Ev ve AileGebelik

Hamilelik sırasında burun damlası

Bebeğin görünümünü beklemek, jinekologun önerilerini gözlemlemek, grip salgını sırasında halka açık yerlerde olmamak için sıcak bir elbise giymeye çalış. Genel olarak, kendi sağlığınıza ve uzun zamandır beklenen bebeğin sağlığına dikkat edin. Ve aniden bir soğuk var. Ne yapayım Elbette, gebelik sırasında burnunuzda ilaç damlaları kullanabilirsiniz. Ama kim bilebilir ve gelecekteki çocuğa zarar verirler mi?

Evet, gebelik sırasında soğuktan tedavi edilmesi son derece temkinli olmalı. Eczaneden ilaçlar, bitkisel ilaçlar, halk ilaçları - tüm bunlar iyidir, ancak tedavilerin her birinde minuses ve artılar vardır.

İlk olarak, alkol içeren herhangi bir ilaç yasaklanmıştır çünkü küçük miktarlarda bile çocuğun vücuduna zarar verir. Bu nedenle, immünostimülanların herhangi bir tentürü (limon otu, ekinezya, rhodiola, ginsengi, meyan kökü vb.) Yasaktır. Soğuk algınlığı ile immüno uyarıcı ilaçlar almaya alışırsanız , kanıtlanmış halk ilaçlarına ara verin - horseradish.

İlaç endüstrisi tarafından üretilen ilaçlar arasında, gelecek anneler için uygun birçok vazokonstriktör ilaçlar bulunmaktadır. Bunların arasında gebelik sırasında burunda tanıdık damlalar var - naftirin ve galazolin. Önemli olan dozaj uygulamalarında gözlemlemektir. Ancak bunları daha az kullanmanız daha iyi. Kimya kimya! Buna ek olarak, hamile kadınlar hızla bu gibi ilaçlara alışmaktadır. Hamilelik sırasında burun damlaları, aşırı kullanılırsa, ilaçların kullanımı gibi gerçek bir bağımlılığa neden olabilir.

Hamilelik sırasında damla nelerdir? Deniz suyuna dayanan eczanelerin raflarındaki ilaçlar soğuktan gömülürler. Zararsızdırlar. Burun tıkanıklığından kurtulmanın bir başka yolu, bir şırınga kullanarak tuzlu su ile yıkamanın metodudur. Masa tuzunu (bıçağın ucuna biraz ihtiyacı vardır) bir bardak suda eritin ve burun bu solüsyonuyla günde birkaç kez durulayın. Soğuk havada hamile kadınlar ellerini sıcak su altında uçurabilir - bu da iyi bir halk yoludur. Sadece ayağa kalkamazsınız , çünkü bu düşük yapmak için provoke olabilir.

Burun tıkanmış bir nefesiniz varsa ve nefesiniz zorlanırsa, bebeğiniz de aynı zorluklarla karşılaşıyor demektir. Burun akıntısını gidermek ve gelecekteki bir ailenin üyesine zarar vermemek için, hamile kadınlar için soğuk algınlığı damlaları bir doktor tarafından reçete edilerek kullanılabilir. Bu, bu hastalığa karşı savaşmanın en etkili yollarından biridir. Kendiniz hakedersiniz: Gebelik sırasında burnunuza damla damlaları tavsiye eden eczanedeki eczacılar, rotasının özelliklerini bilmeyebilirler. Sadece sizi bir kadının konsültasyonunda yönlendiren doktor, size yardımcı olacak tıbbı reçete edebilir - gebelik sırasında burunda damlaları tüketmekten kurtarır. Ayrıca, vitamin eksikliği ve diğer yararlı mikro besin maddelerini nasıl telafi edebileceğini de öneriyor. Gerekirse, doktor özel bir vitamin kompleksi, zararsız fizyoterapi vb. Bir atama yapar. Bir uzman atanmadan herhangi bir vitamin almamanız gerekir, çünkü vücudunuzda fazla miktarda (hipervitaminoz) bulunan ve fetusta çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Meyve ve sebze yiyin, sık sık sıkılmış meyve suları içmek daha iyidir. Onların vücudu ihtiyaç duyduğu kadarını alacaktır. Fakat çocuğun bu üründe alerjik bir reaksiyon geliştirebileceği ve şeker hastalığınız olduğu için bal alınmamalıdır.

Burun tıkanıklığı ile doktorlar daha sıcak içki önermektedir, çünkü bir günden beri burundan mukus giderken hamile kadının vücudu iki buçuk litre sıvı kaybediyor.

Kendinize gebelik sırasında burnunuza bir damla yapın. Bunu yapmak için, bir çay kaşığı çay yaprağını kaynar su ile demleyin ve bu sıvıyı yavaş ateşte 15 dakika kaynatın. Sonra gazlı bez tabakalarına sıkın ve bir çay kaşığı kabartma tozu serpin. Gün içinde iki ya da üç kez bu sodovo-tannik çözelti, bir veya iki pipet için her burun deliğini kaz. Prosedürden sonra burnunuzu üflediğinizden emin olun.

Bazı hamile kadınlarda, burun tıkanıklığı fetusun tüm döneminde var olur. Kronik soğuk algınlığı tedavisi için herhangi bir işlem yapmayın ve umudunuza kapılmayın. Doktorun adresini ve doğumdan sonra bu fenomenin geçeceğini size açıklayacaktır. Kaşıntı burun hamileliği sırasında yalnızca soğuk algınlığının başlangıcını gösteren bir burun olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.