Kendini yetiştirmePsikoloji

Farklı insanlar? mizaç Farklı tipte

mizaç nedir? Bu vb karmaşık bireysel özellikleri ve belirli bir kişiye özellikleri, zihinsel süreçler, duygu oranı, stres derecesi, duyguların sabit olma özelliğidir Mizaç - ömrü boyunca sabit kalan bir karakteristiği.

mizaç tipleri erken çocuklukta belirlenir. kişinin Bu özellik onu değiştirmek neredeyse imkansızdır, çok kararlıdır. Onun eğitimini, onun boş zamanlarında organizasyonunu çocuk yetiştirmenin dikkate alınması gereken çok önemli. mizaç tipleri çalışkan ekip oluşturmak isteyen, öğretmenler, veliler, patronları düşünmelisiniz. Düzgün personel seçilen - Şirketin başarısının anahtarı. Gelecekteki yetişkin başarısının temelini - Düzgün eğitim tedbirleri seçildi.

Bilim adamları bugün mizaç türlerini belirleyerek, net sınırlar yürütülen olmasına rağmen dünya belirgin değil ise asabi, iyimser , vb Bütün insanlar karışık mizaç özelliği, ancak bir depo özelliklerin üstünlüğü ile olan.

mizaç tipleri. karakteristikleri

asabi

Bu insanlar kesinlikle tekrar eden veya monoton çalışma için uygun değildir. Sıcak asabi çok hızlı bir şekilde yeni fikirlere çekti vahşiye bazen eğilimli, duygusal, temperli, sadece anında şiddetli eyleme çekilmesi yeni insanlarla aşık olurlar. Ama aynı hızla serin hayal kırıklığına uğrattı. choleric Aktif faiz ilgisizlik, bakım tutum ile değiştirilir.

Bu mizaç olan kişiler hareket halinde sınırlamalara izin vermemektedir. Sabırsız, inatçı, genellikle ölçüsüz, asabi hep bir lider. Gençler sadece uzak okuldan kaçma. Onlar tüm sınıfın kaçmasını sağlayabilir veya derse bozmaya. Yaşlı insanlar genellikle şüpheli şirketleri tarafından yürütülen, çoğu kez anlaşmazlıklar ve kavgalar yer almak. Ancak, onlar da romantik maceralarını mükemmel organizatörleri olabilir. şevkle, Hızlı çalışın. bu durumda sadece daha sessiz türlerini dengelemek için daha iyi olmasına rağmen Etkin, kumar, şımarık, choleric bile, lider de olabilir.

melankolik

outwardly görünüyor İnsanlar bile ilgisiz, uyuşuk olmaya. Aslında, her durum için derin melankolik bir deneyim. Yanlış kelime, düşüncesizlik onları yol açabilir sinir bozukluğu. Bunlar, sürekli Onlar yansıtmak, tecrübe her şeyin korkar.

Melankolik herhangi zihinsel stres, herhangi bir yeni durumları önlemek eğilimindedir. İsteksiz insanlar kötü takıma dökme hakkında bilgi almak için. Harici olarak, mizaç bu tür yabancılaşma tarafından tanınabilir. Bu en sık üzerlerinden zorbalık melankolik alay vardır. Bu insanlar, hatta yetişkinler, genellikle kendi hayatını belirleyebilir yabancı etkisi altında kalmaktadır. duyguları, zihinsel stres ve duyguları gerektirmeyen Melankolik iyi temsilci işler.

iyimser

Biz karşılaştırırsanız mizaç türlerini en yaşanabilir uygulanabilir ve uyarlanabilir türü - kendi aralarında, iyimser. Hafif gölgeler, hareketleri ve jestleri ile zengin Onların yüz ifadeleri anlamlı, kesin vardır. Onların duyguları Sanguine iyi bir komut, bunlar mükemmel işçilerdir. Böyle insanlar liderler ve astları olabilir.

Onlar başarılı, hızlı, her zaman vakit, onların bakış alışılmadık genişliğindedir. Sanguine kolay onlar, dengeli bir aktif ve güvenilir, etkinlik herhangi bir ana.

ağırkanlı

Bunlar diğer çok dengeli karakteri farklıdır. phlegmatic itibaren hızlı tepki için sabırsızlanıyorum. Aksine, yavaş yavaş ne olup bittiğini yanıt olarak, soğukkanlı kolayca tüm sorunları tahammül bütün zorlukların üstesinden gelebilir. Onlar çok becerikli değildir, ama iş yapmak zor, uzun, yavaşlatabilir. insanlarla soğukkanlı çok seçici uğraşan bir araya gelip kolay değildir. Hiçbir zaman takımda soğukkanlı yeri doldurulamaz liderleri olduğunu iddia eden: sadece tavsiye için onlara açmak veya kritik durumlarda yardımcı olur.

Türleri insan mizaç sonsuza değişmeden kalır. Yetkili öğretmenler, özenli yöneticileri, istihdam yaratma, eğitim veya üretken faaliyetlerde, bunun farkında olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.