SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Tıkanıklık - yani

en görünümünde bir tıbbi açıdan insan iç organların tıkanıklığı için bazı seçenekler düşünelim. Kalp hastalıklarında gelişen sol ventrikül gelen efferent yolların tıkanması: aort darlığı, interventriküler septum kalınlaşması.

Kardiyak tıkanıklığı - kademeli oluşumdur kalp hastalığı kan akışına engel de. Başlangıçta oluşturan kusur, sol karıncık boşluğuna sistolik basınç artar ve telafi edici kütlesini arttırır. Sonra ondan kan ejeksiyon gücünü ve hızını arttırır. artan tıkanıklığı ile aort kalp boşluğu ve artan diyastolik basınç genişleterek, dekompansasyonunu geliştirir. oksijen ihtiyacı hastalığı ayrışan, önemli ölçüde artar, ve bunun akışı azalır.

Mesane çıkışı tıkanması - üriner sistem seviyesinde idrar akışını engelleyen bir durum. Daha spesifik olarak mesane boynunda bir tıkanıklık vardır. Kaslar o üretra basınç büyümeye başlar kalınlaşır. Zamanla, mesanenin tonu atonisine aşağı düşer. İdrar her zaman, mesane uzanıyor ve taşmaları gelir. Bu böbrek ve piyelonefrit gelişiminde üreter, pelvis ve bardak genişlemesine yol açar.

Bu hastalığın nedeni üretra, deliksiz akış valfları veya arıza, hipertrofi çıkarılabilir kabarcıkların konjenital bir anormallik olabilir. Tanı hala hastanede olduğunu. Tedavi sadece ameliyatla gerçekleştirilir.

assit eşlik eder Portal hipertansiyon, yemek borusu dalak ve varis genişleme karaciğerin büyük damarların tıkanması halinde gelişir.

tıkanıklığı üç tipi vardır:

  • Intrahepatik tıkanıklığı siroz, polikistik, ağır olan safra yolları obstrüksiyonu gelişir karaciğer fibrozu. Bu durumda, hastanın ihtiyaç duyduğu bir karaciğer nakli.
  • Böbreküstü tıkanıklığı - hepatik venlerin bir sıkıştırma. Ki burada, karaciğer hücreleri ve ifade assit gözlenen nekroz.
  • Ekstrahepatik tıkanması portal ven trombozu gözlenen. Konservatif tedavi etkisi yok. Bu nedenle, cerrahi başvurmadan.

Bronş obstrüksiyon karakteristik özelliği, - bir sendromdur: bronşiyal spazmlar, nefes soluk verme darlığı, şişme ve bronş lümeninin tıkanması, balgam kırık çıkış viskozitesini arttırır. Bu durum, kronik görülmektedir obstrüktif bronşit, bronşiyal astım.

nedeniyle bronş tıkanması anatomik özelliklerine küçük çocuklarda, SARS ve diğer viral enfeksiyonlarda gelişir. Dar çocuklar bronşiyal kalınlaşma, inflamasyon boşluğu kaplar ve nefes zorlaştırır mukus artışa yol açar. yaşla birlikte, çap çocukta bronşları genişleten ve soğuk bronşlar boşluk bozulmuş değildir vardır.

Bilin Ne tıkanıklığı ve bazı durumlarda her kişiyi geliştirmek için gereklidir.

Eğer uyku apnesi doktor - KBB ortaya çıkarabilir başka nedenlerle, yanı sıra uyku sırasında en sık solunum yolu tıkanıklığı vardır. Hastanın apne sendromu güçlü horlama, sabah yorgunluğu baş ağrısı ve gündüz uyuklama rahatsız zaman.

Bu durum sürüş sırasında üreten ve kazada oluşabilir yaralanmalarında özellikle tehlikelidir. Apne genellikle hipertansiyon ve inme, kalp hastalığı ve serebrovasküler hastalık gelişmesine yol açar. Bu tür hastalar, tıbbi ve psikoterapik tedavi sağlayacaktır karmaşık sorunları çözmek ve ruh yükseltmesine yardımcı.

tıkanıklığı olan birçok hastalıklar genellikle daha ciddi komplikasyonlar ve tedavi etmek zordur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.