SeyahatYol tarifi

Guyana Cumhuriyeti (sermaye - Georgetown): Boş, turistik

Guyana Kooperatif Cumhuriyeti (sermaye - Georgetown) kıtasında tek ülke Güney Amerika'nın Milletler Topluluğu parçasıdır. Ama bu bu küçük devletin teklik sınırlı değildir. yanı Guyana - sadece Latin Amerika ülkesi resmi dili İngilizce'dir. Bu şaşırtıcı değildir. Sonuçta, Mayıs 1966 Yirmi altıncı önce Guyana bir İngiliz kolonisi oldu. Aslında, Güney Amerika'nın kuzeydoğu kıyısında yirminci yüzyıla kadar, benzer bir adla "Guyana" ile üç ülke vardı. Ve hepsi koloniler vardı. İngiliz Guyanası şimdi Hollandalı koloni şimdi Surinam dönmüş, Guyana denir. Eh, Fransız denizaşırı departmanı Avrupa ülkesi oldu. İngiliz Gine - Bu yazıda eski kolonilerin tek ele alınacak.

Guyana nerede

Güney Amerika kıtasının kuzey-doğu ucunda bulunan bu bağımsız parlamenter cumhuriyettir. ülke Brezilya, Surinam ve Venezuela ile komşudur. Atlantik Okyanusu ile Kuzeyde. 750.000 kişi - Devletin alan 215.000 kilometrekare ve (2002 son sayıma göre) bir nüfustur. Ülkenin aslan payı olan ıslak ekvator orman mangrov ile ve bataklık. Beş derece kuzey enlem ve boylam batı elli dokuz - o Guyana hükümetinin ana koordinatlarını var. Ülkenin başkenti ve en büyük şehri - Georgetown - Atlantik kıyısında, kuzeydoğuda yer. Bu önemli bir ekonomik ve ticari merkez ve liman. Guyanalı Dolar para birimidir. 2010 yılından bu yana, Rusya Federasyonu ve bu Latin Amerika ülkesi vatandaşlarının ortak vizesiz giriş konusunda bir anlaşma imzalayan etmek. Turistler istihdam hakları olmadan doksan gün Guyana kalmak hakkına sahiptir.

Doğa ve İklim

Ülkenin yüzde doksanı tropikal ormanlarla kaplıdır. Atlantik Okyanusu kıyıları genellikle waterlogged. Bazen bu ova genişliğinde yüz kilometre uzunluğunda. Ama daha uzak güney, arazinin engebeli hale gelir. Ülkenin en yüksek noktası - Roraima zirve (deniz seviyesinden 2772 metre) - Devletin batısında yer alır. kuzey enlem beşinci derecede günü, her zaman sıcak bir yaz var. Orada bu subequatorial nemli iklimler yağışlı mevsimin sadece ikisidir. Birincisi, daha uzun, ağustos ayları arasında sürer. İkinci Kasım'dan Ocak ayına kadar şiddetli yağışların ülkenin üzerine düşer. Ama ıslak mevsiminin hava ve suyun sıcaklığına etkilenmez. Yıl boyunca, termometre + 28 ° C zengin bakire doğa ülkenin bir turistik neden olur ... etrafta + 26'da yüzer gibiydi. (Kıyısında ve kıtanın iç hem devlet sermaye ve diğer şehirler,) Guyana dünyanın her yerinden yolcuları kabul etmek çok hoş ve mutlu.

