Sanat ve EğlenceLiteratür

Hikaye "üzümü" Çehov: Bir özet. kısa öykü "üzümü" Çehov Analizi

Bu yazıda "Goosebumps" Çehov çalışmalarına tanıtacağım. Anton Pavlovich, muhtemelen biliyorsunuzdur - Rus yazar ve oyun yazarı. 1860-1904 - Hayatının Yıl. Biz belli bir hikaye özet olarak açıklanacaktır, onun analizi yapıldı. "Goosebumps" Çehov 1898 yılında yazdığı, yani hayatının daha sonraki dönemde zaten.

Özet: Hikayenin başlangıcı

Burqin ve Ivan Ivanovich Chimsha tarlada Himalaya tempolu. Mironositskaya köy mesafesi görülür. Aniden yağmur yağmaya başlar, bu yüzden Paul Konstantinych Alekhine dostum-ev sahibine gitmeye karar, emlak yakındaki köye Sofyino yer almaktadır. Alekhine daha uzun saçlı bir sanatçı veya ev sahibi için daha profesörü gibi bakıyor tam 40 yaşlarında uzun boylu bir adam, olarak tarif edilir. O ahırda at yolcuları karşılamaktadır. siyah toz adamın yüzü, giysileri kirli. O, beklenmedik misafirler için memnun olanlar havuza gitmek sunmaktadır. Sonra kıyafet değiştirmek ve, Burkina, Ivan Ivanovich Chimsha-Himalaya Alekhin'e yıkanmış ve Ivan Ivanovich reçel geçmişi Nikolaya Ivanycha kardeşi ile çay içerken diyor evine gönderilmesini.

Ivan Ivanovich hikayesini başlar

Kardeşler dışarıdan, babasının emlak çocukluğunu geçirdi. ebeveynlerinin kendisi cantonments gelen, ama memuru rütbesine yaranmaya, kalıtsal asalet çocukları bıraktı. Onun ölümünden sonra, aile borçları için dava açıldı. ondokuz ile Nicholas Exchequer içinde kağıtları oturdu, ama çok vatan hasreti var ve küçük bir konak satın almak istedi. Ivan Ivanovich gayrimenkul kendinizi kilitlemek için bir ömür boyu bir yakının isteği sempati asla. o bektaşi üzümü büyümeye emindim büyük bir arazi, başvuran tüm ederken Nicholas başka bir şey düşünmek olamazdı.

Nikolai Ivanovich gerçeğe hayalini temsil

Tasarruf para kardeşi Ivana Ivanycha, yetersiz beslenmiş, sonuçta zengin çirkin dul üzerinde aşk için değil evlendi. Eşi o Yarı aç tuttu ve onun Para bankaya adınızı koymak. bu hayat koca ayı ve erken öldü, ve Nicholas tövbe etmedi değil, o bir arzu özelliği kazandı, bektaşi üzümü 20 çalılar dikilmiş ve zevk toprak sahibi yaşadı.

Ivan Ivanovitch kardeşi ziyaret ediyor

"Goosebumps" - Çehov yapılmış bir hikaye anlatmak için üzerine gider. İlave gelişmelerin Özet aşağıdaki. Nicholas Ivan Ivanovich görmeye geldiğinde, o nasıl aşağı kadar şişirilmiş ve yaşlı kardeşi de şaşırdım. Barin sürekli fabrikalar yalvardı ve ton Bakanı konuştuk gerçek tiran yeme bir sürü haline gelmiştir. Ivan Ivanycha Nikolay bektaşi üzümü hoş dakikalar geçirtti ve o kaderlerine yanı sıra kendisi memnun olduğunu üzerinde oldu.

Ivan Ivanovich mutluluk ve yaşamın anlamı üzerine yansıtır

Aşağıdaki sonraki olaylar bize "Goosebumps" (Çehov) hikayesini verir. yakınlarının bakışta Kardeş Nicholas yakın duygu umutsuzluğa geldi. O dünyanın birçok kişi nasıl konakta gece geçirdikten düşündü , delirmek üzere yetersiz beslenmeden ölmek kaç çocuk acı, içecek,. Diğerleri ise, geceleri, mutlu bir uyku canlı bir gün yemek, bunlar saçma söylüyorlar. O kapı olduğunu, Ivanu Ivanychu oluştu mutlu bir adam kesinlikle ve birgün sorun olay yaşadığını yeryüzünde talihsiz olduğunu ona hatırlatmak için bir vuruş "çekiçle" biri olmalı, o da duymak ya kimseyi göremedim, hem de vermedi Şimdi duymuyor ve diğer görmez.

