Ev ve AileGebelik

Fetal hareketler: saymayı, testler, duyu

Gebelik - her kadının hayatında önemli ve heyecan verici bir zamandır. Uzun zamandır beklenen ve ilk fetal hareketler daha hoş bir şey yoktur. Her anne adayı, hangi duyguları o olacak aynı zamanda deneyim de önceden bilmek istiyor. Hamilelik hangi hafta, biz ilk beklemeliyim fetusun karıştırma? Nasıl bunları doğru okumak ve ne işe yarar? Bu sorulara verilen yanıtlar aşağıda makalesinde bulunabilir.

İlk fetal hareketler hamile Sensations

İlk fetal hareketler meydana geldiğinde hamile bir kadın hisseder? Vakaların çoğunluğunda Sensations gevşek iç şokları andırır. Hamileliğin erken aşamada çok zayıftır. Bu dönemde, ilk doğanların bekliyor karıştırarak zor, özellikle bir kadını hissetmek. Bazen sadece karın içindeki ışık haddeleme andırır.

Ben fetüs hareket hissediyorum İlk defa, o on dokuzuncu de yirmi-yapabilirsiniz ilk gebelik haftası. anne adayı olamaz iken yaşanan duyguların bir kesin açıklama girin. Sonuçta, bazı hamile perturbasyonlar balık, yüzen kelebekler veya dalgalar haddeleme andırabilir. Diğerleri de intestinal peristaltizm de böyle bir duygu gibi olduğunu söylerler. Her durumda, bu acısız ve rahatsızlık bekleyen anne neden olmaz.

ikinci veya üçüncü dönemde hamile kadınlar, doğum yapmamış göre daha hassas rahim. Bu nedenle, fetal hareketler bunlar 15 haftalık bir süre boyunca zaten hissedebilir.

gebeliğin ilk üç sırasında cenin hareketlerinin doğası

Sırasında gebeliğin ilk üç, embriyo aktif büyüyor. Bu amniyon zarı, amniyotik sıvı ve rahim kas duvarı ile çevrilidir. Sekiz hakkında hafta ultrasona zaman, cenin uzuvların hareketini görebilirsiniz. Bu, sinir sisteminin yeterli vade kaynaklanmaktadır. embriyonun Bu pertübasyonlar anlamsız ve kaotik olarak tanımlanabilir. onlar yüzünden fetusun küçük boyutu çok zayıf olduğu için hamile bir kadın onları hissedemiyorum.

Gebeliğin ikinci üç aylık dönemde hareketli fetüs olarak

Sırasında ikinci üç aylık, fetüs büyüdükçe, onun uzuvları dışarıdan bir yetişkinin elleri ve ayakları benzerlik edinirler. Trafik kırıntısı 14-15 haftalıkken gebelik üzerinde daha aktif ve yoğun hale gelir. O rahim duvarlarından başlayarak amniyotik sıvısında serbestçe hareket edebilir. Ancak anne adayı nedeniyle fetusun çok küçük olmasından böyle bir karışıklığa hissedemiyorum.

nastaot onsekizinci hafta, kırıntı zaten ilk bir durumda bir kadın hareketini hissetmek böyle boyutlara ulaşmıştır zaman. Fetal hareketleri Zamanlama ilk çocuk hamile kadınlardaki bekler veya gebelik tekrarlanan olup olmamasına bağlı olarak değişebilir.

artçı karın farklı yerlerinde hissedilebilir nedenle bu dönemde fetus, anne içindeki herhangi bir yer alamazlar. başını sallayarak, göbek bağı tutarak, vurma bacaklarını ve kollarını: Babe farklı ders bulur. Titremeler meyve açıldığında daha yoğun hale gelir. anne adayı mide şeklini değiştirerek nasıl Bu durumda görebilirsiniz. Hamile ilgilendiren Sayı o "Nasıl onları doğru okumak ve bunu yapmak isteyip?" fetusun ilk karıştırmayı hissetti sonra ikinci üç aylık dönemi sırasında devreye Maksatlı hareketleri tespit bebek, bu gerekli değildir. Sadece bu keyifli anların tadını gerekir.

Hamileliğin üçüncü üç aylık dönemde fetal hareketlerin Özellikleri

Üçüncü üç aylık dönem başlangıcında, fetüs hangi o rahatça bu tür pozisyonları hızla döndü ve benimsemek olduğunu. Hamileliğin otuzuncu otuz saniye hafta olduğunda, doğuma kadar kalacak olan bir konuma sahiptir. Çoğu zaman, kırıntı baş aşağı yerleştirilir. Bu pozisyon doğrudur. ile Fetal hareketler sefalik sunum en aktif hamile bir üst karında hissedilir. Aşağı kırıntı bulunan kalça veya ayak varsa, onun hareketleri kasık yakınında bulunan karın, bu bölümünde en iyi ayırt edilir.

Teslimat Şu anda bir kadın fetusun uzuvların olduğu yerlerde daha tedirginlikler ve titreme hissedersiniz yaklaştı. Bazen sorunlara yol açabiliyor.

doğum pipsqueak başlaması aktif hareket olmaktan çıkar kısa bir süre önce o büyüktü ve o sadece güçlü artçı sarsıntılar uygulanması için yeterli alan olmadığı için.

Fetal hareketler: nasıl saymak?

yaklaşık itibaren gebeliğin yirmi sekizinci haftasında, jinekolog özel bir teknikle Fetal hareketleri saymaya günlük olarak anne adayını önerebilir. Bu belirleyecek motor aktivitesinin normal bir çocuk.

