Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Ölülere Dualar - kırk gün namaz desteği seyyar ruhu için

Son zamanlarda etrafımızdakilere önyargılar ve batıl kurtulmak aynı zamanda, yeni bir sürü tanımak ve öğrenmek churched. Böyle ayin, Matins, kütle, anma, Ortodoks ve diğer terimler gibi kavramlar giderek kullanımları anlam doludur, netleşecektir. Çeşitli vesilelerle çeşitli hizmetler vermiştir. Aslında böyle Dualar olduğunu, bu makalede hikayeyi gider.

sihirli sayı 40

"Kırk kere kırk bir dönem". yıllarda, çok fazla ise aritmetik dile tercüme, yüz on altı - on altı asır. Baba Zosima iki sihirli sayılar denir: kırk yedi ve kendini insanlık tarihinin döngüsel gelişme kişileştirme olduğunu. Tanrı'nın Oğlu, İsa diriliş kırk gün sonra havariler ile oldu, ardından yükseldi.

Sedmits - Ayrıca önemli sayıda, genellikle kutsal metinler ( "yedi kat üzerinde intikam", "yedi yalın yıl", "yedi hafta sonrası") bahsedilmiştir.

Özel ağıt bu süre tanıtıldı havarilerin sırasında öldü. Kırkıncı günün Tanrı'nın ruhu novopristavlennogo kulunun kaderini çözüldü, ve sonra o un üzerinde sonsuz mutluluk ya da cehennem için cennete gider. Ölü ya da sağlık için Dualar - en sık Ortodoks kiliselerinde gerekli biri.

kırk gün çile

Kırk gün boyunca kişinin ismi Rabbin kanını simgeleyen şarap ile ıslatılmış cemaat bir parça ekmek, ardından özel bir dua bahsedilmiştir. Böylece o canlı veya cansız olsun, hizmette onun görünmez varlığını yaptı. Rahip değerli Kan anıldı günahları yıkamak için Tanrı'yı sorar. hemen ölümünden sonra, ruh cennet ve cehennem sarayları arasında dolaşır dinlenmeyi Dualar hizmet vermeye başlamaları için özellikle önemli olduğu düşünülen, üç, Allah'a ibadet için yükselmiş kargaşa içinde olmak ve özellikle namaz desteğine muhtaç.

tapınakta

Kilisede, her insan, özellikle, benim cehalet utanmamalısın, gururlu duyguları feragat etmelidir. Genellikle etrafımızdakilere ayin çizer svechnitsy kilise bankta, olabilir, ölü Dualar nasıl sipariş sorun. Bir not (denilen anma) nasıl yazılacağını açıklar ve sunağın vereceğim. litürji başlamadan hizmet nedenle, erken kahvaltı değil gelmelidir önce bu yapılmalıdır.

Bundan sonra, ölünün adı Liturjisi sırasında anıldı kırk gün olacaktır. Onun ve kendiniz için dua etmek caizdir.

bir haç önünde bir mum koyar, bu ölünün adını ekleyerek, ölen kulu ruhları için Rab sormalısınız. Kindle zaten yanan bir mum üzerinde duran uzak olmalıdır. Hiçbir mevcut boşluk varsa, sadece kenarına koymak gerekir, daha sonra iyi insanları yanacaktır.

Ayrıca azizlerin ve Meryem için dua edebiliriz. Onlara Işık mumlar, model kısa ama namaz, "Muhterem (Azizin adı), Allah'ın (ölü ismini) kulu için Tanrı'ya dua ediyorum." bile bir eylemin eşlik etmelidir

Bazı önyargılar

Düzenlerine göre üzüntü verici cehalet diğer insanlar kim do not Know Kilisesi hayatı ve öğrendim anlamı kutsal Ortodoks, inan bununla yardım bazılarının özel dualar veya özel uygulamalar yapabilirsiniz "Bring hasar" veya neden kimse zarar. Bir örnek inançtır başka yaşayan kişinin dinlenmeyi kitap Dualar, böylece yakın ölümünün olması durumunda. Tanrı'nın her biri eşit derecede canlı olduğunu unutmamak gerekir: bizim günahkâr dünyada yaşayanlar, bu ölümlü dünyayı terk etmişti. kötülük (tabii ki, günahkar) ya da hata mum ile, sağlık için ayarlanmış Dolayısıyla, eğer (bu ölü için anma için tasarlanmıştır) dikdörtgen şamdan olacak, o zaman korkunç hiçbir şey olmaz.

Dualar ilgili diğer hatalar için

Düşmanlarımız için dualar gelince, onlar bunları onlara namaz sipariş, diğer taraftan, değil zarar vermek için amacı ile ilgisi vardır, gerçek bir hristiyan ruhlarının ve dünyanın onların öğüt hassasiyet sorar. Bu davranış Christian, bağışlama ve kuran perdeye için bir istek gösteriyor doğrudur.

Son zamanlarda ölmüş kişiler için sadece sipariş dinlenmeyi Dualar, yani yeni yola bir yanlış anlaşılma var. kilise kanunları bu hizmetlerin her zaman uygun vermeyin bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak, Lent Litürjide içinde, sadece Cumartesi ve Pazar günleri servis edilir şu anda daha iyi olur, böylece sadece sunağa okunacak bazı notlar, yazmaya unutulmamalıdır.

Neden namaz rezervasyon gerekiyor

Ölüler için dualar, yaslı daha kolay dağ taşımak öğrendik olması.

Sonsuza sevdiklerinize çok daha cömert törenle daha bizim ibadetkâr şefaat ihtiyaç Kim bizi terk, bol cenaze yemekleri ve büyük ölçekli anıtlar, gerçek bellek ve sonsuz yaşam için daha dünyevi kibirden onayına çoğu çalışanları.

Ölüler için cenaze Dualar yanında kutlamaları diğer türü vardır. Onlar ebedi, yıllık, altı aylık ve sıradan hatıra notlardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.