FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Hayvanlar hakkında Masal Çocuğunuzla yazın. Hayvanlar hakkında yazı hikayeleri - yaratılış anı

iyi ve kötü ilk kavramları, çocuklar masal öğreneceklerdir. Her zaman iyi bu hayali büyücülük dünyada olduğu kötü Abdülmecid spravdelivosti ve mutluluk yener. Ama çok sık bazı masallar gerçekten hatta bir ya da bu sebepten çocuğunuz konuşmak istemiyorum olur. Bu durumda, çocuğunuzla hayvanın kendisi veya birlikte hakkında kısa bir masal yazabilir.

Neden bir peri masalı icat?

Telif hakkı ve halk masalları bolluğuna rağmen, ebeveynler hala çocuğunuz için malzemeyi uyarlar. Gerçekten de, bu eserlerin çoğunda, genellikle "ölüm", "kötülük", "yetim" diye bir şey karşılaşabilirler. Negatif duygular hariç Bunlar ve diğer tanımlar, küçük adam açıklamak çok zordur. Bu nedenle, pek çok anne bebeği öğretir malzemeyi şimdilik "süzülmüş" vardır.

Ama aynı zamanda masal olmadan yapamaz. Ebeveynler yaş ve yaşam duruma adapte kendi hikayeleri, ile gelip vereceği bir hesapları. Buna ek olarak, masal çok iyi iş uzun yolculuklarda sırasında veya kuyrukta oturan önemlidir bebek, dikkatini dağıtmak.

eğitim alımı

Çocuklarda kulağa çok iyi hayvanlar hakkında masalı algılanmaktadır. Onlar yoldayken, dediğiniz gibi yaz bu kısa öyküler, olabilir. Eğer çocuğunuza söylemek istediklerini - senin icat hikayeleri ahlaki idi ana şey. Kötü - O iyilik yapmak için gerçeği hakkında bir hikaye her zaman iyi ve övülmeye ve kötü olabilir. Sen cesaret herhangi güçlüklerin üstesinden gelinmesine yardımcı ve korkaklık için söyleyebilirim - bir kişinin olumsuz bir kalite.

kişiliğinin ahlaki yönlerinin eğitime ek olarak, hikayeleri oluşturan azim ve dikkat geliştirir iken. Bu özellikler, özellikle okul döneminde, gelecekteki çocukta çok yararlıdır.

Eğlenceli bir oyun veya eğitim?

Hayvanlar hakkında kısa bir masal yazmak için çocukların ayırt edici özellikleri, ırkı ve türler bilmemiz gerekir. bu veya diğer hayvanlar hakkında fanteziler sen hayvan ve kuşların yaşadığı Çocuğunuza söylemek gerekir, ne yemek, duruşmalar henüz bir çocuğun o benziyorsun.

"Gingerbread Man" ve "Kule" - İşte bütün çocukları bilir iki katlı dayalı bir örnektir. tavşan korkak, beceriksiz ayı, kurnaz tilki: masalı çocuk onların karakteri hakkında, hayvanlar (alan, çalı orman kenar) karşılayabilir nereye öğreneceksiniz ilk peri.

- "norushka" (çünkü vizon can), kurbağa - böylece "wah" (yapar bu sesi) ve Fare: Hayvanların ikinci masalında onların "adlar" eki demek. Bu tür detaylı ve ortaya hayvanların doğal çocuklar bilginin bir tane aktarılır.

Yaratıcı yeteneklerin geliştirilmesi

çocuklar tarafından oluşan Peri masalları, hayvanlar hakkında sadece hayal gelişimine katkıda değil, aynı zamanda onların egzersize yardımcı olmaz yaratıcılık. Hikayenin sonra, deneme, sizinle birlikte, sizin çizimler, sanat eserleri ile gelebilir. renk ve şekil, psikologlar açısından, bebeğin durumunu incelemek için önemlidir, - Ve ana şey boyanacak hangi resimler önemli değildir. Çocuk herhangi bir enstrüman oynarsa, sesi ekleyebilirsiniz. Ayrıca bebek-zveryata ile rol yapma sırasında kısa bir hikaye ile gelebilir - bu seçenek küçük olanlar için idealdir.

İyi gelişmiş yaratıcı düşünce kendi kompozisyon hayvanlar hakkında peri masalı küçük kitapçık halini alır eğer çocuğun. Doğrudan kendi web hikayesi çizimler ve varyasyonlarla ikisi de olabilir. Metnin bir kısmı yazar tarafından yazılmış ve okuyucu olaylar dizisini voproizvesti gereken bir resim izler. sadece fantezi açar, ama aynı zamanda faaliyet gösterdiği için çok heyecan verici bir deneyim sayesinde - böyle küçük bir kitap yapma mantıksal düşünme ve sanatsal duyarlılığını.

