FormasyonDiller

"Büyüme" veya "büyümek" - bu nasıl kelime büyü? Nasıl kural yazım haklı?

Elbette, sağlık içtenlikle diliyorum, bir kartpostal çocukları imzalayıp. Ve aniden şüphe durur: "Büyüme" veya "büyümek" sağlıklı - nasıl kelimeyi yazmak için? dizinleri veya sözlükten bulunan, ancak basit bir kural hatırlamak ve asla şüphe etmenin en iyi yolu edilebilir.

Nasıl kontrol edeceğiz?

Sorun, bu durumda stres kullanılarak kök onay sesli imkansız olmasıdır. Onun yazım kök morfemlerin sesli harfleri alternatif ilişkin kuralların kategorisine aittir. Rus dilinde olan birkaç kök morfem vardır alternatif ünlüler belli koşullara bağlı. Morfem -rast- ve aralarında -ros- bulunmaktadır. Böylece, "büyüme" veya "büyümek"? O yazımını belirleyen koşullar bilinen sesli harfle kök belirteç birkaçıdır. Öncelikle bizim durumumuzda anlatmak ve daha sonra diğer düşünün.

"Büyüme" veya "büyümek" - Bu fiil doğru yazıldığından olarak?

Bu mektup doğru onun arkasında ne olduğunu sesli harf yazma tarafından belirlendiği kök eklerin ifade eder. Bu bir kural uygulanır:

 • mektup ünsüzler ve ünsüz Madde u bir kombinasyonu yazılır.
  Örnekler vb, füzyon, büyümeye büyümeye büyümeye büyümeye ...
  Ancak istisnalar vardır: tefeci, mikrop Rostislav, Rostov.
  aksan bu morfemlerin ile kelime yazmak hangi harf söyler Tabii ki, eğer, biz dikkate münavebe durumunu almadan, yazmak: vb gencin, birikimi ve ..
 • mektup, diğer tüm durumlarda yaklaşık yazılır: .. Sektör: yukarı, vb Burada da bir istisna vardır, çalılar büyüdü.

Çünkü sesli ve sessiz harf sanat gerektiği ve kelime bu büyü istisnalar ait değil: Bu kurala göre, ( "büyüme", "büyümek" veya) büyü nasıl sorusu fiil basittir büyümeye.

Yazım soneki bağlıdır

Başka ne kök kelimesindeki sesli harf değişimi kaynaklanır? kökleri bazılarının Yazım anlamı, diğer bağlıdır - stresten, üçüncü - kök morfem izler sonekinde. Her durumda dikkate alacaktır.

Burada kökler, onları takip, ekini dikte hangi doğru yazım şunlardır:

 • Morfem ter / çekim, aksiyon / barış der / Dir Azur / bir, AC / banket parlak / parlayan taşlara / Çelik yazdı mektup ve kök eki -a olan en eğer.
  Örnekler tahta / yazma yazıt kuş / hayranlıkla soluk dondu sildi, masaya, duvar kağıdı yırtık / bir çivi çıkardı / dolaba temizlemek, gövde açtı / kapıyı açmak; Kar / yıldız parlıyordu Parlayan.
 • Morfem lag / zâviye, örgü / CAS kökünde eki -a ise, mektupla yazılı ve edilmektedir.
  Örnekler çabaları / çizgi bağlı, o sorun / endişe eller değinmiştir.

Ne kökleri yazım stresi dikte

Şimdi ise düşüyor stres olup olmadığı belirlenir yazım hangi köklerini, düşünün.

 • biçimbirimsel gar / dağlar, yaratık / vurgusuz, klan / klon oluşturmak ve yazma stres olmadan yazmak.
  Örnekler: taze kahve renkli aydınlatılmış bir oda; Allah'ın yarattığı tüm canlıların; anne derin yay secde.
  mutfak eşyaları, metal penetrasyonu, cüruf: istisnalar vardır.

Yazım bir sesli sonra belirlenir

Bu bizim konusunun açıklığa kavuşturulması, konuşulan bir kural izler: "Büyüme" veya "büyümek" - kelime yazma. Bunlara ek olarak, bu kategori morfem dörtnala / viski içerir.

 • ve root için mektupla önce er atlama, uzun atlama ipi, uzun atladı yazın.
 • hakkında mektup h yazma önce: ata atladı, ben buna kurtuldu, sahnede atladı. Burada İstisnalar şunlardır: atlama, atlama.

Yazma değerini tanımlar

Son grup anlam bağlıdır sesli harfleri yazarken, morfem oluşur.

 • Kök - eşit - "aynı" olarak ayarlandığında, biz harfi bir ile yaz. Kök - pürüzsüz - "doğrudan ve pürüzsüz", o üzerine yazmak anlamına sahiptir.
  Örnekler: Düzenli aralıklarla, duvar hizalamak.
 • yağmur ıslattı: Kök - - mok içinde yaklaşık yazmak "sızmaya ıslatmak," anlamı vardır. mürekkep dip kalem: haşhaş - - - değeri kök de "bir sıvıya batırılmış" olarak yazmak.

ortografik loto

"Sobir" veya "neukasnitelno" ya da "kesinlikle", "büyüme" veya "büyümek" "toplamak" - bunların nasıl ve benzer kelimeleri yazmaya? Bu soru sadece bilgi değil, aynı zamanda sürekli eğitimdir. Beceri büyü başarıyla kendi kendine öğrenme ve Rus dilinin dersleri ile kullanılabilecek bir oyun geliştirmeye yardımcı olacaktır. Koşullar şunlardır: tahta orthograms içeren bir tablo içerir ve öğrencilerin bu orfogrammy kullanılan hangi kelimelerle kart dağıtılır. örneğin, belirli bir orfogrammy gösteriler Lider: - beslemek için, örneğin, ve öğrenciler kartların grubundan seçim olmalı ve doğru kökü ile kelimeyi göstermek için - büyür. Sen tersini yapabilirsiniz: karatahta eksik orthograms ile kelime yazmak ve kartlar kendilerini orfogrammy koymak üzerine. Ev sahibi bir kelime işaret zaman, oyuncular gerekli orfogrammy olan kart, gösterecektir.

Sonuç olarak

nasıl belirli bir sesli harfle doğruluğunu doğrulama yapamazsınız zaman durumlarda hataları önlemek için sesli harfleri dönüşümlü ve nasıl diğer morfem kullanmak için "büyüme" veya "büyümek",: Şimdi belki de, yazmayı nasıl karıştı alamadım stres yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.