ÇirkinlikInşaat

Türleri, montaj özellikleri, avantajları ve dezavantajları: binalar, yapılar için çelik yapılar

inşaat, metal yapıların alanında 19. yüzyılın ortalarından itibaren kullanmaya başladı, ancak en yaygın onlar son zamanlarda aldık. açıklama kolaydır - dayanıklılık, güvenlik ve yapıların güven kalite kaybı olmadan montaj ve demontaj izin verir.

İnşaat ve çelik yapıların montajı nedeniyle hafif, montaj ve malzemenin düşük maliyetle kolaylığı için popüler hale gelmiştir. Metalik konstrüksiyonlar birçok alanda kullanılmaktadır: sergiler ve alışveriş merkezleri, konut yapıları, depolar, atölyeler, ticari, iş ve spor tesisleri oluşturun.

Mümkün olan en kısa sürede işi bitirmek için bir fırsat verir çünkü Bugüne kadar, bu teknoloji, kabul edilir ve herhangi binalar anahtar teslim yapımı için en karlı biridir. Bu sadece en kolay ilgilidir, ama aynı zamanda oldukça karmaşık nesneler: Destek yapıları, yüksek binalar, mağazalar, endüstriyel depolar vb.

binalar için Çelik yapılar, yapılar yaygın nedeni, performans özelliklerini, yani uzun ömür ve dayanıklılık için kullanılır. Bu malzemenin avantajı ise montaj böylece çalışmalarının son maliyetini azaltarak, özel ekipman veya insanların çok sayıda gerektirmediğini gerçektir.

Ne fiyatını belirler çelik yapılar kurulum?

Yukarıda belirtildiği gibi, bu malzemenin inşaat bugünün piyasasında popüler bu teknolojiyi yapan bazı özelliklere sahiptir. Metal konstrüksiyon aşağıdaki avantajları sunar:

 • önemli yükleme ve kaldırma işlemini basitleştirir aynı yapı malzemeleri ile karşılaştırıldığında hafif.
 • Binanın inşaatı en kısa zaman alır ve daha hızlı standart teknikler ve malzemeler kullanılarak 2-3 kez yapılır.
 • Sıcaklık, nem ve ısıya dayanıklıdır.
 • inşaat maliyeti nedeniyle metal yapıların montajı, dükkanlar masif temel dökme gerektirmez gerçeğine birkaç kat azaldı çalışır.
 • Yüksek ısı yalıtım özellikleri dikilen binaların işletme maliyetlerini azaltabilir.

metal yapıların montajı

Bu malzemeyi kullanarak inşaatı için hareketlilik sayesinde rahatlık sunmaktadır - gerekli bileşenlerin durumunda, hızlı ve kolay bir yerden başka bir yere hareket edebilir. Bu durumda, tekrar tekrar sökme olabilir ve nesnenin tamamına herhangi bir zarar vermeden, topla. Buna ek olarak, çelik ve prefabrik yapılar kaynak ve zaman maliyetleri başvurmadan, kendi alanı ve kat sayısını artırarak değiştirilebilir.

ile karşılaştırıldığında , sermaye inşaat, metal yapıların binaların inşaatı daha etkili bir alternatiftir. yüksek kalite elde etmek için en az yatırım ile mümkündür Bu teknoloji sayesinde dikilen nesne oldukça iyi bir performans değişecektir. kurulum ve tamamlama çalışmaları yürütmek için zaman alıcı olmadan binalar çalışmasına yeteneği Hız endüstriyel binaların ve yapıların inşası için metal yapı bu karmaşık çözümler özellikle tam işinde yatırım parayı tazmin etmek için ihtiyacı olan durumlarda, son derece kullanışlı ve faydalıdır yapar.

Çelik yapılarda Kapsam binalar merkezli

binalar, en yaygın nesnelerin endüstriyel, ticari ve sivil inşaat yapıları için Çelik yapılar, sonuçta daha fazla popülerlik kazanan. Hafif inşaat malzemelerinin inşa halen yaygın olarak kullanılmaktadır. teknoloji ilerledikçe ince duvarlı bölümler ve soğuk şekillendirilmiş bölümleri ve evlerin yapımında bireysel rezidans alanı gelişmekte oluşturmak üzere.