Nasıl bir peri masalı yazmaya?

Hayvanlar hakkında kısa bir masal yazmak için, yetenekli bir yazar olmak gerekmez. Eğer yenmek Çocuğunuza bu işin ve tüm ahlaki göstermek istiyoruz durumun düşünmek yeterlidir. İyi-kötü, cesur-çekingen - Ana karakterler gösterilen durumuna göre seçilmelidir. Hayvanlar hakkında Masal ( "bir kez torogo bir tavşancıktın vardı ... Bir sihirli değnek") bebeğinizin fanteziler ve rüyalar bahsedeceğiz.

Küçük çocuklar için, bir öykü tekrarlar dahil edilmelidir. Bu yüzden daha iyi olayların sırasını hatırlamıyorum, ama yine de iyidir psikolojik hüner. Yukarıdaki hikayeleri örnek üzerinde topuz (karakterin elemanlarının eklenmesiyle sıkça tekrarlanan) şarkısını seslendirdi ve soru soruldu kaç kez hatırlayın: "? teremochke yaşıyor Birisi"

Hayvanlar hakkında masal karakteristik başka nedir? Bu mümkün bile yürüyüş oluşturun şehir bulunabilir hayvanlar ve kuşlar, söz - pencerenin dışında bir kedi, köpek çit, güvercin-Vorkunov, serçe, cıvıl vb kısa öykü eserleri sayesinde yabani ve evcil hayvanları çalışabiliriz. Hayvanlar hakkında Sihirli peri masalı ( "Bir zamanlar bir tavşan oldu ve o ... bir sihirli değnek vardı") Bebeğinizin rüya hakkında söyler ve ne durumlar çalışması gerekir. Ayrıca, bu yöntem çocuğun hafızasını teşvik etmektedir. Hayvanat bahçesinde görülen hayvanlar hakkında yazı hikayeleri, küçük hayvanlar için basit bir gezi daha bebeğiniz çok daha hatırlanacak emin olun.

Ve yine, hikayen bir masal gibi olduğunu, bunun için bazı unsurları dahil etmek zorunludur:

  • olaylar (eski devirler, vb sırasında, çok uzun zaman önce) öyküde ortaya çıktığında tam olarak belirtin.
  • (Rainbow çayirda muhteşem bir şehirde, Uzaklardaki krallığında) sahnenin düşünün.
  • duruma ve ahlaki anlatı bağlanacak olan ana karakteri, seçtiğinizden emin olun. (- tipi, adı ve özellikleri yokum horoz boyun) Bu kahraman bir isim seçmek gerekir, biraz bunu açıklamak için.
  • durumla ilişkilidir küçük karakterlerin, düşünün.
  • Bir çocuğu gösterecek durum, çırpın.
  • İyi bir sonla ile gelip bir çıkış yolu göstermek için emin olun.

Gördüğünüz gibi, bu türün yaratılması hala biz büyüleyici öykünün bu hayvanlar hakkında az etkileyici ve öğretici masalı olduğunu unutmamak gerekir bazı nüanslar vardır. bunu yaz - Çok basit, ama oldukça eğlenceli ve öğretici değildir.

Kendi hikayeleri

Birçok hedefleri peşinde hayvanlar hakkında yazı hikayeleri. Fakat bu en önemli işlevini talimat etmektir. hikayeden öğrenmelidir çocuk yazarı ne demek temelde. iş sadece bir çocuk oluşturulmuşsa, velilerin bu masalı arkasında ne olduğunu duymaya ihtiyacım o çocuğu söylemektir.

Bu arada, psikologlar anlatının bu formla, bir masal gibi, kişiyi eğitmek değil, aynı zamanda çatışmaları çözmek için sadece mümkün olduğunu söylüyorlar. çocukla ortak, kahramanın öyküsünün merkezine koymak ve benzer duruma, böylece çıkış en uygun ne olacağını isteyen için yeterli.

Sonuç

bu dünya küçük ve çaresiz bir olduğunu içine bir çocuk gelir. Her hışırtı, bilinmeyen hayvanlar ve bitkiler korkutabiliriz. Bu nedenle, yaşam durumları anlamak için çocuğunuza öğretmenin en iyi yolu hayvanlar hakkında bir peri masalı. Yazın veya mevcut anlatmak - ebeveynler için bir seçenek. Önemli olan çocuğun bu hikayenin ruhu dışına almıştı ve gerçek hayata karşılaştırabilirsiniz olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.