FormasyonÖykü

Chernigov Alay ayaklanması ve tarih dersi

Bu yaygın İmparator tahta geçmesini etrafındaki olayları bilinmektedir , Nicholas I üzerinde ayaklanma 26 Aralık 1825 - Senato Meydanı St. Petersburg. Hikaye ki Kasım bir ayaklanma olarak dahil edilmiştir. Ama çok daha az kapsama hemen sonra gerçekleşti ve devam etmesini yavivsheesya Chernigov Alayı'ndan, bir ayaklanmayı aldı. Subay - organizatörleri ve etkinliğin ana katılımcıları - Güney Derneği, muhalefet düşünen asiller içinde XIX yüzyılın başında oluşturulan iki gizli örgütlerden birine üyesiydi.

Güney toplum North sonra yükselir

Chernigov Alay ayaklanması uzun zaman önce planlandı, ancak oldukça kendiliğinden başladı. Komut başkentte meydana gelen olayların haberlerini ve bunların katılımı onların memuru Yarbay S. I. Muravova-Apostol aldı. Bu bağlamda, bu Trilesy köyünde tutuklu sonucuna ulaşılmıştır. alay komutanı Albay Gustav Gebel saldırırken bu öğrenme, 29 Aralık (eski tarz), dört subay ve bir gizli örgüt üyeleri, kuvvet, serbest bıraktı.

Daha sonraki durum malzemeleri S. I. Muravov-Apostol ağır midede yaralı albay darbeyi indiren farkına varır. mücadelede diğer katılımcılar da süngülerle askerin birden yaralar alay komutanı saldırdı. Sadece dar albay kurtuldu. Bu meraklı detaylı yılında, asker ve alt rütbeler kesinlikle pasif gözlemci kalmıştır aynı anda mevcuttu yardımcı olmadı aslında bir ya da iki diğer tarafında. Bunun tek istisnası yeminine sadık kalan, sadece asker Maksim Ivanov ve talihsiz Albay hayatını kurtardı.

asiler ilk performansı

Olaydan sonra, Chernigov Alay ayaklanması komplocular zaten hukuk ve askeri mahkemeye konu ve kaçınılmaz ceza sınırlarının ötesinde gitmişti olarak hemen başlatmak zorunda kaldı. Bu bağlamda, ertesi gün, 30 Aralık İsyancı görevlileri kışlanın dışına bir alay getirdi ve şehre Vasilkov yolladı. sayısız silah önbelleğe ve mühimmat depolama vardır. Bir alay hazine - Ama başka ne isyancıların av oldu. soruşturma sırasında hazırlanan Kayıtlar onlar notlarda on bin ruble ve on yedi bin gümüş eline geçti düşündürmektedir. O günlerde çok büyük bir miktar oldu.

araştırmacı malzemeler 1825 Chernigov Alay ayaklanmanın her ayrıntılı olarak yansıtıyor. Yani, ertesi gün Decembrists köy Motovilovka işgal etti. İşte bir alay kurarak ayaklanmasının liderleri, adı "Ortodoks ilmihal" taşıyan satırdan önce bir bildiri okundu. Onun yazarlar, Karıncalar-Apostol ve Bestujev-Ryumin, belge oluşturmak, o dönüştürüldü kime olanların zeka, bu uygun bir anlayış ve algı için yeterli olacaktır hesaplama yaptı. Ancak, asker kitle duyduklarından kayıtsız kalması ve bu eylem hiçbir etkisi olmadı.

Alay personelin Ayrışma

İnsanların kurtarıcı beklemek ne tam tersini oldu. Aksine devrimci asker ve alt sıralarında tek bir patlamasının içinde iltihaplı olmaktan daha pervasız sarhoşluk müsamaha ve yerel nüfusa yağma başladı. Bu vahşetin tanıkların soruşturma raporunda korunmuştur. Chernigov Alay ayaklanması Sovyet döneminde geniş kapsama vardı nedenlerinden biri olduğu mümkündür.

Birleşik Slavların Derneği - Ayrıca, biz 1 Ocak'ta, Vasilkov bırakarak alay ayaklanmanın liderlerinden planları onlar hangi onlar biliniyordu olarak, gizli örgütün diğer üyeler askeri birimden takviye alabilirim Zhytomyr tarafında, gönderilen biliyoruz. Hükümet birlikleri Beyaz Kilisesi'ne çevirmek zorunda bıraktığını ile Ancak, tehdit toplantısı ortaya çıktı.

hükümet güçleri alay yenilgi

Şimdiye kadar Decembrists direnç ve çok düzgün bir ilerlemeye hiç karşılaşmamış olduğunu belirtmek gerekir. Ancak, bu gün, kadrolarında kitle defections sonucunda önemli ölçüde inceltilerek var. Çok sayıda insan olup bitenlerin tüm maceraperestliğine anlamış ve özgürlük feda istemiyorum ve başkasının pervasızlık için belki de hayatlarını.

Ustymivka isyancıların köyü yakınlarında hükümet birlikleriyle ilk savaşta yenildiler. Ve Chernigov Alay ayaklanması ile sona erdi. Sadece beş gün geçildiği tarihten arkasında yenilginin tarihi. Biz pervasızlık beş gün değerlendirme yetkisi bugün var mı? Kazananlar değerlendirilecektir olmadığını söyledi, ama asiler kazanamadı ve onlar çalışılmıştır.

Mahkemenin kararı ve tarih dersi

kollarında tüm sanıkların meşru otoriteye karşı hareket beri Cümleler, sert idi. Evet, niyetler yüksek ve asil idi. Evet, ideali uğruna hayatlarını riske atmaya olabilir ama kendi ve sıradan askerlerin yüzlerce hayatına değil hatta anlamıyorum nerede ve neden ölüyorlar olabilir. Bildiğimiz gibi, özellikle de fantezi dışında başka bir şeyden yedeklenmeyen durumlarda cehenneme iyi niyetli yol ile açtı. Tarihimizde üzücü bir bölüm Chernigov Alay oldu. Başkaldırışı gelecek kuşaklar için bir ders olarak hizmet edebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.