Avantajları ve çelik yapıların dezavantajları

metalden yapılmış binalar, avantajları ve dezavantajları vardır. ana avantajları, aşağıdaki özellikleri vardır:

 • Güvenilirlik. muntazam metal yapı ve hesaplanan kaliteli malzeme ile tam uyum sağlar.
 • Hafiflik. Hafif ölçüde binaların ereksiyon sürecini kolaylaştırır.
 • Ekonomik. Standart yapı malzemeleri ile karşılaştırıldığında, metal yapı inşaatı (yapılar) daha hızlı bir montaj, standart elemanların kullanımı ile yüksek bir üretim işlenebilirliği ve stil kolaylığı vardır.

Buna rağmen, inşaat ve sakıncaları bu tip vardır. Ancak, hemen hepsi özel koruyucu önlemlerin uygulanmasıyla ortadan kaldırılmıştır dikkati çekiyor. dezavantajları arasında şunlardır:

 • Aşındırıcı. çökeltme, nem ve korozif ortamlarda çelik etkisi altında tamamen tahrip yol açabilir, paslanmasına başlar. Tamir özel kaplama malzemesi bileşimleri ile mümkündür.
 • yangına dayanıklılık oranı çok düşüktür. yapılar, mutlaka özel ateşe dayanıklı plakalar veya yapılar tarafından korunur yapılar için, 600 ° C Çelik yapıların üzerine ısıtıldığında çelik özellikleri kaybolur.

Metal konstrüksiyonun sınıflandırılması

 1. böylece farklı kolonlar, kirişler, parantezler, makaslar, ve - binalar için çerçeveler.
 2. Çelik binalar için yapılar - Çerçeve ve takviye edici ağ gözü, tabaka malzemeleri, yüksek binalar, çerçeve ev.
 3. Levha konstrüksiyonlar - örneğin membran ve diyafram, yüksek binalar için kat. Ayrıca tanklar, hendeği ve yatay izotermal rezervuar yapı içerir.
 4. Yüksek katlı binalar - destek tesisleri, kule ve elektrik hatlarının direkleri çeşitli.
 5. metalürji alanında kullanılan tasarım.
 6. çitler, merdiven ve platformlar - Porsiyon.

Metal yapılar, genellikle özel yapılar veya otsinkovyvaya kapsayan, doğal etkilere olumsuz etkilerinden korunur.

Binaların inşaat teknolojisi

metal yapıların kullanılarak inşa Tüm yapılar, iki ana kategoriye ayrılır: çerçevesiz ve çerçeve. Karkas yapıların birinci türünde duvarın rolü gerçekleştirmek. çit ikinci tip kurma ve yük-taşıma elemanları, böylece yapı, dinamik etkiler ve ağırlıkça tüm yükler. taşıyıcı çerçevenin düşer.

Tek bir sistem içine birbirine yapıcı elemanlarını temsil etmektedir. Ana bileşenler kolonlar, kirişler, duvar bağları ve ahşap, podstropilnye ve bunlar arasında , kafes kirişlerin. : Tüm düzenleri leşleri üç temel tipe ayrılır kare Svjaseva, çerçeve ve Svjaseva.

Çelik yapıların tasarımı

inşaat alanında kural ve düzenlemelere dayalı bazı zorunlu yapımı için belgelerin gelişmede. inşaat malzemesi imalatı, taşıma, döşeme, amaç ve operasyon açısından gerçekleştirilen konstrüksiyon tasarımı.

Metal Üretimi

Böyle bir yapı malzemesi hesaba bu ürünlere teknik belgeleri geçerli olan tüm olası gereksinimleri ve teknik şartları alarak yaptı. Binalar, yapılar için çelik yapıların teslim olmalıdır zorunludur. Bu tür malzemelerin fiyatlarının onların özellikleri, çalışma koşulları ve hedefe bağlı olarak ayarlanır. maliyet, metre kare başına 35 ila 1500 ruble arasında olabilir.

Metal yapıların Ereksiyon geleneksel sermaye yapısına en karlı alternatif biridir. Eğer bu teknolojiyi kullanarak minimum yatırım ile yüksek kaliteli sonuçlar alabilirsiniz, bitmiş nesne oldukça iyi bir performans farklı olacaktır. tesisatın hızı ve kolaylığı teknolojisini en iyi ve iş yatırılan parayı geri gerektiğinde o zamanlar için en rahat hale getirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.