı Silahlı Kuvvetleri - Cumhurbaşkanı V. V. Putin. Rus saldırganlığına karşı ise yapılan veya onun bir acil tehdit onu, ülkenin ya da sıkıyönetim belli bölgelerinde topraklarına girecek önlemek veya saldırganlık püskürtmek için şartların oluşturulması, varsa edilecektir. Aynı zamanda, ya derhal kararname onaylaması Federasyon Konseyi Başkanı ve Devlet Duma bilgilendirmek.

Sadece Federasyon Konseyi kararı alınmasından sonra ülke dışında Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri kullanın. Ne zaman Rusya'da dünya başkomutan silahlı kuvvetler genel yönetimini açar ve savaş sırasında Rusya'da savunmasını ve saldırganlık bir yansıması yönlendirir. Aynı zamanda başkan oluşturan Rus Güvenlik Konseyi ve onun başkanlığında, o da onaylar, atar ve Silahlı Kuvvetler yüksek komutanlığını reddeder. ofisinde ve Rusya Federasyonu Askeri Doktrini yanı sıra konsept ve M.Ö. inşaat planı ile mobilizasyon planı, sivil savunma ve çok daha fazlası onaylanmıştır.

DOD

Rusya Federasyonu Savunma Silahlı Kuvvetleri Bakanlığı - Rus Silahlı Kuvvetler yönetimi vücudun kendi amaçları ulusal savunma, yasal düzenleme ve savunma düzenlemeler açısından geliştirilmesi ve devlet politikası uygulanması bulunmaktadır. Bakanlık, federal anayasal kanunları ve uluslararası anlaşmalar ile Silahlı Kuvvetlerinin kullanımı gerekli hazırlık M.Ö. inşaat faaliyetleri egzersizleri destekler düzenlemektedir sosyal askerleri korunmasını, hem de ailelerini sağlar.

Savunma Bakanlığı, uluslararası işbirliği alanında gelişimi ve devlet politikasının uygulanmasına katılır. Onun departmanı altında Silahlı Kuvvetlerinin askeri levazım sınıfı toprak dahil askeri bölgelerini yanı sıra diğer birçok askeri kontrol organları, kontrol vardır. Savunma Bakanı Bölüm Başkanı atandı ve Rusya Federasyonu Başkanı tarafından görevden. bakan yardımcıları, hizmet şefleri, Rus uçaklarının her türlü komutanlarını kapsar onun liderliği çalışma masası, altında.

Rus Silahlı Kuvvetlerinin Genelkurmay

Genelkurmay askeri yönetim ve silahlı kuvvetler baş yönetim organı merkez organıdır. dış istihbarat servisi gibi koordineli sınır muhafızlarının faaliyetleri ve birlikler, demiryolu, sivil savunma altında Federal Güvenlik Servisi, Ulusal Muhafız ve her şey vardır. Genelkurmay kapsamında üst yönetim, yönetim ve diğer birçok yapılardır.

Rusya Federasyonu Savunma Silahlı Kuvvetlerinin başlıca görevleri kompozisyonu ve savaş organizasyonu güneş tercüme dikkate Rus askeri idari açıdan bölünmesi alarak Sun hazırlanması seferberlik ve operasyonel çalışma yürüten, silahlı kuvvetler, asker ve diğer askeri oluşumlar ve organlarının kullanımının stratejik planlamadır. Genelkurmay, silahlı kuvvetler ve diğer birliklerin, birimlerin ve kurumların stratejik ve mobilizasyon dağıtım, olayların askeri hesabın faaliyetlerini koordine düzenlemektedir savunma ve güvenlik planları için istihbarat faaliyetlerini düzenler ve iletişimi yanı sıra anket destek uçağı düzenlemektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.