SağlıkTıp

Çocuklarda duruş ihlalleri türleri. Ne vasıtasıyla bir yatağın ihlallerinin önlenmesi?

Dik yürüyen bir adam diğer memelilerde üzerinde ona avantaj çok sayıda vererek, evrim sürecinde olduğu. Nedeniyle vücudun dikey pozisyona göründü ve duruş ve problemler ile ilişkili. bebek düzgün bakış fiziksel ve psikolojik noktası hem gelişmekte ise, doğal ve güzel görünmek ve iyi hissedeceksiniz. Sağlığın ilk göstergesi - düz duruş.

Bu göstergenin İhlalleri görülen doğumsal ve edinsel olabilir. Anormal omurga eğriliği vücudun hayati sistemlerde ağrı ve anomalilerin ortaya çıkmasına yol açabilir. Önleme duruş bozuklukları aşağıda açıklanacaktır çeşitli tekniklerle gerçekleştirilmektedir.

Doğru duruş rolü

Uzayda insan vücudunun Habituel pozisyon - Bu duruş olduğunu. ihlali türleri, omurganın hastalıklarının önlenmesi - tüm bu nitelikli Podiatrist söyleyebilir. Özellikle dikkat bir çocuk olarak duruş için ödenmesi gerekmektedir. Şu anda, pek çok sorun tıbbi müdahale olmadan çözülebilir. fizyoterapi yardımıyla gel. Bu anaokulu ve yıllık ilkokul geçiren sınavlarında tesadüf da çocuk. Böylece olası erken bir aşamada spinal patolojiler dahil hastalıkların saptanması.

Bir yatağın ihlallerinin önlenmesi kendini kontrol ve özel egzersizler vasıtasıyla. Buna ek olarak, ebeveynler çocuğun işaretler arka doğru konumunu bilmek zorundadır. bebek aynı seviyede yerleştirilmelidir Hem kalça ve köprücük kemiği - yatay çizgi oluşturmak için. aynı uzunlukta alt kolları olmalıdır. Kürek kemiği, omuz ve meme de ideal simetrik olarak yerleştirilmiştir.

Doğru duruş neler sunuyor?

Ebeveynler fonksiyonları çocuğun duruş tarafından yapılmaktadır bilmek gerekir. onun ihlali, önlenmesi nedenleri - da oldukça önemli bilgiler yerel klinikte Pediatrik Ortopedi dışarı bulunabilir edilir. Her şeyden önce, doğru duruş omurga üzerindeki stresin eşit olarak dağılmasını sağlar. çocuk hızla büyüyor Bu özellikle okul çağında önemlidir. Bir kişinin doğru gelişir Buna ek olarak, herhangi bir sorun ile dengeyi koruyarak, hareketlerin mükemmel koordinasyon vardır.

Duruş - sadece bir dış göstergesidir. Düz arka iç organları ve kendi işleyişini korur. İyi gelişmiş bir bütün olarak çocuğa verilen duruş ihlallerinin önlenmesi için öneriler. Ancak, estetik yönü son yer değildir. Kambur geri bir kişinin daha az çekici hale getirir. Bu karmaşık ve iletişim eksikliği olacağı anlamına gelir.

Hangi omurganın bir eğrilik neden olur?

duruş ihlallerinin önlenmesi için Egzersizler her şeyi yapmak gerekir. En önemlisi çocukluk bu konuda ihmal etmeyin. Ebeveynler çocuğun düzgün masasında otururken emin olmalıdır. Ve sabah egzersizleri sırasında sırt için egzersiz 3-5 dakika verilmelidir. Neden bunu? Ve sonra, omurga eğriliği yani, bir yeterince hızlı alabilirsiniz. sorunlar odası, rahatsız giysi, egzersiz eksikliği de masanızda yanlış pozisyon, zayıf aydınlatma neden olabilir.

