HobiDikiş

Güzel Bolero (kanca) şeması ve açıklama

Bolero - güneşten koruyan veya süslemek kısa narin bluz, bir gece elbisesi. Bir kanca ile imalat çeşitli yöntemler vardır.

İplik seçimi Anlamı

İyi seçilmiş malzemeler ve aletler çok bitmiş ürünün kalitesi ve görünüşü etkilenir. Bolero bağlantılı kanca (şemalar katı ya da delikli olabilir), sıcak ve dekoratiftir.

Ürün modelinin amacına bağlı olarak ve iplik seçin. Örgü sıcak ürünlerin sürekli ya da hassas kalıpları için de uygundur. ikinci seçilmesi durumunda, tiftik, yün ya da 400 m / 100 gram angorovuyu iplik kalınlığı kullanılabilir. Düzenlendi süsleme işlevsel ve güzel hem olacaktır.

Tabii ki, en sıcak bolero için sürekli bir ağ olacaktır. Kanca, diyagram ve her öğe için ayrı ayrı seçilen açıklaması. Çok kullanımı tavsiye edilmez , kalın iplik Bolero çok büyük görünür elde edildiği gibi, (en az 200 m / 100 gram). Işık yaz ürünleri geleneksel olarak pamuk, keten veya ipekten örülmüş. Aynı zamanda, doğal elyafların içeriği (en azından% 50) ve poliamid, akrilik ya da mikro elyaf ile uygun iplikler olacaktır.

En basit modeli Bolero (kanca). şeması ve açıklama

Orada düz bir şerit tığ daha kolay bir şey değildir ve, belirli bir şekilde bunu dikilmesiyle bir bolero alır. Böylece, ürün aşağıdaki fotoğrafta yapılır.

Bu modelin üretim süreci işlemleri basit bir dizisidir:

  • örgü yoğunluğu belirlemek için bir kontrol numunesi atama.
  • genişliği hesaplama başlangıç örme kumaş ile uyumlu olarak kol genişliğine eşittir.
  • (Okato) ile manşonun uzunluğuna eşit bir yüksekliğe Örgü arka 2 + genişlik x.
  • ıslatılmış önce kovanın alt kenarından mesafeye tekabül eder pozisyonu Mark renkli iplik ya da örgü iğnelerinin iki işaret eder. arka x 2 + genişlik yuvarlak kollu uzunluğu: kalan mesafe eşittir.
  • ağın ucuna ilk işareti örgü başlangıcından itibaren ve ikinci işaretini esnek bir ağ birleştirme parçalarının Dikişli.
  • kovanların kenar ve bolero açık ucunu bağla.

İşlemin bazı açıları

tarif edilen algoritma başlayanlar için idealdir. süreci basitleştirmek ve hızlı bir şekilde bolero tığ (başlayanlar şeması için, size en basit seçebilirsiniz) kravat için aşağıdaki birkaç grafik talimatları önerilmiştir.

Basit bir model tarif edilen örgü yöntemin bir dezavantajı, küçük asimetriler kollu olarak adlandırılabilir. aşağıya doğru - bunlardan biri diğer yandan desen, çıkageldi günü.

Bu sorun bağlantı iki özdeş parçaları halinde çözüldü ve arka ortasında onları dikmek edilebilir. dikiş maliyeti birkaç kez yapılması çok sıkı kapı almak için değil, ürünü denemek için. çok rahatsız, silah altında çok sıkı bir bolero giyiyor.

Bolero klasik modeli

En popüler klasik bolero (kanca) kazandı. şeması ve bu tür ürünlerin birinin açıklaması bu yazıda önerdi. Klasik model, ukorochonnaya düğmelerini olmadan bluz uydurma gibi görünüyor. Bazen ön kurulu tüm uzunluğu hala mevcutsa, ancak. Bir veya Düğmeler bağları olabilir.

To örme bolero tığ (sizin takdirinize kullanılabilir şeması), önce, alın, ölçümler hesaplamaları yapmak ve desen oluşturmak gerekir. kendine güvenen Vasıflı işçiler, ikincisi nokta olmadan yapabilirsiniz. Ama böyle ihmal planlı boyut ve bantlama için ihtiyaçtan önemli bir sapma neden olabilir.

Konvansiyonel örgü ceket gibi, iki bölümden önce, sırt ve iki kollu bağlanmalıdır. Herhangi bolero için bir zorunluluk güzel koşum olduğunu. on santimetre kadar - Geniş dar (sadece birkaç satır) veya olabilmektedir. Bazı modellerde, narin boru ana dekoratif bir unsur olarak işlev görür.

parçalarının Bolero

Çok güzel İrlandalı dantel veya diğer dizgi tekniğindeki, kısa bolero görünümlü. Aşağıdaki fotoğraf bir Bolero büyük kare parçalar gösterir.

motivasyon Bu hassas formu ölçüde örgü bolero kolaylaştırabilir. Üç dikdörtgenler (sırt, iki raf) dışına yapabilirsiniz. Web'de delikler o ürünün görünümünü ödün vermeden şekillenmeye yardımcı olur. Sert iplik (% 100 pamuk) veya örgü motifleri için daha yoğun bir desen kullanırken, geleneksel armhole ve yuvarlak kollu bağlamaya denemeye değer olduğunu belirtmek gerekir. Aksi takdirde, oluşan katlar önemli ölçüde siluet deforme bulunmaktadır.

Nasıl motifi bir bölümünü bağlamak için?

desene karşılık gelen şekli olan parçaları bir ağ-yapısının oluşturulması için, kısmi bir örgü kullanabilir. Kare parçalarının tersine, onların yarımları dairesel ve tekrarlayan satırları örme yoktur. Bu teknik sayesinde bir uydurma ajur bolero almayı kolaylaştırır. Tığ şeması öğrenmek oldukça kolaydır, daha uygun kare motifleri aşağıda gösterilmiştir.

Dikdörtgen veya üçgen elemanın üretimi: güdünün örgü yarıları iki yolu vardır. İlk örgü oldukça basittir. Iki yerde bir bıçak uzanan ve (180 derecelik bir miktarda) 90 derecelik bir açı ile iki çizgiler oluşturan, Şema altında çalışmaları yürütmek için gereklidir.

üçgen eleman biraz daha karmaşıktır. İşte ağın doğru uzantısını takip etmek gereklidir. Örgü bir dik açı (90 derece) oluşturulur, ve döngü her bir dizi (2 x 45 °) başında ve sonunda eklenmelidir zaman. Sonuç olarak, ek 180 derecede uzatma yaprak yapmak gerekir. Yukarıdaki tekniği uygulamak, hatta çeyreğini veya bir kare, bir sekizinci bağlamak mümkündür.

bolero için Çevirici bıçağı

Bir giyimi (kanca) imal edilmesi için en zor yöntem - kakma kumaş hazırlanması. şeması ve bu modellerin açıklaması genellikle devreler ayrı parçaları ve bağlantı yöntemleri yer alır. giyim Bu tür yatan nedenler çok farklı olabilir. En yaygın olarak, geometrik şekiller veya çiçek elemanları kullanılır. Genellikle, aynı zamanda arka asimetrik parçaları kullanılır. Onları bağlamak için, mutlaka bir desen gerekir. Elemanlar aşağı yüzünü koydu ve dikilir ya da iki göz arasında koydu. Buna rağmen, bolero evrensel giysi çağrılabilir. Çalışma ve dinlenme, bu nedenle bugün bağlamak ne yarına kadar ertelendi yok uygundur!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.