OtomobilArabalar

Hangi kış lastikleri daha iyi: bilinen üreticilerin ürünlerinin gözden geçirilmesi

Soğuk havanın başlamasıyla birlikte, otomobil sahipleri donlara hazırlanmaya ve "demir arkadaşlarını" geri zıplatmaya başlıyor. Birçoğu kış lastiğinin en çok hangi parçayı satın aldığını merak ediyor: Çivili veya "Velcro" denilen şey. Her türün kendi avantajlarına sahip olduğu unutulmamalıdır. Yol yüzeyindeki kavrama arttıkça sivri uçların daha güvenli bir yolculuk yapması gerektiği düşünülmektedir. Fakat sürüş esnasında çok fazla gürültü yaratırlar, aynı zamanda fren mesafesi biraz yükselir ve yollara onarılamaz hasar meydana gelir. Bu nedenle, Avrupa'nın neredeyse tamamı bu kauçuk kullanımına ilişkin yasağı uzun zamandır uygulamıştır.

Her yıl, tanınmış otomobil dergileri test ederek hangi kış lastiklerinin daha iyi olduğunu bulurlar. Birkaç yıldır, Michelin, Nokian, Continental gibi tanınmış markalar tarafından sürekli olarak ilk üç yer işgal edildi. Bunlar kalitesi zaten zaman ve bir çok araba sahibi tarafından kontrol edilen diğer üreticiler arasında gerçek liderler. Bununla birlikte, bu kauçuk fiyatları oldukça yüksek. Bu da sürücüler daha ucuz seçenekler arıyor. Böylece, belirtilen şirketler arasında bir yer için yeni bir başvuran oldu. Bu marka Pirelli. Başlangıçta, ürünler arasında bazı eksiklikler vardı, ancak üreticiler istenilen sonuçları geliştiricilere aktardı.

Hangi kış lastiklerinin en iyi olduğu sorusunu cevaplamak için, Michelin'den gelen çivili lastik Latitude X-Ice North 2'den bahsetmeye değer. Tüm uzun yıllar boyunca Fransızlar bu lastiklerin üretimine yatırım yapmışlardır. Karla kaplı yolda ağır yüklere dayanabilir ve çok yüksek bir hız geliştirebilirler. Merkezi, tank tırtılının yapısına benzeyen özel bir taban deseni, debriyajı olabildiğince güvenilir kılmayı mümkün kılar.


Çivili lastik almak istemeyenler için hangi kış lastiğinin daha iyi olduğunu bilmeyenler için Hakkapeliitta R modelinde "Nokian" ı önerebilirsiniz . Bunu neden bu kadar popüler yapan şey nedir? Kolza tohumu yağı ve kauçuk elyafı içeren mükemmel kauçuk bileşimi, yakıt tüketimini azaltır , kararlılığı geliştirir ve çevre üzerinde daha az zararlı etkiye sahiptir. Bu sert kışlar için mükemmel bir seçenektir.

Hangi kış lastiklerinin daha iyi olduğunu belirlemek oldukça zor. Her üretici, ürünlerini yüksek kaliteli ve tüketici için uygun fiyatlı hale getirmek istiyor. Fakat uygun bir fiyata iyi bir kauçuk elde etmek istiyorsanız, Japon şirket Bridgestone'a, örneğin Blizzak WS-60 modeline dikkat etmeniz gerekir. Yükselen Güneş'in Akıllı ve pratik sakinleri bu şaheserlerden üretim yapıyor. Çok sayıda test ve araştırma sayesinde, buzlu yolda aracın kararlılığını birkaç kez artıracak özel bir kauçuk bileşimi geliştirildi. Buna sırtlı inşaat özel bir teknoloji ekleyin - ve çivili olmayan mükemmel lastikler elde edin.

Ne yazık ki, hangi kış lastiklerinin daha iyi olduğu sorusuna kesin bir cevap bulunamıyor. Her modelin avantajları ve dezavantajları vardır. Kişisel tercihleriniz ve bütçeniz yönlendirilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.