Hikayenin tamamlanması, Ivan Ivanovich hiçbir mutluluk ve hayatta bir anlam varsa, o zaman onun içinde değil ve yeryüzünde iyilik yapmak olduğunu söyledi.

yakalanan hikaye Alekhine ve Burkina gibi?

Alekhine veya Burqin Ne bu hikaye tatmin olmadık. Bir değil kıç üzerine yemlik, ve bu doğrudan hayatının ilişkili olmayan bir şey değildi çünkü Alekhine Ivan İvanoviç sözleriyle olsun, gerçek gitmez. Ancak, o çok mutlu olduğunu ve konuşmaya devam etti, böylece misafirler istiyor. Ama zaman geç oluyor ve misafirler bir dizi uyu.

Çehov'un eserlerinde "Goosebumps"

Çehov "küçük insanlar" ve futlyarnoy yaşamın yaratıcılık adanmış büyük ölçüde. Çehov oluşturulan hikaye, "Bektaşı üzümü" aşk hakkında bir hikaye değil. İçinde bu yazarın diğer eserlerde olduğu gibi philistinism, kabalık ve vurdumduymazlık olarak insanları ve toplumu kınadı.

1898 yılında, hikaye "Bektaşı üzümü" Çehov doğdu. Bu unutulmamalıdır iş oluşturuldu zaman ki - zaman gerekli liberal reformları gerçekleştirmek istemeyen, babasının politikasını devam Nicholas II hükümdarlığı, dönemi.

Nikolai Ivanovich Özellikleri

Kendi evlerini sahip aynı odada ve rüyalarda hizmet veren memur - Çehov bize Chimsha-Himalaya açıklanır. Aziz dilek bu kişinin - bir toprak sahibi olma.

Çehov zamanının gerisinde, bu karakter, insanlar anlamsız bir başlık için takip etmişlerdir olmadığı zaman anlatıldığı gibi, kapitalistler birçok soyluları olmak istiyordum nasıl vurgular, bu moda gelişmiş oldu.

Daha sonra Anton Pavlovich karlı evlenmekteydi Kahraman ve o gereken parayı, eşi alır ve nihayet istenen özelliğini alır. hayallerindeki diğeri gayrimenkul bektaşi üzümü ekerek gerçek bir kahraman gelir. Ve eşi, bu esnada, açlıktan ölüyordu ...

özel - "Goosebumps" Çehov "hikaye içindeki hikaye" kullanılarak inşa edebi cihazdan. hikaye arsa sahibine açıklar, biz kardeşinin dudaklarından öğrenirler. Ancak, Ivan'ın gözleri - yazarın gözler o yolu Chimsha-Himalaya gibi insanlara karşı tutum okuyucu gösterir.

Kardeş ilişkileri Ivan

Çehov Nikolai Ivanovich manevi yoksulluğu etkilenen hikaye "Bektaşı üzümü" ana karakterinin Kardeş gibi, performans tembellik ve bencilliğin bu kişi doruk görünüyor onun tembel ve onun akraba tokluğu, ama bir rüya korkutur ve.

arazide yer geçirdi ve Nikolai'le durneet yaşlanma süre zarfında, bu sınıf ölür vardır ve yavaş yavaş sosyal dokusunu değiştirerek, yaşamın daha adil ve serbest formda yerine aynı anda farkında olmadan, asalet aittir gurur duyar.

Ancak anlatıcı en çarpıcı Nikolai Ivanovich gooseberries ilk mahsulü sunulduğunda. Hemen moda zamanın şeyler ve asalet önemi unutun. bektaşi üzümü şeker bu toprak sahibi mutluluk yanılsama, o hayran ve zevk için bir neden bulur alır ve bu insanlar sadece kendi refahını inanmak, kendimizi aldatmak tercih gerçeğini yansıtır Ivan etkiler. Böyle bir öğretmek arzusu ve gönül olarak zayıflıkları bulma dolayısıyla ve kendisi bunu Eleştirdi.

Ivan Ivanovich çağdaş toplumun ahlaki durumu hakkında endişe birey ve toplumun ahlaki ve etik kriz, hakkında düşünür.

Çehov düşüncesi

Ivan o insanlar kendileri için oluşturabilir ve sadece iyi yapmak istedi ve gelecekte kötülüğü ortadan kaldırmak için deneyin bir tuzak tarafından işkence nasıl bahsediyor. Ama aslında, onun karakteri ile Çehov konuşur. Adam anlamalıdır (! "Goosebumps" her birimiz yöneliktir) o hayatında amaç - iyi işler, ama mutluluk. muhtaç yetim, dul, yardım etmek - Yazara göre, her dobivshegosya başarı iyilik yapmak için ihtiyaç onu hatırlatan kapı, "çekiçle adam" arkasında durmalıdır. Gerçekten de, bir gün sorun bile en zengin adamı ortaya çıkabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.