Her hamile kadın özel bir tablo yerleştirilen bir kart değişimini sağlamaktır. Fetal hareketler her gün içinde kaydedilmelidir. Bu kırıntısı motor aktivitesinin tam bir resim oluşturmak yardımcı olacak ve bu tür gözlemler sayesinde genel durumunu ve sağlığını değerlendirmek.

Tablonun doğru bir dolum için bir pertürbasyon ile ne kastedildiğini anlamamız gerekir. Bir bütün olarak her itme ve karmaşık hareketler değil. fetüs kez annemi tekmeledi ve takla ve tekrar hareket etmeye başladı Yani, eğer, bu bir heyecan olarak belirtmek gerekir edilir. Biz tablonun yönetimi için sorumluluk alması gerekiyor. Her şeyden önce, dolu doğru doktor kalıntılarının nasıl duygusal ve fiziksel durumunu belirlemek için daha kolay olacaktır.

Bugüne kadar cenin hareketlerini sayma birkaç yöntem vardır. Bunlardan en meşhur aşağıda açıklanmıştır.

Pearson yöntemi

En popüler testi. Bu durumda fetal hareketler sabah saat dokuzda başlayarak düşünülmelidir. Kırıntı onuncu defa Stir sonra, özel bir tabloda o zaman unutulmamalıdır. ayrıca sayma günün sonuna kadar unutulabilir. Ertesi sabah, prosedür tekrarlanır. ona kadar sayın - Uygun zaman tabloda belirtilmiştir.

Bu çalışma her pertürbasyonunu, hareketlerin ya da zaman titreme sayısını içerecek şekilde tasarlanmamıştır. Hamile bir on meyve, tamam o zaman tedirginlikler, keçe ve eğer endişe edilmemelidir. Pearson yöntemi hareketlerinin gerekli sayıda akşamları saat dokuzda kararlı olması gerektiğini varsayar.

Cardiff yöntemi

Bu çalışma aynı zamanda "ona kadar say" ilkesine dayanmaktadır. Bazı kırıntıları gündüz gece ve istirahat uyanık Ancak, bu yöntemi kullanırken dikkate çocuğun bireysel özellikleri alır. Cardiff yöntemi belli hamile başlangıç zamanı sayma darbeleri uymaz. Bebek bekleyen anne kendisi hareket ilk günü için meyve ve fiziksel aktivite en az 10 tezahürleri sonraki on iki saat boyunca gerçekleştirilmiştir emin olun özel bir tabloda, not edilmelidir. Onuncu düzeltmek için zaman hızlanması.

Sadowski yöntemi

Nasıl bu test yapar? Bu durumda fetal hareketler her yemekten sonra saymak gerekir. Meyve sonra iki saat içinde en az dört kez itti gerekir. pertürbasyonların Böyle bir miktar duygular veya anksiyete için hiçbir neden yoktur anlamına gelir.

Neden pertürbasyondan dinlemek gerekir?

fetüs için en tehlikeli durumların biri - hipoksidir. plasentaya normal kan akışını kesintiye zaman oksijen eksikliği gibi bir durum ortaya çıkar. Bu bebeğin sinir ve kardiyovasküler sisteminin işleyişi çeşitli bozukluklara neden olabilir. oksijen Uzun süreli eksikliği olumsuz fetusun zihinsel ve fiziksel gelişimini etkileyebilir. hipoksi kırıntıları korumak amacıyla, anne adayı gebelik yaklaşık yirmi sekizinci haftadan bu yana, yoğunluk ve frekans pertürbasyonları izlemek için günlük olarak olmalıdır.

Üçüncü üç aylık dönem sırasında, bir kadın zaten çocuğun motor aktivite yaklaşık doğasını bilir. onun davranışlarında herhangi bir değişiklik görmek kolaydır. birkaç saat boyunca hamile bir kadın tanıdık tedirginlikler hissetmedim, aşağıdaki denemek gerekir: uzanın ve rahatlayın, sonra yukarı ve aşağı merdivenlerden yürüyerek, ya da sadece aktif hareket ve. Genellikle bu tür eylem sonrasında meyve kendini hissettirmektedir. anne adayı hala bebeğin hareketlerini hissetmez, o derhal doktorunuza başvurun veya ambulans çağırmalıdır. Düzenli fetal hareketin Gözlem hem anne için ve kırıntıları için birçok istenmeyen sonuçlara yol önleyebilir.

Sonuç

Hamilelik boyunca bir kadının sağ yemek bir kadın doğum uzmanı-jinekolog uyulması gereken temiz havada bir yürüyüş yapıyorum ve tüm tavsiyelerine uymak gerekir. Bu fiziksel aktivite bebeğin özellikle doğrudur gözlemler olduğunu. Ne duygular İlk kırıntıları itmek deneyimli olabilir? Ne zaman cenin hareketlerini düzeltmek için başlatmak için? Nasıl bunları doğru saymak? Bu ve diğer sorulara cevaplar makalesinde verilmiştir.

Hamilelik - Bir kadının hayatında, özel büyülü ve canlı dönemi. , Onunla konuşmak hafifçe onun faaliyetinin tezahürü çocuğunuzu Yanıt Karnını okşamak ve bu anları tadını çıkarın. Bütün dünya - şimdi çocuk için olduğun için

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.