Guyana Tarihçesi

Kızılderili kabileleri - sonradan Guyana'sının üç koloni aldı geniş toprakları, Arawaks yaşadı. Bu topraklar onbeşinci yüzyılın sonlarından İspanyollar açtı. Ama bataklık arazi ve iklim sağlıksız çeken istilacıları değildir. Ama kuzeye komşularının ilgileniyor. Fransa, İngiltere ve Hollanda XVIII ve XIX yüzyıllar boyunca bu topraklarda bulundurmaktan savaştı. Eğer bir silahın yok Ne, Bir değiş tokuş yapalım. Hollandalı tüccarlar haliçlerinde Brbis, Demerara ve Essequibo ilk yerleşim kurdu. Yakında, onlar sadece Arawak ile işlem görmeyen, fakat aynı zamanda yetiştirmeye çalıştı şeker kamışı, kahve, pamuk ve tütün. Kızılderililer ölmek yerine olmaya istekli yana tarlaları köleleri Afrika'dan köle ithal etmeye başladı. 1814 yılında bu topraklar İngiltere'nin Viyana Antlaşması altında geçti. 1831 yılında, İngiliz Guyanası adında bir koloni vardı. 1834 yılında köleliğin kaldırılması kentinde düzenlenen Afrika köle dünkü çıkışlarını açtı. plantasyon ücretli işçiler olarak davet edildi - ağırlıklı Hindistan ve Çin'den. Bu nüfusun rengarenk etnik bileşimi yol açtı. dünya haritası üzerinde Guyana bağımsız Cumhuriyeti 1966 yılında ortaya çıktı.

manzaraları ülke

Tropikal doğa, egzotik flora ve fauna - bunlar Guyana ana zenginlik vardır. nehirlerin ve göllerin sayısız Rapids vardır. Guyana büyük şelalesi - Kaieteur - Ünlü Niagara beş kat daha yüksektir. Bu - en popüler turistik rota atlı geziler. ekvator Ormanda egzotik memelilerin yüz türler üzerinde bulunur. Bu ve çeşitli maymun ve tapirler ve armadillolar ve Sloths. piranhalar ve caimans ile iç içedir nehirleri. papağan çırpınan dalların kron, sinek kuşları, toucans gösteriş. orman yanı sıra, burada var ve ovalardan bölge - Rupununi, devlet tarafından korunur. Atlantik Bölgesi ülkeler genellikle Dukes görebilirsiniz. Guyana - sözde "aşırı" tatil için ülke idealdir. Burada rezerv Timberhed yürüyüş, "Beyaz kaynar su" nehirleri Kamoun, Mazaruni ve Essequibo rafting yapmak veya dağ Kunuku fethedebilirsiniz. Ülkenin (Roraima) en yüksek tepe yakınında Yayla Arthur Conan Doyle ünlü romanında anlatılan hangi prototipi olarak kabul edilir "Kayıp Dünya".

plaj tatil

Seacoast Cumhuriyeti bataklık mangrov kapsayacak şekilde devam ediyor. Bize açıkçası söyleyeyim: Guyana - Bir ülke, küçük bir deniz tatili için orada uyarlanmıştır. Yine mükemmel siteler bulunmaktadır. Tüm kuzey Demerara Nehri'nin ağız bulunur. Bu plajlar Sahakalli Plajı, Shell Beach Almond Beach Eroupoynt, Timberhed, Baganara ve Namber-63. Guyana, nehirlerin yakınında popüler tatil daha fazla. kıyısında Demerara böyle Marshall Falls, Joe Viera Park ve Barakara olarak tatil yetiştirilen. Birçok tatil gidilecek ve rezerv Ivorkama içinde Kaieteur Falls Orinduik.

Georgetown (Guyana)

Demerara-Mahaica bölgesinde bulunan cumhuriyetin başkenti. Bu şehirde yaşayan Guyana her üç vatandaş. Georgetown nüfusu 192.000 kişidir. Ve birlikte banliyöleri ile - ve tüm iki yüz elli bin. Georgetown 1781 yılında Hollandalı tarafından kurulmuştur. Onlar gelir yerleşme Stabruk, adı "durgun suyun gölet." Hollandalı onun büyüleyici tarzı ilçesinde kendilerini kurdu. Şimdiye kadar, ahşap evler ve küçük kanallar vardır korunmuştur.

1812 yılında Stabruk İngilizleri kazandı ve şehre yeni bir isim verdi - Georgetown. Yeni sömürgeciler caddeler kaldırımlar genişletildi. İşte valinin ikamet bulunuyordu. Georgetown ana kent Durumu iken dünyanın siyasi haritası, yeni bir devlet - Guyana Cumhuriyeti. sermaye şu anda gayri adı vardır "Karayip Garden City." Günün iyi ısı beklemek gölgeli parklar, bir sürü vardır. tarihi eserlerin, dünyanın en büyük katedrali çağrılabilir tahtadan yapılmış ve Betonarme döşemelerin inşa edilen kilise.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.