Ne yazık ki, postür bozuklukları doğuştan olabilir. Bazen bağ dokusu hastalıkları, raşitizm ile ilişkilidir. Bir kişinin kesinlikle zamanla optik ve işitsel cihazların bir hastalığa sahipse de duruş ile sorunları var. Bu sürekli yakından bakmak ve dinlemek zorunda olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda kendini kontrol vasıtasıyla duruş bozukluklarının önlenmesi.

postural bozukluklar Türleri

birinin eğrilik veya başka düzlemde bağlı ihlallerin çeşitli türleri vardır. Çocuklarda en sık görülen patoloji - tenezzül. Başlıca belirtileri - kanat bıçak ve kafasını eğildi. Düzgün bir okul masası eşleştirildiklerinde Sorunlar genellikle ortaya çıkar. Yuvarlak sırt - Ciddi bir ihlali. Bu aşırı kambur durma. Çocuk ağırlık merkezini taşıyabilirsiniz. Genellikle insanlar bükük ayakları üzerinde yürüyen görebilirsiniz. Bu onun dengesini korumak için hastayı yapar.

Kötü duruş (ihlallerin tipleri) başka nedir? Düz arka belirtileri olsaydı Önleme de yapılmalıdır. Tüm reddetme aynı zamanda omurga fizyolojik eğrileri düz hale gelir. Sorun, böyle bir patolojik bir amortisman ile tüm yükü kafa tabanına düşer olmasıdır. Zaman eylemde değilse, hasta osteochondrosis razitsya olabilir.

uzmanların ön yönünde duruş ihlali skolyoz denir. Hastalığın belirtileri - Vücudun simetri ihlal. Eğer dik durmaya bir kişi sorarsanız sorun kolayca teşhis edilebilir. Omuzlar, kürek kemikleri, meme - hepsi farklı düzeylerde olacaktır.

Neden duruş bozuklukları tehlikelidir?

normal değerlerden herhangi bir sapma, ciddi hastalıkların gelişimine katkıda bulunur. Biz duruş ihlalleri hakkında konuşmak, o insanın kas-iskelet sistemi çekiyoruz. soruna dikkat çekmek için zamanında Değilse, böyle bel ağrısı, osteoartrit, gibi ciddi hastalıklara da yakalanabilir göğüs deformitesi. Gelecekte kardiyovasküler ve solunum sistemlerinin işleyişinde anormallikler görülebilir.

duruş anormallikleri Algılama çok kolaydır. Tek yapmanız gereken tek şey - bir ayak hastalıkları uzmanı tarafından düzenli muayeneden etmektir. Ebeveynler incelemek ve evde çocuk olmalıdır. Herhangi bir şüphe varsa, bir uzmana danışın arzu edilir.

önleme

Düzeltme çeşitli tekniklerle yapılabilir. duruş anomalilerin önlenmesi velilere Öneriler onun masasında çalışırken doğru duruş ile ortopedik korse, uyumu giyen evde iyileştirici jimnastik içerebilir. duruş ihlali nedeniyle olağanüstü bir öneme masaj vardır. Ancak, prosedür sadece kalifiye uzman tarafından yapılabilir. Doktor kas spazmını ve vücutta metabolik süreçleri kurmak için yardımcı olacaktır.

sağlık olarak, simülatörleri özel eğitim vasıtasıyla bir yatağın ihlallerinin önlenmesi. Çocuk skolyoz bir başlangıç kademesine, örneğin, özel beceri bir egzersiz duvar çubukları, basketbol halter kullanılarak geliştirilmiştir. Buna ek olarak, doktorunuz evde gerçekleştirmek için egzersizler önerebilir.

özetlemek gerekirse

Herhangi bir yanlış duruş - omurga hastalıklara aşama. düzeltme birçok yöntem vardır. Ama en önemli öz kontrolüdür. Çocuk düzgün rahat bir yatakta uyuyan bir masanın arkasında oturuyor olması önemlidir. özel minderli kullanımını teşvik etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.