SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Neden çocuklarda hem sıcaklık ve kusma var mı?

Bağırsak enfeksiyonu, zehirlenme: Uzmanlara göre, küçük çocuklarda kusma, genellikle aşağıdaki hastalıkların bir sonucu olarak ortaya çıkar. Öte yandan, ısı soğuk algınlığı veya grip gibi sonra belirli ilaçların reaksiyonu ile gerçekleşir. kusma ve böylece olur çocuklarda sıcaklık aynı anda meydana gelir. Neden böyle oluyor? Nasıl bebeğinizi tedavisi için? Bu şimdi ve biz konuşacağız budur.

rotavirüs

aşağıdaki gibi aynı zamanda "bağırsak gribi" olarak adlandırılan Rotavirüs, genellikle kendini gösterir: orada kusma olup, çocuklarda sıcaklık, genel halsizlik, karın ağrısı, iştah neredeyse tamamen eksiktir. Böyle bir durumda, genellikle doktor doğrudan ateş ve ilişkili semptomları azaltmaya yönelik bir tedavi reçete. Özellikle dikkat beslenme ve kırıntıları ödenir. kesinlikle bütün ilk dışlayan süt ürünleri (yoğurt, süt, vb. D.). Sen su ve jöle sadece tavuk çorbası, kraker, pirinç lapası yiyebilirsiniz. Her halükarda onun bir çocukta iştah yokluğunda zorla beslenen gerektiğini belirtmek gerekir. Bu durumda en önemli şey - hemen bir doktor çağırın.

diğer durumlarda

Dikkat çekici, genellikle kusma ve çocuklarda sıcaklık ve rotavirüs enfeksiyonuna için geçerli olmayabilir. Örneğin, eğer uzun süre sıcakta kırıntısı vardı, doktorunuz büyük olasılıkla antibiyotik reçete ve onlar da, sık sık kusmaya neden olur. Bu nedenle önceden sıralamak belirtileri ve derhal ilacı kesmek gerekir. Sorumlu hekim farklı bir ilaç reçete gerekir.

Ateş, çocuk, gıda zehirlenmesine kusma

Şüphesiz herkes zehir bugünün dünyasında çok kolay olduğunu kabul edecektir. şey yiyecek bozulabilen olduğunda sıklıkla gıda kalitesi çok arzulanan, özellikle yaz aylarında bırakıyor olması. gıda zehirlenmesi aşağıdaki belirtilerden karakterize bir kural olarak: kusma, cilt, halsizlik, hızlı nabız soluk. Çoğu zaman ebeveynler bu sorunun kurtulmak için geleneksel tıp tarifleri sayesinde, size ait deneyin. Ancak uzmanlar bunun daha iyidir aşağıdaki belirtiler fark ederseniz çocuğun sağlığını riske ve bir doktora "ilk yardım" aramak için değil uyarıyorlar:

  • nefes darlığı;
  • kusma, ateş, halsizlik;
  • Çocuk çok sık ve aynı zamanda gevşek dışkı olduğu;
  • susuzluk.

Sonuç

uzmanlara göre, Kusma ve çocuklarda sıcaklık, farklı nedenlerle oluşabilir. Çocukların ebeveynlerinin bazı hastalıklar alternatif tıp yöntemleriyle, yani kendi başlarına başa çıkmak için mümkün değilse, bazı bulaşıcı hastalıklar ve şiddetli gıda zehirlenmesi teknik servisten yardım almaları önerilmektedir. Yani bebek daha çabuk iyileşir ve ciddi komplikasyonlar kendilerini hissetti yapmazlar. Sadece sağlık profesyonellerinin bütün tavsiyelere uyum, hem de hesaba bu makalede verilen tavsiyeler alarak, siz ve çocuğunuz ateş ve kusma ile baş. Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.